Як навчитися говорити «ні»?

Твоя жизнь / Психология
Фото: GIPHY
Cosmo

Вміння сказати «ні» - найкраща послуга, яку ти можеш зробити сама собі. Адже нині так важливо робити зважений вибір. На жаль, як показує досвід, наша покірна згода на будь-яку авантюру далеко не завжди приносить успіх і задоволення. Читай декілька порад, які допоможуть навчитися відмовляти іншим і відстоювати власну думку.

1. Не накручуй себе. Після твердого «ні», яке лунає з вуст, нас часто мучить відчуття провини. У такому разі варто шукати альтернативні способи, як допомогти людині. Можливо, насправді їй потрібна від тебе не дія, а просто добре слово? 

2. Не поспішай з рішенням. Інколи нас просять дати швидку відповідь. Але ти завжди повинна розуміти, що це може привести до поганих наслідків. Дай собі час на роздуми і постав на ваги всі «за» та «проти». Скільки часу тобі потрібно, аби вирішити чужу проблему? Чому ти повинна це зробити? Що ти з цього отримаєш? І якщо відповідь – нічого, то навіщо все-таки тобі допомагати?

3. Залишайся впевненою. Відмовляючи комусь, додай у голос рішучості. Нехай твої слова не дають ні краплі надії, тому що через декілька хвилин до тебе знову звернуться із проханням, і, швидше за все, ти відповіси «так». 

4. Не обманюй. Не вигадуй, що зайнята або хвора, якщо просто не хочеш допомагати іншому. Згодом твоя брехня вийде на поверхню, і від цього буде соромно. 

5. Позбудься відчуття провини. Надто відповідальні люди люблять звинувачувати себе у невиконаній роботи. Психологи наголошують, що тільки ти можеш вирішити – почуватися винною чи ні. Тому замість того, щоб вкотре прислухатися до голосу совісті через кожну дрібницю, відчуй радість і гордість за те, що нарешті проявила рішучість характеру. В кінці-кінців, ти нікому нічого не винна.

Важливо також не додавати після відмови фрази про те, що тобі дуже шкода. Адже ти маєш право на особистий час. І його не обов’язково присвячувати виконанню чужих обов’язків.

Текст: Дар'я Андрійчук  

Рейтинг / 0
5 5 5