ТОП-5 найкращих фільмів про видатних митців

LIFESTYLE / Культура
Cosmo

Аби прикрасити твій літній вечір, ми підготували цікаву добірку фільмів про творчих особистостей, чий життєвий шлях вражає. Познайомся ближче з мексиканською художницею Фрідою, що писала неймовірні автопортрети, французьким скульптором Роденом, а також живописцем-постімпресіоністом Полем Гогеном. Приємного перегляду!

«Роден», 2017

Фото: kinoafisha.ua

Володар «Золотої пальмової гілки» Каннського кінофестивалю за найкращу чоловічу роль Венсан Ліндон перевтілився у французького скульптора Огюста Родена. Це фільм про сміливого генія-новатора, який довгий час терпів невдачі, та все ж зайняв своє місце серед найвидатніших скульпторів у світовому мистецтві.

Але глядач має змогу познайомитись не тільки із творчим життям митця. Огюст мав ще одну пристрасть – жінок. Одна з його муз – Каміла Клодель – дала скульптурам творця нове дихання.

«Дикун», 2017

Фото: cinemaluna.ch

Події стрічки розгортаються у Європі в 1891 році. Ще неуспішний художник Поль Гоген (Венсан Кассель) перебуває у депресії через невдачі із жінкам та творчу кризу. Чоловік вирішує покинути все і поїхати на Таїті. Він ще не знає, що саме тут народиться його шедевр – «Таїтянська пастораль».

«Великі очі», 2014

Фото: cyprus-mail.com

Історія головної героїні бере початок в Америці 50-х. Йдеться про художницю на ім’я Маргарет Кін, яка малювала портрети, очі яких заворожували. Проте перед тим, як досягнути слави, їй довелося закохатися, вийти заміж та довіритися нечесному чоловіку, який майже змусив її зневіритися у собі. Все ж одного дня вона наважилася вийти з його тіні.

«Дівчина з перловою сережкою», 2003

Фото: кадр з фільму «Дівчина з перловою сережкою»

Біографічна стрічка розповідає про найемоційніший період життя голландського художника Яна Вермеєра. Саме тоді світ побачив його картину «Дівчина з перловою сережкою». Хоча образ красуні невинний та ніжний, народження шедевру супроводжувалось скандалом, який врешті-решт призвів до вигнання дівчини. Фільм прикрашений блискучою акторською грою Коліна Ферта і Скарлетт Йоганссон.

«Фріда», 2002

Фото: chacuncherchesonfilm.fr

На початку фільму ти станеш свідком ранніх років майбутньої художниці Фріди. У 6 років у неї запідозрили поліомієліт, а у 9 років дівчинка потрапила у жахливу автомобільну аварію, яка вплинула на її долю.

Цікаво, що виконавиця головної ролі Сальма Гаєк протягом 10 років боролася за вихід стрічки у світ. Акторка прагнула, аби глядачі змогли побачити, як склалося життя однієї з найвідоміших художниць 30-50-х років ХХ ст.

Підготувала Дар'я Андрійчук

Рейтинг / 0
5 5 5