Женя Галич: "Я сприймаю жінку як свого друга та партнера"

Звезды / Интервью
Фото: Александр Порубаймых
Cosmo

Аби досягти гендерної рівності, чоловікам і жінкам потрібно об’єднати зусилля. До п’ятої річниці руху HeForShe у світі ми поспілкувалися з п’ятьма українцями, які вважають рівноправ’я нашою спільною метою. Читай інтерв'ю з першим героєм і дивися відео з бекстейджем зйомки. 

Женя Галич, фронтмент гурту O.Torvald

Батьки не проводили зі мною виховних бесід на тему рівноправ’я, але завжди залишалися його взірцем. Поки мама була на роботі, батя спокійно прибирав, прав або мив посуд. Наступного ж дня він міг поїхати у відрядження, а вона – залишитися з нами вдома. І це нікого не дивувало, як не дивувало і те, що в певні періоди родину утримувала мама.

Не можна просто вручити дружині двох дітей і сказати: “Усе, тепер ти зайнята тільки цим і нічим більше”. Шлюб, у якому жінка опікується лише хатніми справами, а чоловік – винятково роботою, приречений. Коли в моєї дружини Лєри народилась ідея проєкту “Хай росте”, я повністю її підтримав. У нас обох є життя поза родиною, і це класно.

Цього року до нашого колективу вперше приєдналася дівчина, барабанщиця Hebi. Чого я тільки не вислухав: “Це ж рок-колектив, рок мають грати тільки пацани”, “Це ж дівчинка, вона не може грати на барабанах”... Зараз, коли ці хлопці чують Hebi наживо, вони розуміють, як помилялись.

Мене бісять узагальнення. Наприклад, коли хтось каже, що “всі українці за своєю ментальністю жадібні”. Та не можемо ми всі бути однакові! Є погані хлопці, є погані дівчата. Є люди, які добре виконують свою роботу, а є ті, хто стабільно халявить. На посаді директора O.Torvald працювали як жінки, так і чоловіки – і я був однаково суворий з усіма. Для мене неважливо, якої ця людина статі, – головне, аби вона була професіоналом.

Я не розумію, чому в Україні жінки отримують на 24% меншу зарплатню. Це ненормально. Якщо люди працюють на одній позиції, вони мають отримувати однакові гроші.

БЛІЦ

Найбезглуздіші стереотипи про чоловіків і жінок
Стереотип про те, що чоловікові нормально мати багато сексуальних партнерів, а жінці – ні.

Прояви гендерної нерівності, які треба викорінити в першу чергу
Нерівність у робочому середовищі. Я знаю безліч жінок, які роблять круті штуки, але все одно працюють під наглядом чоловіків-керівників.   

Бути HeForShe – це сприймати жінку як свого друга та партнера. 

HeForShe – рух солідарності на підтримку гендерної рівності, започаткований структурою ООН Жінки. Водночас це глобальна платформа, яка залучає чоловіків як агентів змін.

Кампанія була презентована Послом доброї волі Еммою Вотсон і Генеральним секретарем ООН Паном Гі Муном 20 вересня 2014 року. За ці 5 років до руху долучилися понад 2,1 мільйона людей. Про свою відданість ідеям HeForShe заявили Принц Гаррі, Барак Обама, Джастін Трюдо, Девід Бекхем та інші лідери думок.

В Україні рух впроваджується за фінансової підтримки Швеції. 

Приєднатися до HeForShe та дізнатися більше про цю кампанію можна на сайті heforshe.org.  

Матеріал вийшов друком у вересневому номері журналу Cosmopolitan. 

Фотограф: Олександр Порубаймих

Інтерв'ю: Таїсія Куденко

Грим і зачіски: Тетяна Овдієнко

Рейтинг / 0
5 5 1