Їж все та худни: що таке фастинг і як він допомагає стати стрункою?

Здоровье / Диета и здоровое питание
Фото: Getty Images
Cosmo

Хочеш позбутися зайвих кілограмів без зайвих затрат сил? Приєднуйся до любителів інтервального голодування! Нещодавнє дослідження показало, що якщо ти пропустиш перший прийом їжі і влаштуєш перерву до обіду чи навіть вечері – нічого страшного не відбудеться.

Хоча інтервальне голодування руйнує усі правила здорового харчування, до яких ми вже встигли звикнути, воно справді допоможе суттєво схуднути й навіть оздоровити організм. Усе про головні принципи фастингу дізнався cosmo.com.ua.

Що таке фастинг?

Інтервальне голодування (іntermittent fasting) – режим харчування для схуднення, в основі якого лежить періодична відмова від їжі. Найпопулярнішою вважається система 16/8, коли ти на 16 годин відмовляєшся від харчування, а потім їси протягом восьми годин. Таким чином, твоє тіло спалюватиме жирові запаси.

Чим корисне інтервальне голодування?

Головна користь фастингу полягає в тому, що ти будеш позитивно налаштована до такої дієти. Вона не передбачає повну відмову від їжі, достатньо буде пропустити сніданок, обід або вечерю. Емоційно це набагато простіше, ніж абсолютне голодування, до прикладу, розвантажувальні дні на соках.
Тим більше, фастинг не передбачає заборону будь-яких продуктів, а отже, ти можеш дозволити собі морозиво, випічку та смажене. 

16-годинна відмова від їжі також оптимізує секрецію інсуліну, зменшує відчуття голоду. Пустий шлунок зможе відпочити, а це підвищить твій імунітет та гормональний фон. 

Дієтологи запевняють, що така дієта допомагає регулювати рівень цукру у крові, покращити пам’ять. Якщо поєднаєш фастинг із тренування у спортзалі, м’язи швидко стануть пружнішими, а тіло – більш рельєфним та підтягнутим.

Протипоказання

Як у будь-якої іншої дієти, у фастинга є свої протипоказання. Перед тим як проводити такий експеримент зі своїм організмом, краще проконсультуватися зі своїм лікарем. До того ж інтервальне голодування протипоказане тим, хто має проблеми зі шлунком, жовчним міхуром, наднирковими залозами, а також вагітним і мамам, що годують.

Текст: Дар'я Андрійчук  

Рейтинг / 0
5 5 9