Fluffy hair: як прибрати небажану пухнастість волосся

Причини, чому волосся розпушується, і ефективні поради, як це виправити


АВТОР: Анастасія Леонова

ФОТО: Офіційні сайти брендів, Instagram: @negin_mirsalehi, @hopemarsh

опубліковано: 2 квітня 2024

Протягом дня помічаєш, що навколо зачіски утворюється ореол із неслухняних волосинок? Це поширене явище, яке спричиняють багато факторів: ми детально розглядаємо їх у матеріалі та ділимося ідеями, як усунути небажане розпушування волосся.

Чому зʼявляється розпушування 

Основні причини того, що волосся може пушитися: це генетика, спекотна погода, надмірна вологість повітря та пошкодження структури волосся.

  • У спекотні дні та під дією сильного вітру волога швидше випаровується з волосся, через що воно може стати тьмяним, ламким і більш кучерявим та наелектризованим.
  • І навпаки, коли волосяний стрижень поглинає забагато вологи з навколишнього середовища, він розбухає і починає завиватися. Помічала, якими неслухняними стають локони, коли надворі дощ?
  • Кучеряве і хвилясте від природи волосся має нерівну кутикулу, крізь яку легше проникають молекули вологи та зʼявляється розпушування.
  • Волосся, що зазнало пошкоджень, також має менш охайний вигляд, ніж гладеньке і шовковисте. Небажаний обʼєм може зʼявитися навіть внаслідок повсякденного механічного впливу: поправлянь волосся, його тертя об узголівʼя автомобільного сидіння, носіння головних уборів.
  • Надлишок доглядових засобів або жорстка вода, що містить багато солей і металів, можуть обтяжувати волосся і робити його жорсткішим та пухнастим.
  • Ріст нового волосся може створювати «хмаринку» навколо голови, поки baby hair не виростуть довшими. Це точно найприємніша причина розпушування!

Як зробити волосся більш слухняним 

Здорова шкіра голови і волосся — це фундамент, і навіть якщо пухнастість ситуативно зʼявлятиметься через вітер або дощ, то коли структура волосся цілісна і непошкоджена, воно все одно матиме більш акуратний вигляд, мʼякість і блиск.

Шкіру голови необхідно дбайливо, але ретельно очищувати — уникай агресивних шампунів і скрабів, що можуть провокувати сухість епідермісу, але і користуйся виключно делікатними шампунями. Якщо на шкірі голови накопичується надлишок себуму, ороговілих часток і доглядових засобів, це може спричинити проблеми з волоссям: ослаблення коренів, втрату обʼєму, появу подразнень.

Після миття регулярно зволожуй волосся по довжині: наприклад, фітоесенціальна маска від бренду Orising містить кокосову олію, екстракт вівса і шовкові протеїни, що відновлюють і розгладжують волосся. А добірку найкращих олій для незмивного догляду ти знайдеш тут.

Не забувай про термозахист: Keratin Plex Bond Restore Straightener & Hairdryer Thermoprotector Spray від бренду Phytorelax Laboratories містить гідролізований кератин, що огортає волосяний стрижень і перешкоджає втраті вологи й появі посічених кінчиків внаслідок механічного впливу та дії високих температур під час укладання.

Щоб вирішити питання розпушування волосся комплексно, обирай шовкову постільну білизну й аксесуари для волосся. В українського бренду Mon Моu ти знайдеш не лише запатентований рушник-тюрбан, який дбайливо висушує локони, шовкові наволочки та ніжні резинки для волосся, але й унікальне бʼюті-худі. Стильне oversize худі пудрового відтінку має шовкову підкладку капюшону, що захищає волосся від вітру, прямих сонячних променів, вологи і механічних ушкоджень внаслідок тертя. Шовкова тканина розгладжує і полірує волосяну кутикулу, перешкоджаючи ламкості й сплутуванню. Практичність, краса + користь!

Дбаючи про здоровʼя і вигляд волосся, не забувай, що головне — це твій комфорт. Жодна укладка чи мейк не можуть бути на 100% бездоганними упродовж всього дня, але бездоганна ти сама, у своїх неповторних особистісних рисах і вроді.

Схожі статті
Реклама
cosmopolitan banner
Краса та здоров’я
ПОПУЛЯРНІ