Як контролювати свої фінанси: 4 правила з книги Джессі Мікама «Тобі потрібен бюджет»

Cosmo

Не знаєш, куди постійно зникають гроші, як їх зберегти та на що краще витратити? Ділимося порадами, як розставити пріоритети та правильно розпланувати свій бюджет на основі книги Джессі Мікама «Тобі потрібен бюджет».

Чи варто планувати бюджет?

Зазвичай весь наш стрес, викликаний грошима, крутиться навколо двох питань — «Чи можу я собі це дозволити?»  і «Чи треба мені це?». Радимо забути про ці питання і замінити їх наступним: «На що я хочу витратити свої гроші?». Відповідаючи на нього, ми таким чином допомагаємо собі позбутися зайвих витрат і сфокусуватися на тому, що для нас є насправді важливим. 

У мене не виходить планувати бюджет

Зазвичай, перша спроба планування бюджету виглядає так: ми відкриваємо Excel і складаємо таблицю: скільки грошей і на що ми їх хочемо витратити наступного місяця. Трохи протримавшись, ми закидаємо цю справу, тому що реальне життя не збігається з таблицею в Excel. Причина проста. Складаючи план, ми керувалися грошима, яких у нас ще немає, і замість планування займалися передбаченням. Варто забути про гроші з майбутнього та орієнтуватися на гроші, які вже є. Є 4 правила, дотримуючись яких можна максимально грамотно розподілити всі свої витрати.  

Правило №1: розставляй пріоритети

  • Для початку варто подбати про найнеобхідніше — дах над головою, їжу, рахунки за телефон та інтернет, і все те, без чого ти не зможеш прожити.
  • Потім переходимо до графи «не постійні витрати». Наприклад, сюди можна віднести візит до стоматолога чи рахунок за страховку.
  • Тепер від обов`язкових витрат переходимо до найбільш пріоритетних та бажаних. На що ти б із задоволенням витратила гроші? На вивчення другої мови? Чи на поїздку з друзями до Італії? Або відкладала б гроші на машину?
  • І нарешті гроші, які ти витрачаєш просто для задоволення, і нічого не станеться, якщо не вийде виділити кошти на це наступного місяця. Ранкова кава перед роботою, п`ятничні посиденьки з друзями в барі або нові джинси.

Дотримання цієї структури при плануванні дозволить уникнути ситуації нульового балансу та порожнього холодильника в середині місяця.  Пам’ятай: спочатку дбаємо про найнеобхідніше, а вже потім про нові джинси.

Правило №2: вивчай реальні витрати

Здавалося б, ти ідеально розпланувала бюджет, але раптом всі твої плани вщент руйнуються. Потрібно терміново купити подарунок на день народження кращої подруги або раптово рвуться осінні черевики. Після цього відразу відпадає будь-яке бажання складати бюджет, адже як можна спланувати неплановане? Часто непередбачені витрати можна передбачити та відкласти на них гроші. З‘ясуй, на що ти зазвичай «раптово» витрачаєш гроші й тоді зрозумієш, від чого варто відмовитися, а на що заздалегідь відкладати гроші.

А ще правило №2 — це твоя суперсила. Хочеш відкрити свій бізнес, купити сумку Chanel чи зробити щось масштабне? Постав мету і розбий потрібну суму на щомісячні внески, це тобі дозволить поступово наближатися до своєї мрії, при цьому особливо не відчуваючи витрат.  

Правило №3: не завжди все йде за планом

Зміни у бюджеті — це не провал. Не турбуйся, якщо витратила більше запланованого. Твій бюджет і має відбивати реальне життя. Не завжди все йде за планом, просто намагайся спокійно прийняти це та продовжуй планувати. Якщо ж витратила велику суму грошей, скороти свої витрати в чомусь іншому та відшкодуй збитки.

Правило №4: збільшуй вік своїх грошей

Вік грошей визначається просто. Якщо ти заробила гроші у понеділок, то у вівторок їм виповниться один день. Чим старші гроші, тим більше грошей тобі вдалося накопичити та заробити. Жити на «старі» гроші може здаватися нездійсненною мрією, якщо живеш від зарплати до зарплати. Тоді спробуй таке:

  • Постав собі за мету зберегти стільки грошей, скільки витрачаєш щомісяця. Тоді ти зможеш витрачати ці гроші протягом наступного місяця, а нова зарплата буде для наступного місяця. Таким чином, вік твоїх грошей становитиме 30 днів.
  • Варто загорітися ідеєю. Йди у no-money загул на стільки, скільки витримаєш. А ще намагайся заробити цього місяця більше. Усі накопичені на такому ентузіазмі гроші підуть на наступний місяць.

Текст: Софіко Леладзе

5 5 2
Фото: Gettyimages
Спецпроекты
Реклама
Твоя жизнь / Карьера
Это интересно

Як твій знак зодіаку шкодить кар'єрі

Переглянь ці моменти, аби досягти успіху. 

3 додатки для ефективного тайм-менеджменту

Покращать твою продуктивність та допоможуть систематизувати щоденні задачі.

Loading...

Как избежать выгорания на любимой работе: 5 советов

Оно неизбежно, даже если ты не готова это признать.

Привычки, которые помогут твоей карьере

Мы не верим в новую жизнь с понедельника, но знаем, что маленькие повторяющиеся действия способны на многое.

Хочешь больше узнать про "LifeStyle"?
Гороскоп
Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

 

© Copyrignt Cosmopolitan Ukraine, 2019. Все права защищены.