Як діють засоби автозасмаги?

Красота / Тело и лицо
Cosmo

Разом із нашим бьюті-експертом Іриною Кравчук, головним лікарем Клініки сучасної косметології Ірини Кравчук, розповідаємо про автозасмагу. 

Літо завжди асоціюється з рівним золотистим відтінком шкіри. Як же його отримати, якщо можливість їздити в теплі країни, в силу різних обставин, є не у всіх? Хтось починає ходити в солярій, але я, як лікар, категорично проти такого способу отримання засмаги, оскільки це провокує онкологічні процеси в нашому організмі. Але і "природна" засмага на пляжі, якщо робити це неправильно, теж здатна завдати шкоди твоєму здоров'ю. 

Автозасмага – це засіб, що надає нашій шкірі більш темний відтінок. Головним компонентом, який і відповідає за зміну кольору шкіри в складі подібних засобів, є дигідроксиацетон (DHA або ДГА).

Попри страшну назву — дігідроксіацетон, насправді це звичайний моносахарид, який зазвичай отримують з рослинних джерел. Найчастіше його добувають з буряка, цукрової тростини, гліцерину або кори каштана. Процес впливу моносахариду на шкіру дуже простий. Цей компонент взаємодіє з поверхневими білками шкіри, в результаті чого за кілька годин утворюється коричневий пігмент. Отриманий відтінок зазвичай зберігається на шкірі протягом декількох днів. DHA вважається повністю безпечним компонентом, якщо він представлений у вигляді крему або лосьйону.

Пігмент з косметичного засобу якісно забарвлює лише верхні шари епідермісу, не проникаючи вглиб. Автозасмага просто змиється разом з барвником, і ніяких більше процесів в твоєму організмі не запускає, звідки і його повна нешкідливість (звичайно ж, за умови, що в тебе немає індивідуальної непереносимості компонентів). Ніякого стосунку до ультрафіолету, а, отже, і до фотостаріння, автозасмага не має.

Для отримання рівного відтінку тобі потрібно дотримуватися простих правил:

  1. Обов'язково проскрабируй шкіру. Це дозволить автозасмазі лягти рівним шаром без плям.
  2. При нанесенні засобу використовуй рукавичку, так твої долоні не забарвляться в рудий колір.
  3. Часте використання автозасмаги може сушити шкіру, тому не забувай про зволоження.
  4. Засіб потрібно наносити круговими рухами, так воно буде лягати більш рівномірно.

Як підібрати засіб? На ринку представлено дуже багато засобів автозасмаги. Кожен засіб обов'язково має власну інструкцію по застосуванню, яка точно описує весь процес, і її потрібно чітко вивчити перш ніж наносити на своє тіло косметичний засіб. Також перед нанесення обов'язково треба проведи тест на алергічну реакцію.

Скільки протримається ефект? На це питання дуже складно відповісти впевнено. Все залежить не тільки від самого засобу, але і від особливостей твоєї шкіри. Комусь достатньо наносити 1 раз на тиждень, а комусь доводиться використовувати 2-3 рази на тиждень. 

Рейтинг / 0
5 5 1