Юрій Горбунов, Женя Галич, Світлана Тарабарова та інші українські зіркі на відкритті Музею новин

Твоя жизнь / События
Cosmo

2 березня в «Мистецькому Арсеналі» розпочав свою роботу перший в Україні Музей новин, присвячений 20-річчю ТСН. У 10 виставкових залах представлена експозиція про виробництво і вплив новин, вражаючі історії журналістів і героїв їхніх сюжетів, а також найбільш значущі артефакти незалежної України, зони віртуальної реальності та інтерактиви.

«Це спроба подивитися та інтерпретувати історію нашої країни крізь призму новин. Гості музею зможуть відчути себе президентом, перенестися у 24 серпня 1991 року, побачити, як разом із суспільством змінювалися і самі новини. Ми хочемо показати філософію і принципи ТСН. Для нас важливо, щоб люди зрозуміли, чому з великої кількості інформації, яку редакція отримує щохвилини, лише кілька новин потрапляють в телевізійний ефір», — розповідає співкуратор проекту, директор інформаційного мовлення «1+1 медіа» Сергій Попов.

У перший день роботи Музею новин подивитися експозицію прийшли кілька тисяч людей. Одними з перших відвідувачів стали Алла Мазур, Соломія Вітвіцька, Олег Скрипка, Євген Галич, Юлія Саніна, Дмитро та Ольга Шурови, Марічка Бурмака, Ірина Геращенко, Рафат Чубаров, Микола Кулєба та інші.

Серед унікальних експонатів — тріумфальні статуетки з «Євробачення» Джамали і Руслани; чемпіонський пояс за версією WBC Віталія Кличка; легендарний прапор, який Чорновіл зі своїми соратниками заносив до Верховної Ради 24 серпня 1991 року; чернетка Акта проголошення незалежності України з особистого архіву дисидента Левка Лук’яненка; «Кобзар», який літав у космос із Леонідом Каденюком; олімпійські медалі Лілії Подкопаєвої тощо.

Експозиція музею нараховує 10 залів з інтерактивними зонами, кожен з яких присвячений окремій темі. Так, в одному із залів відвідувачі дізнаються, як люди стають героями новин і як змінюється їхнє життя після виходу матеріалу в ефір, побачать ролі ведучих і журналістів у цьому процесі. У музеї також є голосування і тести: гостям запропонують відповісти на питання з журналістської етики, визначити, яка новина достовірна, а яка – ні.

Окрема частина експозиції зосереджена навколо 100 головних новин сучасної України. Над цим рейтингом працювало журі із понад 30 експертів: істориків, політологів, соціологів, журналістів, громадських діячів і лідерів думок. Кожен охочий також зможе проголосувати за 10 найважливіших новин в історії незалежної України.

Крім того, в Музеї відтворили студію «Телевізійної служби новин». Відвідувачі зможуть спробувати себе у ролі ведучого або репортера, прочитати випуск новин із суфлера або записати прогноз погоди.

Юлія Саніна, лідерка гурту The Hardkiss:

«Новини – це теж у принципі своєрідне мистецтво. У Музеї новин найбільше мені сподобався зал про процес створення новин, тому що людям завжди цікаво те, що відбувається за кулісами, за камерами».

Катерина Бабкіна, письменниця:

«Мені сподобалася тут робота з наповненням і велика кількість даних. Це цікаво експоновано, виведено в якісь цифри і картинки, з якими просто взаємодіяти кожному глядачу. Ще мені подобаються зони розваг: фотозона, доповнена реальність, такі всі приємності, що полегшують людям перебування в музеї, тому що це інтелектуальна напруга, до якої не всі звикли».

Тоня Матвієнко, співачка:

«Це вражає! Це так масштабно! Я дуже вдячна, що канал зберігав такі найяскравіші моменти історії України ― вони можуть бути і позитивні, і негативні. Це не просто новини, це маленька історія нашої незалежної України. Людям повинно бути дуже цікаво, бо зазвичай ми читаємо історію, а тут все-таки є візуалізація. Тут є емоція, і ми бачимо хід новин, бачимо, що відбувалося колись і зараз, бачимо, як ми змінилися. Деякі моменти ми навіть забуваємо, але такі речі не треба забувати».

Євген Галич, лідер гурту O.Torvald:

«Музей новин ― це дуже незвичне словосполучення, про яке я раніше навіть не підозрював. Можна зрозуміти, що таке музей авіації чи сучасного мистецтва, але складно уявити, як можна зафіксувати у виставковому просторі новини. Мені було дуже цікаво тут все порозглядати та почитати. Інтерактивні інсталяції вражають. Моя порада майбутнім відвідувачам ― спокійно походити по кожному залу та прочитати всю корисну інформацію».

Олег Скрипка, лідер гурту «ВВ»:

«Телебачення наразі багато хто вважає мистецтвом. Воно за всі ці роки дуже змінилося і трансформувалося. Тому не дивно, що зараз створили цілий Музей новин. Країна народжує новини щомиті. І на цій виставці можна побачити, наскільки новини впливають на формування нашого суспільства».

Соломія Вітвіцька, ведуча ТСН:

«Музей новин ― це дуже цікава та несподівана для України ідея, а також вражаюче її втілення. Люди, котрі щодня дивляться новини, на сто відсотків зможуть відчути ту атмосферу, яка панує за лаштунками телевізійної студії, а також побачити зворотний бік репортерської та операторської роботи. Тут є відповіді на всі питання щодо виробництва новин. Я скрізь натикаюся на знайому лексику, експонати та навіть декорації. А третього березня ми з Марічкою Падалко взагалі проводили всі випуски ТСН із Музею новин».

Цими вихідними у «Мистецькому Арсеналі» відбудеться селфі-вікенд. Відвідувачі Музею новин зможуть зробити фото у відтвореній студії ТСН у ролі ведучого прогнозу погоду або біля волонтерської автівки із зони АТО, на тлі найголовнішого прапора України або величезного футбольного м’яча, з нагородою Джамали з «Євробачення» або з чемпіонським поясом Віталія Кличка тощо. Загалом до послуг відвідувачів 10 виставкових залів і понад 100 варіацій для фото. Під час селфі-вікенду у Музеї новин усі охочі зможуть позмагатися у зйомці найоригінальнішого селфі, а також зустрітися з відомими телеведучими.

Більше інформації про Музей новин шукайте на сторінці у Facebook: facebook.com/newsmuseum.tsn