5 причин, чому не варто спати з мокрим після душу волоссям

Чому сон з мокрим волоссям — погана ідея


АВТОР: Анастасія Леонова

ФОТО: Instagram: @keziacook

опубліковано: 22 травня 2024

Кожна з нас бувала в ситуації, коли доводиться мити голову звечора, оскільки вранці може не бути достатньо часу на збори. Якщо робити так коли-не-коли, малоймовірно, що це вплине на стан волосся. Проте, якщо системно й регулярно лягати спати з вологим після душу волоссям, яке не висохло природним чином або не було просушене феном, це може мати негативні наслідки для здоров’я та краси волосся. Для тебе ми склали список із 5 основних причин, чому не слід лягати на нічний сон з мокрим волоссям.

1. Ламкість

Вологе волосся більш схильне до пошкоджень, оскільки вода тимчасово порушує водневі зв’язки в білковій структурі волосяної кутикули. Тертя об тканину постільної білизни під час сну може спровокувати тріщини й розриви структури волосся. Наслідки — сплутування, ламкість, поява посічених кінчиків і тьмяний вигляд волосся.

2. Порушення мікробіому шкіри голови

Волосся та шкіра голови, що тривалий час залишаються вологими, також можуть збільшити й виділення поту та шкірного сала. Підвищена вогкість, контакт і тертя з постіллю й бактеріями, що живуть на ній, можуть викликати дисбаланс у мікрофлорі епідермісу. Наслідки можливі найрізноманітніші — порушення секреції себуму, уповільнення росту волосся, випадіння через порушення функціонування волосяних фолікулів.

3. Розмноження бактерій

Тепле й вологе середовище, яке виникає, якщо не просушити волосся перед сном і всю ніч спати на вогкій постільній білизні чи рушнику, може провокувати ріст патогенних бактерій. 

4. Ризик появи висипів

Бактеріальний дисбаланс шкірного покриву голови може спричини появу висипань на скальпі, а в найгіршому разі — навіть інфікування епідермісу. 

5. Можливе погіршення перебігу хронічних захворювань шкіри голови

Лупа, псоріаз, екзема, себорейний дерматит та інші хвороби епідермісу можуть загостритися через стрімке розмноження бактерій, дріжджів та інших грибків у теплому вологому середовищі.

Не ризикуй здоров’ям і правильно доглядай за волоссям, аби воно завжди тішило тебе своїм станом і виглядом!

Схожі статті
Реклама
cosmopolitan banner
Краса та здоров’я
ПОПУЛЯРНІ