Токсичні стосунки: 5 ознак, що хлопець просто тебе використовує

Ты и он / Отношения
Фото: Gettyimages
Cosmo

Щасливими стосунками називають ті, в яких збережено баланс між поняттями «брати» і «давати». Тому для кожного з нас важливо розуміти наміри партнера, аби не потрапити в пастку егоїста. У новому матеріалі ми зібрали 5 ознак, які вказують на нездорові стосунки. Якщо розумієш, що хоча б один із цих пунктів стосується твого партнера, настав час замислитися.

Він дорікає тобі за помилки минулого. Запам’ятай і розслабся — право на помилку має кожен. І викликати почуття провини в партнера через гріхи минулого — маніпуляція в чистому вигляді. Якщо твій партнер використовує такий прийом, настав час його викрити. Адже він просто намагається отримати те, що йому потрібно, зовсім не зважаючи на твої почуття.

Він руйнує твою самооцінку. Стосунки — це не лише спільні подорожі, пристрасний секс і сімейні будні. Важливо щоденно допомагати одне одному розвиватися. Саме знання своїх переваг і робота над недоліками формують здорову самооцінку. І завдання партнерів — підтримувати один одного на непростому шляху. Тож якщо твою половинку, наприклад, звільнили з роботи, докоряти — остання справа. А якщо на додаток тобі ще й вказують на мінуси — просто тікай! Тебе, безсумнівно, використовують.

Його не цікавлять твої перемоги і поразки. Це говорить лише про те, що ти і твоє життя йому зовсім не цікаві. Можливо, партнер продовжує ваші стосунки за звичкою або йому елементарно з тобою зручно. Розпізнай у своєму обранці цю рису і зрозумій, що таке життя тобі не імпонує й не робить справді щасливою.

Він не готовий тобі допомагати. Ми не суперлюди і не можемо вирішити всі проблеми самостійно. Важливо відчувати, що поруч із тобою — надійна опора в будь-якій ситуації. Тож якщо помічаєш, що на твої прохання часто реагують відмовою, — це ознака корисливості.

Тобі нав’язуть «правильний вибір». Ярлики «правильно» і «неправильно» — один зі способів, як прив’язати людині свої або суспільно прийнятні принципи. Зрозумій, що твій партнер — повноцінна особистість, яка має право приймати рішення, які можуть тобі не подобатись. Тож якщо тобі хочуть нав’язати чужу думку — це маніпуляція.

  

Рейтинг / 0
5 5 5