Скільки кроків потрібно робити на день, аби схуднути

Здоровье / Фитнес
Фото: Getty Images
Cosmo

Через зайнятість на роботі сучасній жительці міста часто не вистачає часу на спортзал. Літо у розпалі, відпустка вже скоро, і так кортить позбутися декількох зайвих кілограмів. На думку спадає ідея - чи зможу я схуднути за допомогою звичайної ходьби? В різних Інтернет-ресурсах стверджується, що 10 тис. кроків - якраз оптимальна кількість для схуднення. Чи правда це, і чи може ходьба замінити виснажливі тренування - розбираємося далі.

Як правильно займатися ходьбою?

“Якщо твоя мета - спалити жир, піші прогулянки повинні стати частиною повсякденного життя. Таке навантаження корисне для загального здоров'я і хорошого самопочуття. Але в ходьбі заради схуднення - головне не кількість кроків, а їхня якість”, - стверджує персональний тренер селебріті Скотт Лейдлер.

Справді, ходьба допомогає знизити ризик серцево-судинних захворювань і розвиток діабету на 15%. Однак аби ходьба принесла омріяний результат, вона повинна бути регулярною і якісною. Експерти стверджують, 5-6 тис. кроків швидкої ходьби буде достатньо, аби з часом позбутися зайвих кілограмів. Ходьба зі швидкістю 4-5 км на год. може спалити близько 3 ккал на хв. Тобто за 30 хв. швидкої і якісної ходьби ти позбудешся приблизно 90 кклал.

Як мотивувати себе займатися ходьбою?

Ми вже говорили про те, що ходьба принесе результат лише тоді, коли вона стане регулярною. Головною мотивацією для тебе взяти ходьбу за звичку в першу чергу має стати бажана втрата ваги. Як тільки ти побачиш, що худнеш, а це відбудеться через декілька інтенсивних занять, - бажання досягти цілі і продовжити заняття стрімко зросте.

Крім того, важливо мотивувати себе красивим спортивним одягом та зручними кросівками. Перед заняттям ти повинна поглянути у дзеркало і подобатися собі.

Варто також підібрати для себе запальний плейлист. Нехай весела музика надихає тебе завжди залишатися красивою, здоровою й бути в гармонії з навколишнім світом.

Як знайти час для занять ходьбою?

Якщо тобі не вистачає часу на повноцінне заняття ходьбою, використовуй всі можливості вирушити на пішу прогулянку протягом дня. Відмовляйся від автомобіля або громадського транспорту в будь-якій можливій ситуації. Використовуй перерву на обід, аби прогулятися до улюбленого закладу. Замість того, щоб повернутися додому після сидячої роботи в офісі, запроси на прогулянку колегу. І не забувай - ведучи рухливий спосіб життя, важливо підтримувати водний баланс. Пий багато води, і вона подарує тобі новий заряд енергії!

Текст: Дар'я Андрійчук 

Рейтинг / 0
5 5 3