Soft breakup: чому варто залишатися у хороших стосунках з колишніми?

Ты и он / Отношения
Фото: Gettyimages,
Cosmo

Розтавання ніколи не буває простим. Інколи ти йдеш, інколи від тебе. Проте психологи радять завжди залишатись у хороших стосунках. Наша авторка Тетяна Сухачова вирішила розібратись у тонкощах цієї теорії і пригадала власну історію soft breakup.

“Щасливі ті партнери, …"

Щасливі ті партнери, які після розтавання ненавидять одне одного”, - думала я впродовж певного часу після одного з найважчих (мирних) брейкапів в житті. Розійшлись ми за взаємної згоди. Без скандалів, сцен і приводів жалітися подругам на колишнього, що “згубив моє життя”. Просто вирішили залишитись друзями, продовжувати спілкування і допомагати одне одному за потреби.

Причиною поривання було різне бачення майбутнього. Очевидно, ми не входили в далекі плани одне одного і на момент, безпосередньо стосунків, нас це влаштовувало. Ніхто не хотів “грузити” себе обов’язками, тому розійшлись швидко й безболісно. Пізніше, саме такий спосіб я вважала “проблемою”. Як виявилось, моя реакція була логічною.

Чому легше ненавидіти одне одного після розтавання?

“Людина по відношенню до якої ти хоч трохи жертва, постійно постачає в твій організм цілу гаму яскравих емоцій. І трагедія розтавання в тому, що організм кожного дня потребує дози всього цього...”, - стверджує Михайло Лабковський, психолог, автор книги “Хочу і буду”, - “… як зручно вся твоя образа і біль розташувались у партнері. Ти сидиш і відчуваєш себе жахливим, нікому не потрібним”.

Саме відсутність емоцій і стала проблемою у моєму випадку. Логіка і розсудливість, на яких базувалось рішення про розставання, не компенсували тієї дози адреналіну, що її втрачаєш після розриву. Інша справа ненависть. Тут все набагато простіше. Є через кого поплакати, пуститися у “всі тяжкі” й пожаліти себе.

Емоційний брейкап - це завжди простіше. Ти відриваєш пластир, а кров, що сочиться ще дуже довго (інколи впродовж всього життя) просто витираєш рукавом. Проте це не гарантує, що у наступних стосунках ти не станеш на ті ж граблі. У випадку мирного розтавання і подальших дружніх взаємин є можливість проаналізувати і зрозуміти всі слабкі сторони. І не думай, що притензії є лише в тебе.

Твого колишнього партнера могло багато чого не влаштовувати, проте він мовчав, аби не зруйнувати союз. Коли ви вже нарешті усвідомили й прийняли рішення, в обох з’явився прекрасний шанс висловити думку.

Як вести комунікацію при розтаванні?

Американський психотерапевт Джон Грей відомий завдяки своїй книзі “Чоловіки з Марсу, Жінки з Венери” говорить, що невміння вести діалог в парі часто є причиною сварок, а то й розтавань. І якщо в продовж стосунків говорити доводиться апріорі, то після брейкапу цей обов’язок зникає. А от потреба залишається.

Якщо розібратися в тому, як чоловіки і жінки сприймають інформацію, можна вибудувати чітку стратегію конструктивного діалогу.

Джон Грей радить пам’ятати, що:

  • Чоловіки націлені на вирішенні проблеми, жінки на висловлення емоцій. Тобто якщо ти розкажеш про “нестачу уваги”, яку відчувала продовж стосунків, він не зрозуміє, у чому був неправий. Вкажи на конкретні дії, через які ти так почувалась. Це дасть йому змогу працювати над слабкими сторонами.

  • Позитивне важливіше за негативне. Якщо хочете зберегти повагу одне до одного, концентруйтесь на хороших спогадах.

  • Подяка допоможе зберегти довіру. Щиро розкажіть про все, за що вдячні партнеру. З рештою, ви провели разом певну кількість часу. І були щасливі більшу його частину.

  • У розриві винні обидва. Це слід розуміти, незважаючи на причину. У будь-якому випадку правди завжди буде дві. Як кажуть, істина в кожного своя.

Що дасть тобі soft breakup?

Я довго не могла оговтатись від колишніх стосунків. Але взаємоповага і вдячність з якою ми ставились одне до одного допомогла рухатись далі. Процес був зовсім не легкий, проте необхідний.

Зараз немає жодних нарікань, незавершеності чи обвинувачень. А головне, немає жодного страху починати нові стосунки. І це найцінніше, що колишні партнери можуть дати одне одному.  

Рейтинг / 0
3 5 3