Як психічний стан впливає на здоров'я твоєї шкіри?

Красота / Тело и лицо
Фото: Getty Images
Cosmo

Ми не тільки те, що ми їмо.  А ще те, як думаємо, і сприймаємо світ! Як правило, проблеми зі шкірою є результатом гормонального дисбалансу, неправильного харчування, використання неякісної косметики. Але що, якщо річ у внутрішньому світі? Відповідь на це запитання готова дати наука психосоматика, яка досліджує зв’язок наших ментальних і фізичних змін.

Cosmo.com.ua представляє найцікавіші факти з цього питання, які допоможуть звести негативну дію психіки на здоров’я шкіри до мінімуму. 

Чому вони пов’язані? 

Зв’язок психологічного та фізичного здоров’я сягає корінням у дитинство. Дослідження доводять, що діти, у яких був ніжний тілесний контакт з батьками, виросли більш задоволеними собою. Нестача батьківської любові згодом, у дорослому віці, може проявитися у реакціях шкіри. 

До цього часу наша психіка вивчена погано. Але той факт, що самооцінка та емоції впливають на фізичне здоров’я - більше неможливо заперечувати. Особливо небезпечними є негативні хвилювання – регулярний стрес, депресія, надмірний гнів тощо. Саме тому стресонестійкі люди часто мають проблеми зі шкірою – почервоніння, лущення, вугрі та навіть передчасне старіння. 

Як допомогти шкірі? 

Окрім проблем, які нам приносить власна психіка, додаються нездорова екологія та шалений ритм життя у мегаполісі. В результаті – більше стресу і менше сну… І твоя шкіра просто кричить про допомогу! Щоправда, пілінги та маски – не найкращі помічники, якщо ти хочеш остаточно побороти проблеми зі шкірою. Спробуй декілька більш дієвих альтернатив: 

1. Медитація. Якщо тебе часто мучить стрес на роботі або у родині, вправи для розслаблення м’язів і концентрації дихання стануть справжніми рятівниками. Такі прийоми з давніх-давен вважаються ефективними у лікування акне, екземи, гіпергідрозу. Цікаво, що в одному з досліджень група хворих на псоріаз одужали швидше, слухаючи заспокійливу музику протягом медитації, ніж ті, хто тренувався без неї. 

2. Психотерапія. Різноманітні психотерапевтичні підходи можуть допомогти побороти захворювання шкіри. Особливо дієвими є заняття з професійним терапевтом. Таким чином, у тебе є можливість розібратися, де лежить корінь проблеми, і як жити у гармонії зі своїм тілом.

Текст: Дар'я Андрійчук

Рейтинг / 0
5 5 8