Як позбутися тривоги і стати щасливішою: 7 перевірених правил

Cosmo

Ніхто з нас не застрахований від тривог, які не дають заснути, та щоденного занепокоєння з незначних приводів. Екоактивістка, засновниця компанії Glossary Organic Products та екофонду Glossary Foundation Анастасія Цибуляк перевірила на практиці: науково обґрунтований підхід допомагає вгамувати розум та заспокоїти тривогу.

Фізично зміни своє мислення

Є чудова приказка про те, що «свідомість, яка створила проблему, не може її вирішити». Тому, якщо відчуваєш тривожність, встань і вирушай на прогулянку. Якщо у тебе безсоння через тривогу, встань з ліжка і зроби щось: записи в щоденнику подяки, склади міні-список справ або напиши лист коханій людині. Тобі потрібно вжити заходів, які активують раціональну частину мозку і після цього тривожність поступово зійде на мінімум.

Будь своїм найкращим другом

Є один простий, але дуже ефективний прийом, який працює і в той момент, коли невідомість лякає, а вирішення ситуації, здавалося б, не існує. Тобі потрібно спитати себе: «Якби друг відчував занепокоєння з цього приводу, яку пораду я йому дав?». Після цього елементарного питання ти більше не занурена в емоції. Навпаки — за його допомогою ти запустила раціональну частину мозку та зможеш знайти рішення.

Не спи з проблемами

Якщо у тебе є незакінчені справи, які продовжують розбурхувати розум — наприклад, ранкова сварка з найкращою подругою, не вирушай спати з ними. Натомість відкрий лептоп і напиши їй листа, в якому розкажи в деталях все, що відчуваєш Однак є важливий момент: не натискай «надіслати». Ця практика дійсно допомагає позбавитися гніву та легше заснути.

Зайди час для занепокоєння

Ця історія трапляється з кожним: ти прокручуєш в голові велику сварку з коханим чоловіком або важливе питання на співбесіді, на яке відповіла б «не так». У такому разі заплануй час, щоб зосередитись на цьому занепокоєнні. Ось буквально: запиши в органайзер, що о 17:00 ти приділиш цьому час. Запевняю: коли настане цей час, тривоги про це, швидше за все, більше не буде.

Перевірте реальність

У разі сильної тривоги скористайя питанням, яке допоможе тоб перейти від занурення в драму до стану стороннього спостерігача. Просто запитай себе: «Чи можу я бути на 100 відсотків впевнена, що неспокій із цього приводу справді виправданий?». Найпоширеніша відповідь буде — «Напевно, що ні».

Нехай мозок розслабиться перед сном

Мозок повинен обробити всі події минулого дня, поки ти спиш. Тому, якщо ти відчуваєш невдоволення поведінкою свого партнера, обговори це рано ввечері, щоб воно не залишалося «висіти» в мозку як невирішене завдання, яке не дозволить глибоко заснути та якісно відпочити. Будь суворою щодо базових правил, які ми регулярно порушуємо: наприклад, не перевіряй робочі чати та електронну пошту перед сном. Ці дії дуже активують мозок, а також можуть подати інформацію про незавершені справи, які вимагають негайного вирішення.

Визнай, що занепокоєння може бути корисним

Незважаючи на те, що тривога має погану репутацію, вона також свідчить про те, що ти глибоко відчуваєш і є  творчою особистістю. Зазвичай ми думаємо, що тривожність виходить з-під нашого контролю, але насправді це не так, вона також активізує гормональну систему таким чином, що допомагає вирішити складні завдання швидше.

5 5 1
Фото: instagram @romeestrijd
Спецпроекты
Реклама

Розмови з друзями більше не допомагають. Як наважитись звернутись до психотерапевта? 

Про недовіру до психологічної системи та способи її подолати говоримо з експертами платформи з психотерапії онлайн 一 Mindly.

Loading...

7 порад психолога, щоб приборкати страх та тривогу

Лише залишаючись спокійною, ти зможеш допомогти собі та іншим.

Медитація та концентрація: як впоратися зі стресом

Ділимося порадами, заснованими на техніці Чада-Мень Тана — інженера Google та автора програми покращення усвідомленості.

Хочешь больше узнать про "LifeStyle"?

Токсичні люди: як їх розпізнати та що робити далі

Чи можливо нейтралізувати такий вплив та зберегти стосунки? 

Гороскоп

Як знаходити час для себе: 7 приємних лайфхаків, які змінять твоє життя

Додай до свого звичного розпорядку ці ритуали — і відчуй приємні зміни.

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

 

© Copyrignt Cosmopolitan Ukraine, 2019. Все права защищены.