«Шукай своїх»: МВС допомагає отримати інформацію про загиблих та полонених російських військових

Твоя жизнь / Lifestyle
28 февраля 2022
Cosmo

На українських землях від початку повномасштабного вторгнення Росії загинуло кілька тисяч російських військових. При цьому влада РФ не тільки не надає жодної інформації родинам загиблих і полонених солдат, але і взагалі приховує від своїх громадян масштаб втрат. Через це Міністерство внутрішніх справ України прийняло рішення створити веб-сайт «Шукай своїх» з даними про російських військових, які загинули або потрапили в полон на українській території. Крім цього, на сайті передбачено також зворотній зв’язок родичам солдат.

«Ваша влада забрала у ваших родичів телефони. Вони не мають можливості з вами зв’язатися. Ви взагалі не знаєте, що з ними відбувається. Саме тому з ініціативи Міністерства внутрішніх справ України було створено спеціальний сайт, на якому ми викладаємо фото і відео загиблих для того, щоб іх можна було ідентифікувати. Також ми викладаємо документи тих, хто потрапив у полон», — сказав Вадим Денисенко, радник міністра внутрішніх справ.

МВС України, яке має великий досвід у ідентифікації осіб в зоні АТО, запропонувало Росії платну послугу ДНК ідентифікації її загиблих воєнних. Усі дані разом із заявками від родичів можна надіслати на електронну адресу МВС. Червоний Хрест, у свою чергу, готовий передавати тіла загиблих їхнім родинам. Тим часом РФ не задовольняє такі самі запити зі сторони України.

За першу добу на «Шукай своїх» надійшло понад 2000 звернень. Наразі Роскомнагляд вніс портал до Реєстру заборонених сайтів. Блокування сайту розпочалося за рішенням Генпрокуратури від 27 лютого.

Текст: Ольга Распутня

5 5 1
Фото: Gettyimages
Спецпроекты
Реклама

Важлива ініціатива: благодійний проєкт «Понад усе» для реабілітації жертв війни в Україні 

Подати заявку на отримання професійної фізичної та психологічної допомоги можуть усі бажаючі. Також можна приєднатися до фінансової підтримки. 

Loading...

Українські захисники, які перебувають на Азовсталі, просять про допомогу Ілона Маска

«Кажуть, ти був телепортований з іншої планети, щоб навчити людей вірити у неможливе. Наші планети розташовані поряд, тому що я живий там, де практично неможливо вижити», — пише український захисник Сергій Волина. 

Росіяни розтрощили автомобілі з українськими номерами біля місця евакуації маріупольців у Нідерландах

«Допоки не будуть скасовані візи для росіян, в Європі не буде спокою нікому», — зазначив радник мера Маріуполя Петро Андрющенко.

Хочешь больше узнать про "LifeStyle"?

Як перевірити, чи прослуховує ворог ваш телефон: інструкція

Центр протидії дезінформації при РНБО України застерігає: окупанти, які наразі мають доступ до стільникового обладнання на тимчасово окупованій території України, можуть прослуховувати телефони українців.

Гороскоп
Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

 

© Copyrignt Cosmopolitan Ukraine, 2019. Все права защищены.