Welcome to Ukraine: У Культурному центрі «Кінотеатр "Київ"» відбулась офіційна церемонія відкриття 48-го КМКФ «Молодість»

LIFESTYLE / Культура
Cosmo

Найкращі представники кінематографу з усього світу зібрались у кінотеатрі «Київ» на відкриття Міжнародного кінофестивалю «Молодість». Цьогоріч фестиваль отримав понад дві тисячі заявок на участь у конкурсних програмах. Усього на ньому буде представлено 250 фільмів із 60 країн.

Традиційно відкриття «Молодості» почалось із дефіле червоною доріжкою почесних гостей. На церемонії відкриття були присутні відомі особи: актори Олеся Жураковська та Олексій Тритенко, актор і режисер Ахтем Сеітаблаєв, ведуча та продюсерка Ярослава Кравченко, хореограф Олена Шоптенко. До церемонії відкриття долучились також Голова наглядової ради фестивалю Владислав Лясовський та голова Держагентства України з питань кіно Пилип Іллєнко.

«Саме на цьому фестивалі я дуже багато дізнався про кіно, зробив багато речей уперше. Я впевнений, що ми й надалі підтримуватимемо цей фестиваль, незалежно від того, як розвиватимуться бурхливі події в українському кіно, навколо кіно та в українському суспільстві. Завдяки таким явищам, як  «Молодість», кіномистецтво рухатиметься у правильному напрямку», — поділився своїми думками про кінофестиваль голова Держкіно.

Переважна частина церемонії була переведена в формат відео. Її ведучим став не хто-небудь, а символ кінофестивалю — золоторогий Олень: чарівний, спритний і дотепний. Він детально представив усі програми фестивалю та його підрозділи, членів експертної комісії, а також фільми-учасники. Перше вітальне слово взяв генеральний директор кінофестивалю Андрій Халпахчі. Він, зокрема, закликав усіх підтримати незаконно ув’язненого режисера Олега Сенцова, який також колись представляв свій фільм на «Молодості»: «На цьому фестивалі, розпочинали свій шлях чимало режисерів та акторів, увесь український кінематограф робив перші кроки саме тут. Не можу не згадати про ще одну дуже важливу персону, яка також робила свої перші кроки на кінофестивалі «Молодість», — Олег Сенцов, заручник Кремля, який представив свій перший фільм "Гамер" саме тут, у цій залі. Free Oleg Sentsov!»

Також Андрій Халпахчі поділився враженнями щодо кінофестивалю та вручив першу нагороду — «Скіфського оленя» — британському режисерові Пітеру Ґрінвею: «Молодість — це не питання віку, це — поєднання: міст, який поєднує покоління, і класика світового кіно, яка завжди присутня на наших екранах. Пишаємося, що цьогоріч цей приз — за внесок у світовий кінематограф — отримує видатний кінорежисер Пітер Ґрінвей».

Режисер у своїй вдячній промові згадав оператора Сашу Вєрні, з яким вони разом створили не один фільм, зокрема представлений на фестивалі. «Мені хочеться вірити, що ця нагорода присвячена не лише моїй скромній персоні та моєму скромному вкладові в розвиток світового кіно, а й великому майстру кінематографа — Саші Вєрні. Свого часу він, попри те, що йому вже було за 70, погодився вийти з пенсії та допомогти мені працювати над фільмом "Зет і два нулі"», — розповів режисер.

Показ цієї картини відбувся в кінотеатрі «Баттерфляй DeLuxe» 26 травня. А відкривав кінофестиваль фільм режисера Біллі Вайлдера (США) «Дехто любить гаряченьке». Цю картину гості обговорювали протягом усього вечора. Також поділились із Cosmo своїми очікуваннями від фестивалю взагалі.

«Я очікую емоцій, нових цікавих робіт, бо перш за все кінофестиваль «Молодість» — це, власне, кінофестиваль дебютів. Ми повинні давати можливість молодим режисерам показувати свій талант», — Ахтем Сеітаблаєв.

«Прерогатива «Молодості» — провокація. Я очікую кіно «на межі», провокативне. Сподіваюсь, що ми побачимо щось таке новеньке, що буде поштовхом для нашого кіно»,  — Олеся Жураковська, актриса.

«Звичайно, очікую молоді обличчя, молоді імена, тих, хто тільки-но виходить на велику дорогу цієї професії. А ще «Молодість» — та з невеличких можливостей знайти людей, розкиданих через роботу. Тут ми нарешті можемо зустрітись і поспілкуватись», — зазначив актор В’ячеслав Довженко

«Дуже хочеться, щоб фестиваль мав більше підтримки не лише з боку спонсорів і меценатів, а й з боку держави. Адже наша країна має колосальний потенціал, і його потрібно розвивати », — Людмила Русаліна (бізнес-леді, громадська діячка.

Вечірка-відкриття відбулась у Sorbonne Restaurant у НСК «Олімпійський». Зіркові гості спілкувались у неформальному форматі. Фестивальні вечірки відбуватимуться у Sorbonne щодня. Вхід — вільний! Зокрема, 30 травня буде концерт етно-фолк гурту OY Sound System. Не проґавте свій шанс поспілкуватись із кінофахівцями під гарну музику.  Цьогоріч фестиваль триватиме з 25 травня до 2 червня. 

Нагадаємо, кінофестиваль «Молодість» започатковано у 1970 році (з 1993-го він став міжнародним) із метою підтримки й розвитку кіномистецтва, кіноіндустрії та популяризації якісного кінопродукту в Україні. «Молодість» стала професійним майданчиком, де зустрічаються українські та закордонні кінематографісти, транслюються ексклюзивні прем’єри фільмів, проводяться майстер-класи від відомих кінодіячів.


 

Рейтинг / 0
4 5 1