Чим корисна черешня для здоров’я та краси

Найкращі літні ласощі


АВТОР: Анастасія Леонова

ФОТО: Pexels

опубліковано: 28 травня 2024

Реклама

У теплий сезон особливо легко та приємно включати до свого раціону якомога більше різноманітних овочів, фруктів та ягід. Соковита свіжа черешня — це ідеальний перекус і доповнення до healthy десертів, що нерозривно асоціюється із сонячними літніми днями. З нашої статті ти дізнаєшся, чим корисні плоди черешні для здоров’я і чому варто додати її до своєї тарілки здорового харчування просто зараз. 

Що містять плоди черешні

100 г черешні містять 1,1 г білків, 0,4 г жирів та 10,6 г вуглеводів.

Черешня має глікемічний індекс 25 одиниць, а її харчова цінність становить 52 ккал на 100 г. 

Цінні властивості черешні для здоров’я

Імунна система. Черешня — вітамінна бомба, багата та вітаміни А, С, Е, В1, В2 та В3. Вони зміцнюють імунну систему й захищають організм від шкідливого впливу вільних радикалів, водночас перешкоджаючи розвитку запальних процесів у організмі. Ретинол (вітамін А) допомагає шкірі залишатися гладенькою, свіжою та пружною.

Серцево-судинна система. Антоціани й калій у складі черешні нормалізують високий артеріальний тиск і знижують ризик гіпертонічної хвороби й інсульту. Каротиноїди та флавоноїди, якими насичені плоди, поліпшують згортання крові, зміцнюють стінки судин і профілактують утворення тромбів. 

Травна система. Багата на клітковину черешня насичує, нормалізує травлення та знижує рівень «поганого» холестерину. 

Зір. Черешня містить у 20 разів більше бета-каротину, ніж чорниця й полуниця, тому вона запобігає погіршенню зору та робить його гострішим.

Робота мозку. Глюкоза у складі черешні бадьорить, насичує і дає заряд енергії. Антоціани поліпшують пам’ять і стимулюють роботу мозку, а поліфеноли уповільнюють процес старіння. Черешня містить мелатонін, який покращує якість сну. 

М’язи й суглоби. Калій знімає м’язові спазми й біль, тому після інтенсивних тренувань черешня допоможе швидше відновитися й усунути дискомфорт. Саліцилова кислота у складі плодів черешні має знеболювальні властивості, тому вона рекомендована людям, які мають артрит, ревматизм чи подагру. 

Кому не слід їсти черешню

Не рекомендовано вживати в їжу черешню, попередньо не проконсультувавшись із лікарем, при таких станах:

  • алергічні реакції;
  • хвороби ШКТ (гастрит, підвищена кислотність шлункового соку, порушення прохідності кишківника);
  • переддіабет і цукровий діабет.
Схожі статті
Реклама
Краса та здоров’я
ПОПУЛЯРНІ