Технології дискримінації. 5 фактів, чому цей світ комфортніший для чоловіків — з книги «Невидимі жінки»

Твоя жизнь / Lifestyle
6 октября 2021
Cosmo

Перефразовуючи класика, можна сказати: «Усім комфортно. Але є ті, кому комфортніше…». В епоху боротьби за гендерну рівність комфортне та повноцінне життя без обмежень є важливою складовою існування для кожної статті. Але рівність у цьому питанні чомусь працює лише в односторонньому напрямку. 

Так, сучасні мегаполіси, технології, сфери охорони здоров`я та праці стали набагато зручнішими да доступінішими для… чоловіків. Натомість для жінок усі ці «блага цивілізації» за рівнем комфорту застрягли десь між 16 та 17 століттям, якщо не десь у середньовіччі. У своїй книзі «Невидимі жінки» Керолайн Кріадо Перес не голослівно, а залізними аргументами доводить, що життя чоловіків у сучасному світі дійсно стало комфортнішим. Натомість жінки й досі вимушені терпіти постійні незручності, які їм продовжує нав`язувати чоловічий світ. 

Транспорт і пересування 

«Результати досліджень вказують на очевидну перевагу на користь чоловічого режиму пересування містом. Комісія зі становища жінок при Економічній і соціальній раді ООН виявила перевагу на користь чоловіків у транспортному плануванні й відсутність врахування гендерних відмінностей у конфігурації транспортних систем. У доповіді ЄС за 2014 рік, присвяченій оцінці європейцями роботи громадського транспорту, чоловічі маршрути та способи пересування розглядаються як стандартні, попри критику європейських систем громадського транспорту за нездатність задовольняти потреби жінок, яка міститься в цьому документі. Ще більший подив викликають деякі загальні поняття й терміни, пов’язані з транспортним плануванням, як-от «вимушені пересування». За словами Інес Санчес де Мадаріаґи, цей розпливчастий термін використовують на позначення всіх переміщень, закладів, що здійснюються у зв’язку з роботою чи навчанням. Можна подумати, що походи та поїздки, пов’язані з виконанням сімейних обов’язків і вихованням дітей, не вимушені й здійснюються просто так.

Медицина та здоров`я 

Існування «чоловічої норми» у медичних дослідження та аналізах — небезпечна тенденція, що ставить під загрозу життя та здоров`я жінки. Неточність діагнозів та недостатня кількість інформації стосовно побічних ефектів ліків саме на жіночий організм вражає. Натомість реакція чоловічого організму на препарати, профілактичні заходи та навіть на прикладання льоду до забитого місця досліджена набагато ліпше. Бо вона вважається нормою. 

«Ніщо з цього не повинно нас дивувати, тому що, незважаючи на очевидні статеві відмінності, більшість ліків, зокрема й анестезійні та хіміотерапевтичні засоби, як і раніше призначають у гендерно нейтральних дозах, через що жінки піддаються ризику передозування. Протягом тисячоліть медицина ґрунтувалась на уявленнях, що чоловічий організм універсальний для всіх людей. У результаті існує величезний дефіцит даних про роботу жіночого організму, тому що в минулому їх не збирали. Інформаційна діра стає все ширшою, оскільки дослідники досі ігнорують нагальну етичну необхідність включення жіночих клітин і самок тварин до числа об’єктів вивчення, а жінок — до числа їх учасників. Той факт, що цього не робиться, хоча на порозі вже XXI століття, є скандальним. Про нього повинні кричати газети всього світу. Через нього вмирають жінки, а медики стають співучасниками вбивства. Пора схаменутися й припинити дискримінацію жінок».

Робочі «поблажки»

Зважаючи на те, що жінки народжують та виховують дітей, трудове законодавство тривалий час залишається на позиції підтримки чоловіків. Адже чоловік не завагітніє та не піде у декрет, тому йому можна запропонувати більш солідну посаду і, відповідно, більшу зарплатню. Чоловіка-працівника можна відправити на курси підвищення кваліфікації закордон, оскільки він не прив`язаний до дитини та необхідності тривалий час перебувати в одному місті проживання. Перспективи в роботі за замовчуванням чоловіча прерогатива. 

