Верховна Рада ухвалила «мовний» закон: що відтепер зміниться для українців

LIFESTYLE / Культура
Фото: 24tv.ua, Gettyimages
Cosmo

У четвер, 25 квітня, Верховна Рада ухвалила закон «Про забезпечення функціонування української мови як державної» – рішення підтримали 278 депутатів, проголосували проти – 38, утримались – 7, не голосували – 25. Напередодні на пленарному засіданні депутати закінчили розгляд поправок до законопроекту.

На підтримку законопроекту висловилися лідери фракцій «Самопоміч», «Батьківщина», БПП, «Радикальна партія Ляшка», «Народний фронт» і групи «Воля народу». Підтримати парламентарів також прийшли третій Президент України Вітор Ющенко та колишній предстоятель Української православної церкви Київського патріархату Філарет. 

Відповідно до закону, єдиною офіційною державною мовою в Україні є українська, яка є обов’язковою для органів державної влади і усіх публічних сфер. Дивися на схемі, що відтепер зміниться для українців.

Фото: 24tv.ua

Крім держслужбовців, українською відтепер говоритимуть у медичній сфері, у сфері освіти, послуг та медіа (друковані ЗМІ можна буде видавати у кількох мовних версіях, одна з яких має бути українською). Також державна мова має використовуватися в дубляжі фільмів, на телебаченні, в театральних виставах, а також у підписах та маркуванні товарів і послуг. Закон не обов'язковий до використання у приватному спілкуванні та релігійних обрядах.

Закон передбачає адміністративну та кримінальну відповідальність за зневагу до української мови: від штрафу до 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, або арешт до 6 місяців, до позбавлення волі на строк до 3 років.

Рейтинг / 0
4 5 25