Оксана Ботурчук
Ганна Різатдінова

Сила ніжності

Весна – найбільш надихаюча пора року, коли всім нам хочеться більше яскравих барв, експериментів, кохання та перемог. Натхненні новою колекцією ARTISTRY STUDIO™ Tokyo Edition від Amway, присвяченій Токіо, ми подумали про майбутні Олімпійські ігри та дівчат, що прославляли нашу країну на світовій спортивній арені.
Героїні
Ганна Різатдінова та Оксана Ботурчук дуже різні, але обидві поєднують у собі силу та жіночність, пристрасть та ніжність, мудрість та легкість.
Чемпіонки у спорті та повсякденному житті, вони встигають Втілювати у собі безліч важливих ролей: професіонала у спорті, мами, привабливої жінки, джерела мотивації. Приміряючи впевнені та яскраві, делікатні та природні б’юті-образи від ARTISTRY STUDIO™ Tokyo Edition, Ганна і Оксана нагадують про те, як важливо дівчині вміти змінюватися та водночас зберігати найцінніше – свою сутність.
Ганна Різатдінова
українська гімнастка, бронзова призерка Олімпіади
Оксана Ботурчук
українська легкоатлетка, паралімпійська чемпіонка
Сила
Ніжність
Ганна Різатдінова
Українська гімнастка, бронзова призерка Олімпіади у Ріо-де-Жанейро, чемпіонка світу у вправах з обручем, багаторазова призерка чемпіонатів світу та Європи.
Ми живемо у світі, де панують стереотипи: дівчинка від народження стикається зі сподіваннями оточення щодо того, якою вона має бути, – ніжною, поступливою. Ти ж поєднуєш у собі величезну внутрішню силу і тендітність. Як у тобі співіснують ці риси?
Упродовж багатьох років спорт змушує бути сильною, щодня виживати, воювати та боротися, формуючи ті вольові якості характеру, які не надто в’яжуться зі стереотипами про слабку стать. Після великого спорту в мені стало більше саме таких, сильних рис, але поява на світ моєї дитини знову пробудила у мені любов, романтичність і слабкість у хорошому сенсі цього слова. Тепер усе це в балансі, що дуже мене тішить.
Скажи, як тобі вдалося зберегти доброту і внутрішнє світло, так довго перебуваючи у рамках залізної дисципліни і конкуренції?
Це справді так. Зберегти своє я у великому спорті дуже важко: спочатку ти конкуруєш у власній збірній, потім потрапляєш на світову арену і зустрічаєш суперників уже там. Залишитися собою мені допомогла віра: коли я вже не відчувала у собі любові та тепла, завжди йшла у церкву. Вважаю, що саме у храмі треба відновлювати свої внутрішні джерела. Я ходжу до церкви щонеділі і помічаю, що після відвідування святого місця мені набагато легше переживати складні життєві ситуації.
"Поки не знайдеш із собою спільної мови, не почнеш помічати в собі прекрасне, мейкап чи ботокс безсилі. Мені допоміг простий ритуал: щоранку стаю перед дзеркалом і повторюю, що я гарна, щаслива, успішна. На перший погляд, нічого складного, але спробуй сказати щось на кшталт цього, дивлячись собі ж у вічі."
Розкажи про найяскравіший момент, пов’язаний із твоєю спортивною кар’єрою.
Звісно, це медаль Олімпійських ігор. Олімпіада сталася зі мною двічі, і досягти мети вдалося вже після другої спроби. Ніколи не забуду цю мить, бо на кону стояло все: ти надто довго відмовлялася від відпочинку, жертвувала особистим життям, майже не бачила сім’ю. І дуже страшно раптом зрозуміти, що все це могло бути марним.
Ти віриш у везіння? Чи перемога – це винятково результат наполегливої праці?
Можна сподіватись на везіння в одному випадку – якщо до цього ти повністю викладався під час тренувань. Коли на Олімпійських іграх збираються кращі світові спортсмени, а все, що ти маєш, це надія на удачу, – у тебе великі проблеми. Мухаммед Алі казав, що бій виграється ще до його початку, – цілком згодна. Везіння треба заробити.
Часом відомі люди, у тому числі й спортсмени, попри захоплення прихильників залишаються невпевненими у собі. Чи можеш ти сказати, що дійсно знайшла гармонію, яка потрібна кожній без винятку жінці?