«У Японії ріст на службі зазвичай залежить від кількості відпрацьованих годин і лояльності до роботодавця. Відповідно там заведено, по-перше, засиджуватися в офісі допізна, а по-друге, брати участь у так званих номунікаціях — колективних пиятиках, які допомагають налагоджувати відносини з начальством і колегами («ному» в перекладі з японської — випивка). Теоретично жінки теж можуть і працювати допізна, і пиячити з колегами, але робити це їм набагато важче, ніж чоловікам. Японки витрачають на неоплачувану роботу в середньому п’ять годин на день, а японці — тільки близько години: зрозуміло, кому простіше налагоджувати відносини з босом, засиджуючись в офісі допізна, а після роботи напиваючись з ним у найближчому стрип-клубі».

Техніка за розміром 

Найпопулярніші моделі смартфонів розраховані на розмір чоловічої долоні, а голосові розпізнавачі в автівках розраховані на тембр чоловічого голосу. Фортепіанна клавіатура — завелика для жінки, натомість ідеальна для чоловіків. Навіть побутова техніка якою, начебто традиційно переважно користуються жінки, створена точно не для жінок. Технологічний прогрес монополізували чоловіки, покращуючи свій побут, натомість створюючи нові проблеми та незручності для жінок.

«Зрозуміло: несправедливо, що жінки не повинні платити за продукцію, яка пропонує їм менш якісні послуги, ту ж ціну, що й чоловіки. Але річ не лише у справедливості: неточне розпізнавання жіночих голосових команд створює проблеми й для нашої безпеки. Так, системи голосового управління автомобілем призначені для того, щоб водій не відпружувався від дороги, а водіння було більш безпечним. Але непрацюючі системи (а вони часто не працюють, у всякому разі коли команди віддають жінки) можуть викликати зворотний ефект. У статті на сайті для автомобілістів Autoblog розповідається про жінку, яка купила Ford Focus 2012 року випуску й раптово виявила, що система голосового управління слухається тільки її чоловіка, хоча він сидів на пасажирському сидінні».

Кишені та інші приємності чоловічого одягу 

Гадаю, ви помічали, наскільки чоловічий одяг є комфортнішим за жіночий. Переважає простий крій та лише необхідні елементи декору (кишені, капюшони, відсутність непотрібних деталей — «обманок», китичок, бантиків). Чоловічий одяг — синонім зручності. Натомість жіночий — це «краса вимагає жертв». Хоча у повсякденному житті жінки так само, як і чоловіки, надають перевагу комфорту. Зручне взуття на низьких підборах, а не «шпильки», комфортні джинси замість вузької спідниці — жінка хоче одягатися максимально просто та зручно, натомість дизайнери традиційно нав`язують дискомфортну моду саме жінкам. 

«Дизайн застосунків для пасивного спостереження, який передбачає наявність на жіночому одязі містких кишень, у яких можна було б тримати телефон, — хронічна проблема, що її легко можна було б розв’язати, якби на жіночому одязі були нормальні кишені (пишу ці рядки з люті: ось зараз мій телефон усоте випав з мікроскопічної кишені й гепнувся на підлогу). Але кишень немає, і жінки використовують інші рішення, а якщо дизайнери не розуміють, що змушують своїх клієнток шукати обхідні шляхи, їхні розробки приречені на провал». 

5 5 5
Фото: instagram.com/paola_cossentino
Спецпроекты
Реклама
Loading...
Твоя жизнь / Lifestyle
Это интересно

Cherchez la femme: 5 вещей, которым стоит научиться у француженок

С нашими подсказками ты станешь круче любой парижанки!

Твоя жизнь / Lifestyle
Надо прочитать

30 вещей, которые нужно сделать до 30 лет

Сколько пунктов ты уже выполнила?

Хочешь больше узнать про "LifeStyle"?
Гороскоп

Астрологический прогноз на неделю, 6-12 сентября

На этой неделе самыми актуальными будут две темы: отношения и деньги.

Твоя жизнь / Lifestyle
Это интересно

10 важливих речей, які варто зробити цієї осені кожній

Для краси, здоров’я та гарного настрою!

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

 

© Copyrignt Cosmopolitan Ukraine, 2019. Все права защищены.