У київському метро з’являться туалети для пасажирів

Твоя жизнь / Lifestyle
Фото: facebook.com/pg/kyivmetro
Cosmo

1 вересня 2019 року в київському метрополітені буде відкрито громадські туалети. Таке повідомлення з’явилося на фейсбук-сторінці заступника міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Лева Парцхаладзе.

За його словами, туалети будуть розташовані на вході та виході зі станцій. Це оптимальне розміщення, яке можливо реалізувати з технічної точки, і це буде зручно для людей. Таке положення вже закріплено в новому ДБН “Метрополітени”.

“Сьогодні у чинному ДБН “Споруди транспорту. Метрополітени” відсутня норма щодо проектування громадських туалетів для пасажирів. Однак у багатьох країнах Європи, зокрема, Франції, Великобританії та Австрії це нормальна практика. Громадські туалети при вході на станціях там є. Тому ми врахували думку громадськості, адже навколо цього питання було завжди чимало обговорень. Тим паче, що в Україні теж є вдалі приклади такого впровадження, наприклад, харківське метро”, - зауважив Парцхаладзе. 

До того ж туалети обов'язково повинні бути доступними для всіх груп населення, враховуючи потреби людей з інвалідністю та інших маломобільних груп.

Якщо виникнуть складні умови при реконструкції, санвузли буде розміщено у підземних переходах або поруч зі станцією метро на вулиці. У таких випадках туалети повинні мати окрему від метро систему каналізації.

Текст: Дар'я Андрійчук

Рейтинг / 0
5 5 5