Tayanna про комплекси, Євробачення та статус рольової моделі

Звезды / Интервью
Фото: Михаил Федорак
Cosmo

Інтерв'ю вийшло друком у березневому номері Cosmopolitan Україна.

Ця фантастична (та разом із тим цілком реальна) жінка – співачка Tayanna, авторка хітів “леля” та “Шкода”, що набирають мільйони прослуховувань на YouTube. Ми зустрілися з Танею напередодні її сольного концерту в Києві та розпитали про комплекси, виклики та стосунки з фанатами.

Таню, ми записуємо інтерв’ю за кілька тижнів до національного відбору на Євробачення. Ти подавала заявку на участь у цьому змаганні, але пізніше зняла свою кандидатуру. Що вплинуло на твоє рішення?

Як я і висловилась у своїй офіційній заяві, іноді всесвіт не дає тобі чогось не тому, що ти цього не заслуговуєш, а тому, що ти вартий чогось іншого. Я все ж таки вирішила йти за покликом серця. Я від самого початку не мала бажання йти на Євробачення, але моя команда дуже хотіла взяти реванш (за попередні два відбори, де Tayanna посіла друге місце – Прим. ред.), бо всі знають, що я боєць і просто так не здаюсь. Напередодні жеребкування ми з моєю dream team мали довгу непросту розмову, і я вдячна усім моїм людям, що підтримали моє рішення відмовитись від участі на національному відборі. Зараз я відчуваю легкість та радість, адже маю змогу та час дописати свій новий альбом і презентувати його в березні на сольному концерті.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Публикация от TAYANNA (@tayanna_reshetnyak)

Я пригадую твою історію з “Голосом країни”, коли ти не пройшла відбір у четвертому сезоні, але повернулась до п’ятого і посіла там друге місце. Очевидно, ти любиш кидати собі виклики. Але як ти визначаєш, що час відпускати ситуацію і рухатися далі?

Мені допомагає те, що в мене немає якогось спортивного азарту. Перше та єдине, на що я звертаю увагу, це мій внутрішній стан. Тобто якщо я, рухаючись до мети, відчуваю, що я в гармонії та більше не хочу надриватись, то просто беру тайм-аут. Я не та людина, яка йде по головах до своєї цілі, – у мене все має бути збалансовано.

Припускаю, що шлях до цієї внутрішньої гармонії був довгий і непростий. Я читала, що в дитинстві ти мала комплекси з приводу зайвої ваги, якої насправді в тебе навіть не було.

Так у мене й досі є ці комплекси! Я взагалі максималіст: можу собі з мухи намалювати слона, жити із цим слоном і ще й годувати його. (Усміхається.) Мені здається, що комплекси – це друзі, які будуть з тобою поруч усе життя. Просто треба навчитися із цима друзями домовлятися і перетворювати негатив на позитив. Тому я й намагаюсь публічно розповідати про власні слабкі місця, аби дівчата, які мене слухають, розуміли, що вони в цьому не одні. Я знаю, що деякі жінки рівняються на мене, і мрію, щоби кожна з них змогла побороти свої комплекси.

До речі, деякі відомі люди людей заперечують свій статус рольової моделі. Відчуваєш певний тягар відповідальності через те, що на тебе рівняються твої прихильниці?

Ти знаєш, я навіть не замислювалась над цим питанням, поки не почала читати меседжі від своїх слухачок. Дехто з них каже: “Таню, ви мій зразок. У мене була така ж ситуація в житті, і я бачу у вас себе. Я перечитала всі ваші інтерв’ю і тепер живу за вашими порадами”. Тому я цілком усвідомлюю свою відповідальність і щаслива, якщо можу комусь допомогти. Думаю, що кожна публічна людина має нести цей, як ти кажеш,“тягар”. 

Мені здається, що в тебе взагалі особливі стосунки з аудиторією. Ти відповідаєш на листи фанатів (навіть на олдскульні, паперові), не відмовляєш прихильникам у фото. Скільки, на твою думку, відсотків успіху артиста залежить від таланту, а скільки – від уміння комунікувати з публікою?

Думаю, що 50/50. Якщо людина хоче щось запитати в мене або побажати мені успіхів і робить це щиро, я просто не заможу їй не відповісти. Буває, що пише 12- чи 13-річна дитина: “Ну ось, ви мені не відповідаєте, я нікому не потрібен, на мене ніхто не звертає уваги”. Хіба я можу проігнорувати таке повідомлення? Звісно, я відписую, інколи надсилаю якийсь подарунок – і ця дитина стає трохи щасливіша. Здавалося би, така дрібниця – повідомлення, але навіть ці кілька слів можуть підняти дитині самооцінку і зробити так, аби вона відчувала себе потрібною. 

А ти колись була на місці цих підлітків, які намагаються “дотягтися до зірок”?

Тоді не було Instagram, тому і проблем таких не було. (Сміється.) Якщо серйозно, я вже тоді десь на підсвідомому рівні відчувала, що рано чи пізно опинюся серед артистів і знатиму їй усіх особисто. Тому ніколи навіть автографів не просила. 

Я помітила, що якщо ґуґлити Tayanna, усі популярні запити стосуватимуться твоєї творчості: “Леля”, “Шкода”, “Фантастична жінка”. Тетяну Решетняк ґуґлять з інших питань: шукають ім’я твого бойфренда, фотографії сина абощо. Ти сама розрізняєш ці дві персони – сценічну Tayanna і Таню з буденного життя? 

Я чiтко розумiю, що Тетяна Решетняк – реальна особистiсть, мама, дочка, сестра, друг, а Tayanna – це артист i мiй творчий шлях. У кожноï із цих ролей є своï функцiï та обов’язки. Але я не заграюсь і намагаюся бути відвертою як в життi, так i на сценi.

Ти завжди дуже відверта у своїх піснях – та й у розмовах із пресою теж. Ніколи не шкодувала про те, що розкрила забагато подробиць особистого життя?

Ніколи, бо завжди пам’ятала про те, що мій досвід може бути комусь корисним. Я сама люблю читати інтерв’ю відомих людей, у яких можна чогось повчитись. Кожен із нас припускається помилок, і в цьому немає нічого ганебного. Головне – виносити уроки зі своїх невдач. Ми всі неідеальні, але для того й народжуємось і реінкарнуємось, щоби до цього ідеалу дійти. 

Чи знайоме тобі як сонґрайтерці таке відчуття, що, написавши хіт, ти більше не хочеш писати нехітові пісні? Гвен Стефані в одному інтерв’ю згадувала, що настільки підсіла на це, що досі не може “злізти”. 

Ще й як знайоме, і це, я тобі скажу, просто жахливо! Тепер, коли до мене приходить пісня, я одразу її аналізую: чи “вистрелить” вона, чи співатимуть її люди. Кручусь, мучусь, не сплю ночами. Я навіть можу не записати цю пісню, якщо не відчуваю, що в неї є такий потенціал. Поки не знаю, чи стануть хітами ті нові пісні, що ми готуємо для сольного концерту, але дуже на це сподіваюсь. Усе-таки творчість – це непередбачуваний процес: ти плануєш собі одне, а в результаті отримуєш щось абсолютно інше.

ФОТОГРАФ: МИХАИЛ ФЕДОРАК

СТИЛИСТ: НАСТЯ БЛАГОДАРНАЯ

МАКИЯЖ И ПРИЧЕСКА: ТАТЬЯНА ОВДИЕНКО

НА TAYANNA: ЖАКЕТ, FROLOV, СЕРЬГИ RASSVET STORE

Рейтинг / 0
4 5 1