У Києві відбудеться міжнародний мультиекспозиційний проект "Велике Коло”

Твоя жизнь / События
Cosmo

Протягом століть художники малювали переважно репрезентативні зображення — портрети людей, грандіозні сцени історичних подій, пейзажі. Але на початку ХХ сторіччя разом з технічним прогресом художні ідеї починають змінюватися, і важливішим, ніж фотографічна фіксація дійсності, стає бачення художника та сенс, який він вкладає у роботу. Так, виникає ідея безпредметності, і художники-авангардисти виходять за межі традиційних медіа та формують нові види творчості, що актуальні і сьогодні.

“Безпредметне мистецтво — це правда у сьогоднішньому світі постправди; це мистецтво, яке нічого не говорить, а тому глядач вимушений звертатися до власних відчуттів, асоціацій, досвіду”, — Тіберій Сільваші, український художник, член мистецького об’єднання KNO.

 Бадрі Губіанурі,  Тіберій Сільваші

На межі ХХ-ХХІ сторіччя виникає рух незалежних художніх проектів та угруповань в сфері безпредметного мистецтва: на початку 90-х років — “Живописний заповідник” у Києві, наприкінці 90-х — Ccnoa в Брюсселі та PS project в Амстердамі. Друга хвиля художніх об’єднань з’являється на межі першого і другого десятиріччя 2000-х: SNO в Сіднеї, IS projects у Лейдені, Saturation Point в Лондоні, ParisConcret в Парижі, у 2013 році в Пон-де-Кле (Франція) започатковують бієнале безпредметного мистецтва, у 2017 році E9a project space у Фрайбурзі, West Projects в Сіднеї, а в Києві засновується мистецька організація  — KNO | Kyiv Non Objective.

  Тіберій Сільваші

Проект “Велике Коло” об’єднує ці художні ініціативи та надає змогу на власні очі побачити сучасне безпредметне мистецтво, побачити, як розвинулися та трансформувалися ідеї художників-авангардистів ХХ сторіччя в роботах сучасних митців з різних країн світу.

“За своєю стратегією Центр сучасного мистецтва М17 прагне інтегрувати українське сучасне мистецтво у світовий контекст. Тому для нас важливі міжнародні проекти, що об’єднують вітчизняних та відомих закордонних митців. А той факт, що виставка «Велике коло» проходить у Києві ще раз підтверджує визнання творчості українських лідерів напряму безпредметного мистецтва ”,  —  директорка М17 Наталя Шпитковська.

   Олена Домбровська

Впродовж усього літа роботи сучасних художників представлять наступні проекти: KNO | Kyiv Non Objective, Київ, Україна; Reflex Wall, Тувумба, Австралія; Ccnda, Брюссель, Бельгія; West Projects, Сідней, Австралія; D.A.C., Ніцца, Франція; Biennale Internationale d'Art Non Objectif, Пон-де-Кле, Франція; e9a, Фрайбург, Німеччина; Saturation Point, Лондон, Велика Британія; Teksas”, Грестед, Данія; divisible, Дейтон, Огайо, США.

 Мирослав Вайда

Проект матиме 4 експозиційні зміни. Експозиція #1 запропонує глядачеві познайомитися з роботами художників KNO | Kyiv Non Objective: Тіберія Сільваші, Бадрі Ґубіанурі, Олени Домбровської, Сергія Попова, Мирослава Вайди, а Reflex Wall представить настінні розписи Івана Бєлова і Діми Греда.

Виставка проходить за підтримки Adamovskiy Foundation

Відкриття 4 липня о 19:30

Адреса: Центр сучасного мистецтва М17, вул. Антоновича 102/104


 

Рейтинг / 0
4 5 2