5 екстравагантних ароматів для найсміливіших

Парфуми з оригінальним і складним звучанням


АВТОР: Анастасія Леонова

ФОТО: Офіційні сайти брендів

опубліковано: 1 квітня 2024

Реклама

Подобаються парфумерні експерименти, чи хочеш вперше спробувати незвичний аромат, або ж просто цікаво почитати про різноманітні ольфакторні композиції? Ми створили для тебе добірку із 5 ароматів нішевих брендів, до яких може знадобитися «особливий підхід». Це не моноаромати, присвячені, наприклад, їжі (як тобі ідея використовувати парфуми з запахом піци чи бургера? Існують і такі!), чи запаху скошеної трави. В матеріалі ти знайдеш багатогранні парфумерні композиції, що є не завідомо химерними і радше колекційними, а цілком придатними для носіння — звісно, якщо вони прийдуться до смаку.

Щоб отримати власний унікальний ольфакторний досвід, навіть маючи всі знання з прочитаного тексту і відгуків на парфуми, при знайомстві з ароматом варто спробувати створити подумки його портрет, з усім букетом асоціацій. І тоді це буде або просто корисний досвід, або справжнє відкриття і total match.

Marc-Antoine Barrois, Encelade

Композицію парфумованої води, яку для бренду Marc-Antoine Barrois створив Квентін Біш (автор й іншого хайпового аромату, Ganymede), побудовано навколо ноти свіжого ревеню в поєднанні з сухим ветивером, бобами тонка та деревиною кедра і сандалу. Як аромат звучить на практиці? Відгуки — різноманітні і суперечливі, але окрім заявлених нот (або замість них), парфумована вода може проявляти металевий акорд, зокрема, запах розпеченого заліза, а також пахнути кварцовою лампою, шкірою, хвоєю і зеленню, машинним маслом і смолами. Окрім цього, аромат є напрочуд стійким і дифузним. Опис трохи лякає? Але й інтригує!

Naomi Goodsir, Nuit de Bakélite

«Бакелітова ніч» — це гучний, викличний і хижий зелений аромат. Пʼянкі пахощі квітів і стебел туберози й духмяні ангеліка та артемізія на ефектній тютюново-шкіряній базі. Густа, гіркувата, з майже медично-йодистим запахом. Зелень у Nuit de Bakélite — наче радіоактивні джунглі, дикі й флуоресцентні.

Якщо вгадати з сезонністю, нагодою і дозуванням, аромат закарбується в памʼяті своєю глибиною і потойбічним магнетизмом. Парфумована вода має надзвичайно високу стійкість і шлейф, а завдяки її інтенсивності достатньо лише пари крапель або розпилень, щоб повною мірою відчути її ні на що не подібне звучання.

Etat Libre d'Orange, Secretions Magnifiques


Скандальний арома
т, присвячений рідинам людського тіла і сексуальній насолоді: поту, крові, слині та спермі. Ольфакторна піраміда композиції: морські водорості, сандал, опопонаксова смола, ірис і молоко з кокосом. Для багатьох цей аромат — виклик і парфумерне жахіття, що буквально пахне заявленими фізіологічними виділеннями. А інші відгуки свідчать про те, що парфумована вода звучить цілком «цнотливо»: морем, йодом і металевим акордом із пудровою деревинно-ірисовою базою. Цікаво спробувати, як вона розкриється на тобі?

Nasomatto, Black Afgano

Знаменитий аромат, що має доволі маскулінний характер звучання, але пасує і чоловікам, і жінкам.

Густі пахощі канабісу, смол, удової деревини, ладану, тютюну й кави сплітаються, наче нитки візерунчастого східного килиму. Димчасті й гіпнотичні парфуми, які проявляються різними своїми гранями: виразним наркотичним запахом конопель, трав'яними нотами, обугленою деревиною.

Насичений й оригінальний аромат для моментів, коли хочеться мати максимально впевнений і рішучий настрій.

Comme des Garçons, Odeur 71

Експериментальний і постмодерний аромат: металеві ноти, зміксовані з хвоєю, зеленню і запахом чорнила.

Туалетна вода Odeur 71 позиціюється брендом як антипарфуми, присвячені повсякденним неорганічним запахам (гарячого металу, нагрітої лампочки, тостера, кулькової ручки), які доповнені натуральними нотами дерева, моху, бамбуку і лавру.

Аромат справді звучить водночас природно та індустріально, і різні його аспекти, що подекуди проявляються нотами цинку, дьогтю, ялинової смоли і синтетичних квітів, утворюють нетривіальну ольфакторну композицію.

Схожі статті
Реклама
Краса та здоров’я
ПОПУЛЯРНІ