Як нанести помаду рівно: лайфхаки для ідеального мейку

Perfect lips


АВТОР: Анастасія Леонова

ФОТО: офіційні сайти брендів, Instagram-акаунти, @claudianeacsu

опубліковано: 29 квітня 2024

Бажаєш удосконалити свою техніку макіяжу і почати частіше використовувати яскраві помади, хоча раніше уникала цього через складнощі з нанесенням? Для тебе ми зібрали дієві рекомендації, як спростити нанесення мейку на губи і завжди мати бездоганний результат.

 • Підготуй губи — детальніше про це читай у нашому матеріалі. Шкірний покрив має бути гладеньким і добре зволоженим, без лущення та тріщинок. Незадовго до нанесення мейку скористайся бальзамом, а потім промокни надлишки серветкою — проте не стирай його повністю. Будь-який олівець і помада легше ковзатимуть по шкірі, на якій залишилося трохи бальзаму, та лягатимуть рівномірніше.
 • Використовуй олівець для губ. Яскраві та темні помади складно нанести просто стіком так, щоб ідеально промалювати контур. Олівець не лише допоможе тобі акуратно профарбувати губи, але й підвищить стійкість мейку. Обирай класичний кремовий олівець або зверни увагу на ультрастійкий гелевий — наприклад, Long Lasting Gel Lip Liner від Lamel. Гелеві олівці для губ фіксуються після нанесення і не розмазуються впродовж дня, тож із ними треба працювати трохи ретельніше, ніж із олівцями з більш пластичною текстурою, які можна поправити в разі потреби, проте результат тебе потішить. 

 • Перед кожним використанням підточуй олівці — і для губ, і для очей. 
 • Промальовуй губи по рельєфу — прямо по лінії, де губи мають природний об’єм. Якщо хочеш зайти за контур і візуально зробити губи пухкішими або скоригувати асиметрію, роби це акуратно, не відступаючи від натуральних ліній занадто далеко. Спершу промалюй «лук купідона» — вигин верхньої губи. Потім постав штрих олівцем знизу контуру нижньої губи — таким чином ти одразу окреслиш найвищу і найнижчу точки. Тоді профарбуй куточки губ — не виходь олівцем за їхні межі. Так ти намітиш вертикаль і горизонталь контуру. Тепер з’єднай усі точки — нехай усі рухи будуть висхідними, від центру нижньої губи плавно веди лінії до кутиків, а від кутиків — до галочки верхньої губи. 
 • Коли фарбуєш нижню губу, не виходь далеко за контур по бічних лініях — це візуально може зробити усмішку більш «важкою» і створити диспропорцію. 

@skincarestandard

 • Після того як окреслиш контур олівцем, профарбуй ним також губки по площі — приблизно на 2/3. Тоді нанеси помаду в тон поверх олівця — або зафарбуй центр губ, трохи не доходячи до контуру, світлішою помадою чи блиском, аби створити модний ефект у стилі 90-х. 
 • Найбільш стійкими є матові та рідкі матові помади, менш стійкими — помади-блиски та зволожувальні кремові. Олівець запобігає тому, щоб помада або блиск затікали у вертикальні мімічні зморшки та розпливалися за контур.
 • Зверни увагу на форму косметичного продукту — стрижень помади може бути і класичним загостреним, і заокругленим (зазвичай — у slim помад), і геометричним — наприклад, як Satin Lip Color Rich Refillable Lipstick від Rose Inc, бренду Роузі Гантінгтон-Вайтлі. Так само й аплікатори рідких засобів можуть мати різні форми. Для того щоб поправляти мейкап у місті, обирай ті, що будуть найзручнішими для тебе.

 • Для нанесення помади добре підходять пензлі — невеликим пласким пензлем ти зможеш акуратно «розкласти» помаду по губах і пропрацювати навіть дрібні деталі. А пухнастим, щільно набитим синтетичним пензликом (такі часто використовуються для нанесення консилера) ти зможеш створити ефект омбре, розтушовуючи між собою помади різних відтінків у центрі губ. Адже при нанесенні макіяжу губ діють ті ж «правила», що і при створенні мейку обличчя та очей, тому не бійся експериментувати з різними пензликами, нашаровуваннями та розтушовуваннями. 
 • Якщо ти не маєш олівця в тон помаді або тобі не до вподоби цей тип косметичних засобів, скористайся тонким пензлем із прямим чи скошеним зрізом (зокрема, для цього можуть підійти пензлі для оформлення брів чи стрілок): набери на нього трохи помади і так промалюй контур губ. 
 • Коли ти вже нанесла мейкап і бачиш незначні деталі, що потребують корекції, можна спробувати стерту зайву помаду, намотавши на пальчик вологу чи суху серветку, прибрати надлишок помади ватною паличкою чи пласким маленьким пензлем з консилером або тональною основою максимально близько «підійти» до контуру губ і зафарбувати зайве. Не забудь розтушувати межі тонального засобу, аби цих штрихів не було видно на шкірі. 

Нехай макіяж завжди буде тобі на втіху і слугує додатковим способом самовираження!

@ortalelimeleh1

Схожі статті
Реклама
cosmopolitan banner
Краса та здоров’я
ПОПУЛЯРНІ