В Україні вводять кримінальну відповідальність за фото- і відеозйомку переміщень військовослужбовців, зброї та техніки

Cosmo

В Україні вводять кримінальну відповідальність за фото- і відеозйомку переміщень військовослужбовців, зброї та техніки. 24 березня Верховна Рада підтримала законопроєкт № 7189 «Про внесення змін до Кримінального та Кримінального процесуального кодексів України щодо забезпечення протидії несанкціонованому розповсюдженню інформації про направлення, переміщення міжнародної військової допомоги в Україну, рух, переміщення або розміщення ЗС України чи інших військових формувань України, вчинене в умовах воєнного або надзвичайного стану».

Що категорично не можна публікувати в соцмережах:

  • ракети, які летять або кудись потрапили;
  • назви вулиць, зупинки транспорту, магазини, заводи;
  • переміщення українських військових, військові об`єкти;
  • роботу протиповітряної оборони;
  • місце обстрілу або попадання снаряда;
  • адреси, візуальну прив`язку або координати боїв;
  • номери автомобілів, бронетехніки;
  • потерпілих або загиблих (крім офіційних даних).

Такі порушення передбачають кримінальну відповідальність, оскільки є допомогою ворогові, навіть якщо вона не навмисна.

Яке покарання передбачається?

Покарання за поширення даних про направлення або переміщення зброї, боєприпасів на території України, якщо така інформація не розміщувалася у відкритому доступі Генштабом ЗСУ або Міноборони, або в офіційних джерелах відповідних відомств країн-партнерів, вчинене в умовах воєнного або надзвичайного стану, тягне за собою покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 3 до 5 років.

За поширення інформації про переміщення, рух або розміщення ЗСУ чи військових формувань при можливості їх ідентифікувати на місцевості, якщо така інформація не розміщувалася у відкритому доступі Генеральним штабом Збройних Сил України, вчинене в умовах воєнного або надзвичайного стану, — покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 5 до 8 років.

Позбавленням волі на строк від 8 до 12 років караються вищезазначені дії, вчинені за попередньою змовою групою осіб або з метою надання такої інформації державі-агресору, або якщо вони спричинили тяжкі наслідки.

5 5 2
Фото: Pixabay
Спецпроекты
Реклама
Loading...

Важлива ініціатива: благодійний проєкт «Понад усе» для реабілітації жертв війни в Україні 

Подати заявку на отримання професійної фізичної та психологічної допомоги можуть усі бажаючі. Також можна приєднатися до фінансової підтримки. 

Українські захисники, які перебувають на Азовсталі, просять про допомогу Ілона Маска

«Кажуть, ти був телепортований з іншої планети, щоб навчити людей вірити у неможливе. Наші планети розташовані поряд, тому що я живий там, де практично неможливо вижити», — пише український захисник Сергій Волина. 

Хочешь больше узнать про "LifeStyle"?

Росіяни розтрощили автомобілі з українськими номерами біля місця евакуації маріупольців у Нідерландах

«Допоки не будуть скасовані візи для росіян, в Європі не буде спокою нікому», — зазначив радник мера Маріуполя Петро Андрющенко.

Гороскоп

Як перевірити, чи прослуховує ворог ваш телефон: інструкція

Центр протидії дезінформації при РНБО України застерігає: окупанти, які наразі мають доступ до стільникового обладнання на тимчасово окупованій території України, можуть прослуховувати телефони українців.

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

 

© Copyrignt Cosmopolitan Ukraine, 2019. Все права защищены.