Скільки і які потрібно їсти вуглеводи, щоб схуднути

Cosmo

Ми часто чуємо те, що вуглеводи потрібно виключити зі свого раціону, якщо бажаєш схуднути. Та насправді це міф! Вуглеводи мають безліч позитивних властивостей. Проте насамперед потрібно зазначити про них як джерело енергії. Тому якщо ти активно тренуєшся у залі, робиш кардіо та силові навантаження, не можна нехтувати вуглеводами. Ти можеш споживати вуглеводи і мати фігуру мрії. Головне дотримуватися кількох правил.

Які бувають вуглеводи?

Розрізняють вуглеводи трьох видів: прості, складні та клітковина. Прості вуглеводи солодкі на смак і розчиняються у воді. Головні джерела: цукор, мед, варення, біле борошно, молочні продукти тощо.

Складні вуглеводи повільно перетравлюються, забезпечують тривале відчуття ситості, додають енергії і не відкладаються у жир, якщо ти ведеш активний спосіб життя. Вони містяться у всіх крупах, хлібові, цільнозерновій муці, бобових, картоплі, макаронах та інших продуктах.

Своєю чергою клітковина заповільнює засвоєння цукру та жиру, знижує рівень викиду інсуліну, покращує травлення і допомагає зберігати відчуття ситості. Її найбільше у цільнозернових булочках, бобових, свіжих фруктах та ягодах.

Скільки вуглеводів потрібно організму?

Звісно, ідеальний варіант при схудненні підраховувати калорії кожного прийому їжі. Однак ми розуміємо, що це дуже виснажливо і не кожному під силу.

Загалом здоровій людині із нормальною вагою і середньостатистичним способом життя потрібно 3,5-4,5 г вуглеводів на кожен кілограм ваги. Людям, які ведуть активний спосіб життя, потрібно трохи більше, а тим, хто менш активний менше. Людина, що худне може заміняти певну кількість вуглеводів білками та жирами (але не повністю!). Тим, хто на дієті, рекомендується споживати високовуглеводну їжу (а особливо клітковину) разом із 2-3 грамами харчових волокон на 100 ккал. Ця формула дозволить довше почуватися ситою, не переїдати і, таким чином, швидко худнути.

Текст: Дар`я Андрійчук

5 5 1
Фото: instagram.com/emrata
Спецпроекты
Реклама
Loading...
Читай Cosmopolitan в 2020

На обложке: Екатерина Кухар

Продолжение следует: наводим порядок в жизни после карантина

Есть идея: главные тренды осени в теории и на практике

Double trouble: вся правда и ложь о грудных имплантах

Себе дороже: этот неловкий момент, когда подруга зарабатывает больше

Афера века: точки G не существует, расходимся!


Хочешь больше узнать про "Диеты"?
Гороскоп
Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

 

© Copyrignt Cosmopolitan Ukraine, 2019. Все права защищены.