Смог в Києві: що треба знати і як вберегтись від шкідливого впливу

Твоя жизнь / Lifestyle
Фото: Getty Images
Cosmo

Цими вихідними деякі кияни, які слідкують за чистотою повітря й іншими показниками навколишнього середовища через додатки на своїх смартфонах, почали скаржитись на перевищення допустимої норми чадного газу більше ніж вдвічі. Рівень забруднення, за їх словами, також зріс через сезонні спалення листя і перепади вологості повітря.

Однак прем’єр міністр України Олексій Гончарук стверджує, що офіційних даних про перевищення ГДК (гранично допустимої концентрації) немає. За даними сервісу AirVisual індекс забруднення повітря сягає 133. Це може бути небезпечно для людей з респіраторними захворюваннями. Якщо ти належиш до цієї категорії, тобі не варто знаходитись на відкритому повітрі надто довго.

Якщо ти хочеш слідкувати за рівнем забрудненості повітря і загальними екологічними показниками твого міста, ось декілька корисних додатків:

  • SaveEcoBot — бот, який допоможе відслідковувати конкретні показники. Його можна адаптувати до Телеграму, Фейсбуку, Вайберу і Скайпу.
  • AirVisual — сервіс із показниками рівня забрудненості повітря. Моніторити можна як свою країну (регіон), так і весь світ загалом.
  • Windy — додаток для моніторингу показників погоди і напрямків вітру (циклонів). Інтерактивна карта допомагає деталізувати параметри і зробити дані більш точними.
Рейтинг / 0
5 5 1