Іванна Сахно про зйомки в Голлівуді, акторську освіту та фемінізм

Звезды / Интервью
Фото: Данил Кайстро
Cosmo

Просто зараз у кінотеатрах можна побачити фільм “Тихоокеанський рубіж: Повстання”. У зйомках сиквела відомого фантастичного бойовика взяла участь і українська акторка Іванна Сахно. Ми зустрілися з Іванною напередодні прем’єри і розпитали, як це – боротися з монстрами кайдзю та працювати в Голлівуді.

Іванко, нам відомо, що твого персонажа звати Вік і вона один із пілотів Єгеря. Звідки ти дізналася про цю роль і як проходив кастинг на неї?

Про кастинг я, як і більшість акторів, дізналася від своїх агентів. Після трьох раундів відбору і тижнів очікування між ними мені запропонував зустрітися режисер стрічки Стівен С. ДеНайт. Причому про зустріч, яка мала відбутися в Австралії, я дізналася лише за ніч до відльоту. Там, у Сіднеї, Стівен повідомив, що бачить мене частиною фільму і що роль Вік – моя. А ще – що вже час починати підготовку до зйомок: по чотири години на день займатися у залі із тренером.

Окрім того, що ти мала зміцнити фізичну форму, тобі довелося коротко підстригти волосся. Зачіску ти зрештою залишила. А що ще перейняла у своєї героїні?

Вік – дуже непроста людина, яка пройшла через багато перешкод, аби дістатися до тренувального центру і стати пілотом. Тому риси її характеру я воліла би залишити на знімальному майданчику. А от чудова фізична форма Вік стала мені в пригоді: у наступній стрічці, до якої я долучилася, виявилося чимало динамічних сцен – і я вже була готова до них.

Стівен С. ДеНайт відомий як постановник крутих бойових сцен, зокрема в серіалі “Шибайголова”. Чи вдалося йому вплести у видовищну канву боротьби з монстрами епізоди, що розкривали би характер персонажів?

Мені здається, Гільєрмо дель Торо, автор історії та режисер першого “Тихоокеанського рубежа”, правильно вибрав собі наступника. Стівен мав чітке бачення майбутнього фільму та приділив багато уваги розвиткові його персонажів. Тому камерні сцени у стрічці є, і у глядачів буде можливість познайомитися з Вік. Ще однією ціллю Стівена було показати, що не тільки пілотам, а й звичайним підліткам важливо триматися разом. І, як на мене, нам це вдалося.

Кадр із трейлера "Тихоокеанський рубіж: Повстання"

Розкажи, як тобі було працювати з колегами по фільму, зокрема Джоном Боєгою з нової трилогії “Зоряних війн”. Чи немає в Голлівуді, так би мовити, “дідівщини” щодо юних акторів?

На мою думку, “дідіщина” буває лише в не надто професійних колах. На нашому знімальному майданчику всі поважали одне одного та були раді проводити час із колегами. Ми вечеряли разом, ходили в кіно, навіть створили груповий чат. А Джон, який до того ж був одним із продюсерів проекту, взагалі неймовірна людина. Він завжди охоче допомагав акторам і відповідав на будь-які запитання. Це був винятково теплий проект!

Чи допомагає тобі на практиці акторська освіта, яку ти здобула в США?

Я вважаю, що найкраща освіта для актора – це робота на знімальному майданчику. Режисери, актори, оператори, із якими ти працюєш, це найкращі викладачі, а кожен наступний проект – наче нова кіношкола. Та, звісно, я дуже вдячна й тим вчителям, які допомогли мені опанувати різні акторські методи. І не забуваю про саморозвиток: перед зйомками переглядаю фільми із сильними жіночими персонажами та інтерв’ю успішних акторок.

 

Публикация от Ivanna Sakhno (@ivannasakhno)

Іванка на зйомках "Тихоокеанський рубіж: Повстання"

Після років навчання ти вже повністю американізувала свій акцент. Важко було зараз дублювати роль українською? І чи немає в тебе тепер складнощів із рідною мовою?

Звичайно, коли я приїжджаю в Україну, мені дещо складно перелаштуватися з англійської мови. Але це нормальна частина адаптації до іншої країни. І хоч останні кілька років, за рекомендаціями агентів, я спілкуюся англійською навіть із батьками, я вірю, що не втрачу мови, яку знаю від самого дитинства.

Скептики кажуть, що фантастичних бойовиків зараз надто багато і що всі блокбастери дещо схожі. Чим, на твою думку, “Тихоокеанський рубіж: Повстання” відмінний від інших фільмів свого жанру?

Наша стрічка особлива тим, що її світ створено не за коміксом чи комп'ютерною грою, а з фантазій і думок самого Гільєрмо дель Торо. Гільєрмо вклав частинку себе в кожну деталь цієї історії – і це просто дивовижно.

А як би ти мотивувала людей дивитися стрічку саме в кінотеатрах? Я про те, що в Україні, на жаль, продовжує процвітати піратство.

Кінематографісти вкладають стільки зусиль у кожен проект, що віддача аудиторії просто необхідна. Найкраще, що може зробити глядач, це дивитися фільми у місцях, спеціально для того створених.

Знаю, що ти підтримуєш рух Timeʼs Up. Віриш, що на кіноіндустрію чекають позитивні зрушення у ставленні до жінок?

Я можу щиро тобі сказати, що зрушення є вже зараз і я їх бачу. Але варто пам’ятати, що боротися за краще майбутнє маємо не тільки ми – потрібна підтримка чоловіків-кінематографістів. Адже ця боротьба не за те, щоби хтось отримав на мільйон більший гонорар. Суть фемінізму – у рівних правах та можливостях для людей обох статей, причому не тільки в кіно, а й в інших сферах. У цьому рухові немає якоїсь войовничості – він іде від любові та світла.

 

Публикация от Ivanna Sakhno (@ivannasakhno)

І наостанок поділися з нами тизером своїх майбутніх проектів. Де ми тебе побачимо найближчим часом?

Цього ж року в прокат вийде комедія під робочою назвою “Шпигун, який мене кинув”, у якій я зіграла з Мілою Куніс і Кейт МакКінон, надзвичайною комедійною акторкою. А деталі ще одного проекту, над яким я працюю просто зараз, розголошувати поки не можна. Але далі буде! (Усміхається.)