У спортсменів у принципі з цим складно: коли ти виходиш із замкненого простору великого спорту, часто розумієш, що абсолютно не пристосований до повсякденного життя. Тут і з’являються проблеми із самооцінкою, реалізацією, питання «а що далі?». Я не стала винятком: ставлення до себе було, м’яко кажучи, критичним. Зізнаюсь, у той час навіть заздрила королевам краси, які можуть сприймати себе як набійльшу коштовність. У спорті ти весь час живеш під тиском – звідки брати впевненість у тому, що ти, скажімо, гарна чи варта кращого? Я довго працювала над тим, щоб вибудувати адекватне самосприйняття і, здається, продовжую робити це дотепер.
"Можна сподіватись на везіння в одному випадку - якщо до цього ти повністю викладався."
Що для тебе краса? Чи віриш у те, що будь-яка дівчина приваблива, якщо відчуває себе такою?
Можна як завгодно коригувати зовнішність, але це не спрацює, якщо всередині ти почуваєшся непривабливою. Серед гімнасток, до речі, через високі вимоги до їхньої зовнішності, це зустрічається часто. Поки не знайдеш із собою спільної мови, не почнеш помічати в собі прекрасне, мейкап чи ботокс безсилі. Мені допоміг простий ритуал: щоранку стаю перед дзеркалом і повторюю, що я гарна, щаслива, успішна. На перший погляд, нічого складного, але спробуй сказати щось на кшталт цього, дивлячись собі ж у вічі.
Які у тебе стосунки з декоративною косметикою? Без чого не уявляєш свій день, а чим не користуєшся взагалі?
У великому спорті ми завжди фарбувалися самі – візажистів не було, але виходити на виступ треба було «при повному параді». Я досі сама собі роблю мейк, крім того, ретельно доглядаю за шкірою, що тривалий час була доволі проблемною. Намагаюся не користуватись тональним кремом щодня – надаю перевагу більш легким ВВ- і СС-текстурам. Підфарбовую вії та брови, накладаю трішки рум’ян – це мінімум, який завжди покращує настрій.
Якби тебе попросили обрати тільки три б´юті-засоби, що б це було?
Без сумніву, сухий шампунь. Я багато тренуюсь, іноді відвідую декілька заходів за день. Якщо волосся виглядає погано, це впливає на образ. Тому без нього ніяк. Ще я завжди ношу з собою засіб 3-в-1 Artistry Studio: рум’яна, які можна використовувати у якості бальзаму для губ чи тіней для повік. Швидко та зручно. Не обходжусь без консилера, яким навчилась користуватись ледь не на ходу. Він може приховати запалення чи синці після недосипання – незамінна річ!
Макіяж Ганни
  Сила
  Ніжність
  Оксана Ботурчук
  Українська легкоатлетка, паралімпійська чемпіонка 2008 року, п’ятиразова срібна та бронзова призерка літніх Паралімпійських ігор 2008, 2012 і 2016 років. Її історія лягла в основу спортивної драми режисера Сергія Чеботаренка «Пульс».
  Як у тобі співіснують сила і тендітність?
  Бути сильною мене змусило саме життя, проте агресії, притаманної спорту, в мені немає взагалі. Чоловік, до речі, каже, що вона би мені не завадила, але її… ну просто нема. Звісно, вдома я теж доволі м’яка і ставлюся до всього з розумінням. Мабуть, такою і має бути любляча дружина, мати двох дітей.
  Які риси характеру, на твій погляд, необхідні дівчині у сучасному світі? Які з них є в тобі?
  Перша та найголовніша – цілеспрямованість. Вона проявилася в мені ще в дитинстві: я завжди ставила перед собою складні задачі і докладала усіх зусиль, щоб їх виконати. А також сила духу – ця риса необхідна, щоб вижити у нашому божевільному світі. У час, коли від жінки вимагають бути успішною в бізнесі, хорошою мамою, турботливою дружиною і не тільки, важлива колосальна працьовитість, котра, на мою думку, має обов’язково йти в парі з любов’ю до себе.
  "Щоб культивувати у собі гармонію, треба проводити якісний час із людьми, які тебе люблять, влаштовувати для себе невеличкі свята, пробувати щось нове, відчувати позитивні емоції"
  Спорт – доволі жорстка царина. Скажи, як тобі вдалося зберегти доброту і внутрішнє світло, так довго перебуваючи у рамках залізної дисципліни і конкуренції?
