Як наносити тональну основу: все про інструменти й правильну техніку

Tips and tricks для ідеального макіяжу


АВТОР: Анастасія Леонова

ФОТО: офіційні сайти брендів, instagram: @carlylerouth

опубліковано: 15 травня 2024

Реклама

Навіть якщо в повсякденному житті ти майже не носиш макіяж, тональна основа — це засіб, який варто мати у своїй косметичці заради підстрахування в особливих випадках: для заходів, на яких планується фотографування, свят, bad skin days та просто моментів, коли хочеться зробити гарний мейкап і поекспериментувати з образом. Вдало підібрана тональна основа та вміння правильно її наносити завжди можуть стати у пригоді, тому ми підготували дієві поради, що допоможуть тобі уникнути поширених помилок при створенні макіяжу обличчя і зробити цей процес максимально простим і приємним. 

Інструменти для нанесення тональної основи

Пальці. Нанесення тону пальцями — найпростіший метод, знайомий кожній. Він дає найщільніший ступінь покриття і має як свої переваги, так і недоліки. Від контакту з теплою шкірою тональна основа стає більш пластичною, а тактильні відчуття дозволяють контролювати кожний дотик. Але при цьому подушечки пальців і долоні фізично нездатні водночас розподіляти тон, плавно розтушовувати його і вбирати надлишки продукту, тому слід ретельно стежити, аби покриття було однорідним. 

Пензлик. Пензлі для макіяжу — найбільш універсальний інструмент, що однаково добре підходить як для професійного, так і для домашнього використання. Якісні косметичні пензлі є зносостійкими і зберігають початковий вигляд і властивості навіть після багатьох процедур очищування й антисептичної обробки. Сучасні техніки нанесення тональної основи передбачають використання щільно набитих пухнастих пензликів — зверни увагу на культовий 170 Synthetic Rounded Slant Brush від MAC Cosmetics із округлим скошеним зрізом, не менш відомий густий пензель Expert Face Brush від Real Techniques або овальний пензель-щітку Elite Oval 7 від Artis, який буквально полірує шкіру. 

Використовуючи пензлик, ти зможеш ретельно пропрацювати кожну ділянку обличчя, рівномірно розподілити тон і розтушувати межі. Ідеальний вибір для будь-якого випадку.

Спонж. Знаменитий Beautyblender, який задав тренд на використання спонжів, та подібні йому інструменти також активно використовуються і візажистами, і beauty lovers. Спонж створює більш тонке й невагоме покриття порівняно з нанесенням пальцями або пензликом. Він дозволяє досягнути ефекту другої шкіри, а також чудово підходить для розтушовування між собою різних кремових продуктів, тому одним б’юті-спонжем зручного для тебе розміру й форми ти зможеш зробити чи не весь мейкап — тон, консилер, кремову корекцію, рум’яна. Плюси використання спонжів — flawless результат, багатозадачність і простота у використанні. Мінуси — цей інструмент не є найбільш гігієнічним та естетичним, оскільки навіть при ретельному митті й вичищенні спонжа він усе одно із часом може пофарбуватися у відтінки засобів, які складно вивести. До того ж конструкція спонжа не дозволяє проконтролювати, наскільки глибоко вдалося промити його від залишків косметики. Спонжі рекомендовано заміняти кожні 3 місяці, але часто вони можуть почати рватися та кришитися внаслідок надто інтенсивного очищування чи звичайних механічних пошкоджень під час застосування. Також спонжі суттєво збільшують витрату косметичного продукту, оскільки вбирають багато засобу — особливо якщо він має рідку консистенцію.

Аерограф. Професійний інструмент у вигляді пульверизатора, в який вставляється ємність із тональною основою, рідкими рум’янами чи засобом для скульптурування. Аерограф розпилює на шкіру косметичний продукт і створює тонке невагоме покриття, що можна нашаровувати. Найвідомішим прикладом є інструмент One Single-Speed Airbrush Compressor від бренду TEMPTU.

Техніка нанесення тональної основи

  • Видавлюй тональну основу на палітру або тильний бік долоні. Не нанось тональний засіб одразу на обличчя: набираючи його з поверхні, ти зможеш акуратніше розподілити засіб по пензлю чи спонжу і проконтролювати кількість. А якщо видавити тональний крем на тильний бік долоні, він «розплавиться» від тепла шкіри і буде більш податливим.
  • Якщо ти користуєшся спонжем, спершу рясно змочи його водою і відіжми. Набирай тон вологим спонжем, а нанось його аплікативними рухами, прикладаючи до шкіри і «набиваючи» на неї тон. 
  • Під час нанесення пальцями максимально розтягуй тон по обличчю, ніби розтираючи його.
  • Застосовуючи пензлик, після того як набереш тональну основу з палітри, нанось її круговими рухами.
  • Уважно пропрацьовуй деталі: лінію росту волосся, ділянки біля вух, коло ніздрів, навколо губ, по нижній щелепі.
  • Щоб макіяж мав природний вигляд, розтягуй тон мінімум до середини шиї чи нижче, до зони декольте, аби відтінок і текстура тональної основи не «закінчувалися» разом з овалом обличчя та не створювався ефект маски.
  • Коли робиш макіяж, дивися не тільки прямо. Повертай голову повністю в профіль до дзеркала, стежачи бічним зором, щоб якісно профарбувати всі ділянки і нічого не залишилося поза твоєю увагою. 
  • Нашаровуй покриття поступово, не нанось одразу забагато засобу.
  • Дай тональній основі час, щоб «всістися» на шкірі, адаптуватися під її тон, і вже тоді оцінюй, чи потрібно допрацьовувати макіяж ще одним шаром тону.
  • Ретельно розтушовуй межі відтінку, уникай видимих ліній.
Схожі статті
Реклама
Краса та здоров’я
ПОПУЛЯРНІ