Як надати першу допомогу: кровотеча

Твоя жизнь / Lifestyle
28 февраля 2022
Cosmo

Сподіваємося, ці поради не знадобляться тобі та твоїм близьким, проте в умовах війни надважливо знати, як надати першу медичну допомогу. Отже, що роботи, якщо у людини поруч з тобою сильна кровотеча — інструкції від Червоного Хреста:

  1. Затисни рану тим, що є під рукою, щоб зупинити кровотечу. Підійде будь-яка ганчірка або одяг. За відсутності тисни прямо руками.
  2. Якщо кров продовжує просочуватися — додай ще щось зверху, створюючи додаткову компресію.
  3. Важливо: не рекомендується накладати джгут, якщо ти не маєш відповідної підготовки — це може зашкодити. Якщо все таки ти його використала — зафіксуй час накладання та повідом його швидкій.
  4. Викликай швидку та продовжуй тиснути на рану до її прибуття.
  5. Важливо: при невиликих ранах їх краще промити. Якщо кровотеча сильна, робити цього не варто — ви можете змити ферменти, необхідні для згортання крові, посиливши кровотечу.
  6. Якщо в рані є сторонні об`єкти — уламки, кулі тощо — не видаляй їх. Вони допомагають закрити рану і зупинити кров. Натискай на рану навколо об`єкта.
5 5 1
Спецпроекты
Реклама

Важлива ініціатива: благодійний проєкт «Понад усе» для реабілітації жертв війни в Україні 

Подати заявку на отримання професійної фізичної та психологічної допомоги можуть усі бажаючі. Також можна приєднатися до фінансової підтримки. 

Loading...

Українські захисники, які перебувають на Азовсталі, просять про допомогу Ілона Маска

«Кажуть, ти був телепортований з іншої планети, щоб навчити людей вірити у неможливе. Наші планети розташовані поряд, тому що я живий там, де практично неможливо вижити», — пише український захисник Сергій Волина. 

Росіяни розтрощили автомобілі з українськими номерами біля місця евакуації маріупольців у Нідерландах

«Допоки не будуть скасовані візи для росіян, в Європі не буде спокою нікому», — зазначив радник мера Маріуполя Петро Андрющенко.

Хочешь больше узнать про "LifeStyle"?

Як перевірити, чи прослуховує ворог ваш телефон: інструкція

Центр протидії дезінформації при РНБО України застерігає: окупанти, які наразі мають доступ до стільникового обладнання на тимчасово окупованій території України, можуть прослуховувати телефони українців.

Гороскоп
Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

 

© Copyrignt Cosmopolitan Ukraine, 2019. Все права защищены.