  Важливо розмежувати життєві ролі: є робота і моменти, коли треба захищати честь своєї країни на доріжці, а є сім’я, друзі, поряд з якими немає потреби оборонятися чи зводити перепони. Якщо ти вмієш відділяти одне від іншого, а також умієш урівноважувати амплуа професійної спортсменки і, скажімо, подруги, проблем зі збереженням особистих якостей чи цінностей не виникне.
  Розкажи про найяскравіший момент, пов’язаний із твоєю спортивною кар’єрою.
  Перемога на Паралімпійських іграх у Пекіні. Важко передати емоції, які я відчула, стоячи на п’єдесталі перед стадіоном, трибуни котрого підіймаються під гімн твоєї країни. Як можна забути день, коли здійснилася мрія всього життя?
  Часом відомі люди, у тому числі й спортсмени, попри захоплення прихильників залишаються невпевненими у собі та зізнаються, що їм так і не вдалося по-справжньому себе полюбити. Чи можеш ти сказати, що дійсно знайшла гармонію, яка потрібна кожній без винятку жінці?
  Я, мабуть, дуже щаслива людина, бо не хочу нічого в собі змінювати і практично повністю приймаю свою особистість. Думаю, в цьому велика заслуга оточення: навіть після травми й інвалідності я не відчувала жалю чи знущань, на мене ніхто не тиснув. А щоб культивувати у собі гармонію, треба проводити якісний час із людьми, які тебе люблять, влаштовувати для себе невеличкі свята, пробувати щось нове, відчувати позитивні емоції – як от зараз, під час цієї зйомки.
  Що для тебе краса? Чи віриш у те, що будь-яка дівчина приваблива, якщо відчуває себе такою?
  Істинна краса – це якраз про попередній пункт, про гармонію та радість, яка переповняє тебе до країв і переливається через них. Але й без турботи про себе, свою зовнішність та емоційний комфорт, без правильного харчування та оптимізму, на мій погляд, про красу можна не мріяти.
  "Істинна краса – це про гармонію та радість, яка переповнює тебе до країв і переливається через них."
  Які у тебе стосунки з декоративною косметикою? Без чого не уявляєш свій день, а чим не користуєшся взагалі?
  У повсякденному житті я рідко використовую косметику, обмежуюсь кремом для обличчя або під очі – коли у тебе кілька тренувань поспіль, робити гарний макіяж немає сенсу. Але коли треба кудись виходити, обов’язково роблю мейкап – для мене це справжнє свято. Сьогодні, приміром, ви теж подарували мені свято, створивши ці образи – обожнюю, коли мене фарбують! А серед засобів, які вважаю необхідними, тональний крем, туш, рум’яна і легкий блиск для губ.
  Чи є в тебе способи швидко привести себе до ладу? Коли живеш у такому ритмі, експрес-методи особливо актуальні.
  Косметолог ділиться зі мною своєю диво-маскою, що швидко повертає шкірі сяяння. Поки збираюся кудись, накладаю її на обличчя, продовжую займатися справами, а засіб працює. Якщо відчуваю, що виглядаю стомленою, ніколи не роблю темний, інтенсивний макіяж – на мою думку, він тільки підкреслює втому. А от світлі, природні, золотаво-кавові тіні, легкий хайлайтер і нюдовий макіяж у цілому дають зворотний ефект – освіжають обличчя.
  Якби тебе попросили обрати тільки три б´юті-засоби, що б це було?
  Зволожувальний крем, термальна вода, пудра чи тональний засіб – це найнеобхідніше. А точно можна обрати тільки три засоби? Бо блиск для губ і туш теж не завадили б.
  Макіяж Оксани
   Бути жінкою непросто, але круто: хто ще може миттєво орієнтуватись в обставинах, що весь час змінюються, чи вирішувати сто питань за раз? Ми вважаємо це справжньою суперсилою, але нагадуємо, що ти не маєш втрачати себе у гонитві за успіхом. Обирай пристрасне життя, пристрасний мейкап, засоби, які можуть більше, – з ARTISTRY STUDIO™ Tokyo Edition від Amway це можливо. Кожен продукт колекції здатен замінити відразу декілька, даруючи тобі ще більше кольору, настрою і, головне, вільного часу для нових звершень та перемог!