Тепер «росія» замість «Росія»: мовознавець Олександр Авраменко пояснив, чому назву країни-окупанта можна писати з маленької букви

Cosmo

Мовознавець, автор шкільних підручників, розробник численних тестів до ЗНО з української мови, доцент Київського університету імені Б.Грінченка Олександр Авраменко дозволив писати назву країни росія з маленької букви.

Його допис у стилі тестового завдання до ЗНО з`явився на національній освітній платформі «Всеосвіта».

«Урок 41. Минулого року я переїхав з Києва до Бучі. Я встиг полюбити це місто. Але мою любов зруйнувала росія. Памятайте про злочини «братського народу». Орфографічну помилку допущено в написанні слова: 1) Києва 2) росія 3) памятайте».

В ефірі програми «Сніданок.Онлайн» мовознавець пояснив, чому це правило цілком доречне щодо назви «росія».

«Насправді, правило таке є. Воно звучить так: прізвища людей та імена, які вживають зневажливо, пишуть з малої літери. І це правило давнє, воно ще з радянських часів було в нашому правописі. Наприклад, «гітлери», «путіни» ми можемо спокійно писати з малої літери, це відповідає вимогам чинного правопису. А щодо назви країни, цього немає в правописі, але за аналогією, зважаючи на ситуацію в країні, я вважаю, можна застосувати це правило і до неї», — зазначив Авраменко. 

5 5 15
Фото: facebook.com/oleksandr.avramenko
Спецпроекты
Реклама
Loading...

Важлива ініціатива: благодійний проєкт «Понад усе» для реабілітації жертв війни в Україні 

Подати заявку на отримання професійної фізичної та психологічної допомоги можуть усі бажаючі. Також можна приєднатися до фінансової підтримки. 

Українські захисники, які перебувають на Азовсталі, просять про допомогу Ілона Маска

«Кажуть, ти був телепортований з іншої планети, щоб навчити людей вірити у неможливе. Наші планети розташовані поряд, тому що я живий там, де практично неможливо вижити», — пише український захисник Сергій Волина. 

Хочешь больше узнать про "LifeStyle"?

Росіяни розтрощили автомобілі з українськими номерами біля місця евакуації маріупольців у Нідерландах

«Допоки не будуть скасовані візи для росіян, в Європі не буде спокою нікому», — зазначив радник мера Маріуполя Петро Андрющенко.

Гороскоп

Як перевірити, чи прослуховує ворог ваш телефон: інструкція

Центр протидії дезінформації при РНБО України застерігає: окупанти, які наразі мають доступ до стільникового обладнання на тимчасово окупованій території України, можуть прослуховувати телефони українців.

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

 

© Copyrignt Cosmopolitan Ukraine, 2019. Все права защищены.