Вільна пташка: як перестати залежати від кохання?

Ты и он / Отношения
Фото: Getty Images
Cosmo

В епоху Середньовіччя кохання називали серйозною хворобою. І, схоже, у цьому є доля правди. Наша суперсильна прив’язаність до іншої людини більше нагадує психічне відхилення, ніж здорові почуття. А головна проблема в тому, що людина не помічає симптомів «хвороби», аж доки геть не зруйнує стосунків. Як проявляти свої почуття, не руйнуючи їх – розповідає cosmo.com.ua.

Як проявляється залежність?

Уявімо ситуацію, що ти щойно з’їхалася зі своїм коханим. Вмить він перетворюється на центр твого всесвіту. Ти підлаштовуєшся під його плани, погоджуєшся з його думкою, забуваючи про власні бажання. А згодом вони зовсім зникають, поступаючись місцем чужим. Віднині кожне слово чоловіка для тебе – закон. І усім твоїм близьким здається, що ви ідеальна пара і між вами – істинне кохання. Однак психологи вже давно знайшли точну назву цим почуттям – залежність. 

Чому кохання – це незалежність?

Оскільки твій розум зайнятий думками про другу половинку, ти не здатна самостійно приймати рішення, справлятися з проблемами, а коли його немає поруч – спокійно спати та їсти. Хіба це не нагадує кінець життя? Повір, маніакальне бажання – постійно бути поруч – не принесе нічого хорошого. 

Важливо зрозуміти, що насправді немає нічого небезпечного в тому, щоб інколи проводити час наодинці з собою або друзями. Ба більше - особливо це стосується залежної людини! У тиші ти зможеш переглянути свої плани на майбутнє, зрозуміти, чого хочеш насправді. З часом ти побачиш – прояв індивідуальності тільки скріпить ваші стосунки. 

Навіщо вам ставати партнерами? 

Тривалі стосунки далекі від ідеалу. Закоханість і пристрасть зникають вже через декілька місяців, і виникає запитання – а що ж далі? Далі потрібно певним чином влаштовувати життя, у якому вас тепер двоє. І в цьому вам допоможе поняття партнерства. 

Покажи своєму обранцю, що ти не тільки дівчинка, яка чекає від нього розкішного букета квітів, або пристрасна коханка, а й справжній друг та цікавий співрозмовник. Адже він шукав не просто ляльку, яка виконуватиме усі його забаганки, а супутника по життю. 

Як позбутися надмірної прив’язаності? 

1. Назви якості характеру, які можуть допомогти жінці бути щасливою й вільною у стосунках;

2. Створи список сильних аргументів, що вказуватимуть на те, чому тобі потрібно змінити свої звички;

3. Пригадай, як ти жила до зустрічі з бойфрендом, і подумай, яким стало твоє життя зараз. Що з’явилось нового, а від чого довелося відмовитися? Намагайся повернути до свого життя усе, про що довелося забути після початку сімейного життя. Адже колись він покохав тебе з усіма недоліками та захопленнями. Можливо, варто знову стати собою, і він закохається у тебе ще більше?

 Текст: Дар'я Андрійчук  

Рейтинг / 0
5 5 11