Токсичні “друзі”: хто вони і як з ними взаємодіяти?

Твоя жизнь / Психология
Фото: Кадр из фильма,
Cosmo

У тебе точно є така подруга. Вона соціальна, активна, працює на омріяній роботі, має прекрасні стосунки і гарний профіль в інстаграм. З нею завжди можна пройти на будь-яку вечірку (якщо вона в цьому зацікавлена), але в “тил ворога” з нею не підеш. І ніби дружба хороша. І ніби дівчина класна. Проте інколи тиск поряд із нею вищий, ніж тиск в Маріїнській западині. Чому так? І як взаємодіяти з подібними людьми?

Хто вони взагалі такі?

Ні, це не прибульці з космосу. Просто люди, поряд з якими ми відчуваємо себе не впевнено. Вони, несвідомо комунікують з іншими в зверхній формі, намагаючись направити загальну увагу на себе. На фоні їх успіхів, (які часто нами ж перебільшені) з’являється комплекс “не до...”. Не достатньо активна, гарна, розумна, успішна і т. д.

Токсичні люди, як правило, усвідомлюють свій вплив на оточення. Проте не розуміють його негативу. Вони приміряють маску лідера, але не беруть відповідальності за вплив на інших.

Чому вони це роблять?

Така позиція зумовлена внутрішніми комплексами. Боротьба з цими комплексами, для токсичних людей, це не сеанс у психолога чи відверта розмова із собою. Вони обирають шлях найменшого супротиву. Тобто виїжджають за рахунок приниження інших. Часто роблять це ненавмисне. Просто по іншому не вміють. А ти, раз за разом, повторюєш “ну вона ж така, яка є”, списуючи з рахунків власні емоції.

Як взаємодіяти з такими людьми?

  • Перш за все, не можна ігнорувати свої почуття. Цим ти лише підживлюєш токсичну атмосферу. Якщо щось не влаштовує, скажи про це прямо. Не обов’язково йти на конфлікт, але зробити заяву треба.
  • Не варто брати на себе роль жертви. Те, що у людей є комплекси не означає, що ти повинна страждати. Наступного разу, коли відчуєш “ті самі емоції”, подумай, чи дійсно все так погано. Може це просто звичка, якої пора позбутись?
  • Навчись розставляти власні кордони. Твій суверенітет - річ недоторканна. Навіть якщо подруга “така, яка є”, це не дає їй права порушувати межі твого комфорту.

Загалом, спілкуватись з такими людьми реально. Тобі вирішувати, як близько їх підпускати. Але пам’ятай, справжня дружба - це не одностороння угода.  

Рейтинг / 0
4 5 10