Вперше в історії: Швейцарія надаватиме українським біженцям спецстатус, який ще ніколи не застосовувався

Cosmo

Вперше в історії Швейцарія надаватиме українським біженцям спеціальний статус «S», який до цього ще жодного разу не застосовувався. Про це повідомляє SwissInfo. Цей статус передбачає максимально оперативний прийом біженців в обхід бюрократичних процедур.

«Особливий статус надаватиметься українським громадянам та членам їхніх сімей. Федеральна рада приєдналася до рішення ЄС і навіть пішла далі: громадяни третіх країн, які тікають від війни, також матимуть право на притулок. Однак ці люди повинні мати діючий дозвіл на проживання в Україні, отриманий до війни, і не мати можливості безпечного повернення в країну свого походження. Крім того, статус S не надаватиметься тим, хто вже отримав статус захисту в іншій державі ЄС», — йдеться у повідомленні. 

Українці, які отримали спецстатус, можуть проживати у Швейцарії до року або продовжити час перебування в країні до закінчення війни. Окрім цього, статус «S» також передбачає можливість швидкого працевлаштування, навчання у школах для дітей та отримання соцвиплат.

Статус «S» розробили ще в середині 90-х років, під час воєн на Балканах, щоб мати можливість максимально швидко прийняти біженців у випадку воєн чи конфліктів у Європі. Механізм схвалили у  1999 році, досі його жодного разу не застосували.

5 5 5
Фото: Pixabay
Спецпроекты
Реклама
Loading...

Важлива ініціатива: благодійний проєкт «Понад усе» для реабілітації жертв війни в Україні 

Подати заявку на отримання професійної фізичної та психологічної допомоги можуть усі бажаючі. Також можна приєднатися до фінансової підтримки. 

Українські захисники, які перебувають на Азовсталі, просять про допомогу Ілона Маска

«Кажуть, ти був телепортований з іншої планети, щоб навчити людей вірити у неможливе. Наші планети розташовані поряд, тому що я живий там, де практично неможливо вижити», — пише український захисник Сергій Волина. 

Хочешь больше узнать про "LifeStyle"?

Росіяни розтрощили автомобілі з українськими номерами біля місця евакуації маріупольців у Нідерландах

«Допоки не будуть скасовані візи для росіян, в Європі не буде спокою нікому», — зазначив радник мера Маріуполя Петро Андрющенко.

Гороскоп

Як перевірити, чи прослуховує ворог ваш телефон: інструкція

Центр протидії дезінформації при РНБО України застерігає: окупанти, які наразі мають доступ до стільникового обладнання на тимчасово окупованій території України, можуть прослуховувати телефони українців.

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

 

© Copyrignt Cosmopolitan Ukraine, 2019. Все права защищены.