5 ароматів, що нагадують про Чорне та Азовське море

Парфумерна мандрівка морськими узбережжями України


АВТОР: Анастасія Леонова

ФОТО: ОФІЦІЙНІ САЙТИ БРЕНДІВ, instagram: @juice.foto

опубліковано: 10 червня 2024

Реклама

Аромати — це унікальні якорі для спогадів, які допомагають відтворити обʼємні спомини навіть через роки й десятиліття. Варто лише вловити знайомий запах — і повертаються уже, здавалося б, забуті візуальні й аудіальні образи й тактильні відчуття. 

Парфуми з нашої добірки повернуть тебе подумки в ті дні, які ти проводила на мальовничих українських узбережжях: коли зростала в містечку біля моря або дитиною їздила в літній табір чи дорослою — у відпустку. 

Зараз памʼять — ледь не єдиний наш звʼязок із частиною українських областей, міст і сіл. Тих, про які ми постійно згадуємо і які дуже хочемо побачити знову.

Ми знаємо, що є лише один спосіб повернути своє: перемогти. Перемогти і воззʼєднатися з нашими рідними, знайомими, нашими співгромадянами, які залишилися на тимчасово окупованих територіях. Перемогти і мати можливість повернутися додому. Перемогти і влітку знову поїхати в сонячний Скадовськ — купатися в теплому українському морі. Щоб це сталося, ми маємо допомагати нашим захисникам і захисницям усім, чим можемо, — тим героям і героїням, хто береже наші життя, тим, хто здобуде перемогу

Можливо, аромати, з якими ми пропонуємо познайомитися, допоможуть тобі ясніше відчути звʼязок з різними куточками України: дорогими серцю і тими, де ще ніколи не бувала, але обовʼязково їх відвідаєш. Навіть такі на позір дрібниці, як запахи, можуть вірно берегти наші спогади і додавати сил, енергії та мотивації для життя і праці — щоб спільними зусиллями ми перемогли.

Laboratorio Olfattivo, Salina

Парфумована вода Salina — це витончена гра контрастів між свіжістю і теплотою, солоністю та солодкістю. Вона дарує повний спектр сенсорних вражень: ти відчуваєш дрібний пісочок узбережжя, а сліди від твоїх кроків заповнюються водою, на повні груди дихаєш цілющим морським повітрям і чуєш ніжний плескіт хвиль. Класичний акорд морської солі, води та прогрітого сонцем піску доповнено соковитими цитрусами, гілочками лаванди, сосновою хвоєю і миртом, а в базі парфумерна композиція розкривається кедровою деревиною і залишає ніжний солодкуватий посмак бобів тонка і ванілі. Він залишається в памʼяті, мов спогади про ті ясні й багаті на враження дні, проведені у відпустці — на золотому березі Євпаторії або в Кирилівці, яку омиває Азовське море.

Maison Margiela, REPLICA Sailing Day

Sailing Day — це аромат-спогад про морську прогулянку на яхті вздовж Південного узбережжя Криму. Прохолодні бризки води, свіже йодисте повітря, запах водоростей, яскраве сонце і неозора синя далечінь навкруги. Ольфакторний спомин про літній день, що залишися в памʼяті, ніби мальовнича листівка. 

Hermès, Voyage d’Hermès

Аромат дикого українського степу — чорноморських просторів Херсонщини, Миколаївщини, кримського сходу й Азовського узбережжя Донеччини. Аромат пригод, впевненості та свободи. Туалетна вода, яку створив Жан-Клод Еллена, один з найвидатніших парфумерів сучасності, пахне соковитими цитрусами, пряним кардамоном, духмяними ялівцевими ягодами та деревиною. Легка, прозора, чиста парфумерна композиція ніби дихання вітру, аромат високих трав, у яких стрекочуть цвіркуни, віддалений шепіт морських хвиль і сонце, яке зігріває плечі крізь лляну сорочку. 

Jo Malone London, Wood Sage & Sea Salt

Найвідоміший аромат бренду Jo Malone London, створений парфумеркою Крістін Нажель. Яскраві цитрусові бризки грейпфрута, мінеральний акорд солі, духмяна шавлія, морські водорості, що висихають на піску, і амбретта. Свіжий та життєрадісний аромат, безтурботність у флаконі: як настрій того погожого дня, проведеного на пляжі Кінбурнської коси, коли ти відчувала засмаглою шкірою лагідний морський бриз і поцілунки південного сонця. 

Tom Ford, Our Minérale 

Oud Minérale — аромат холодного моря, каміння на березі, відшліфованого хвилями, диму і деревини. Вишукана, стримана і багатогранна парфумерна композиція, в якій солонуватий акватичний акорд поєднується з пікантним рожевим перцем, піхтовим бальзамом, удом і амброю. Парфумована вода, що нагадує про січневий вихідний день, проведений в Одесі: свіжість зимового повітря і довгу набережну, що відкриває вид на обрій, свинцеві пінисті хвилі, які накочуються на берег. 

Схожі статті
Реклама
Краса та здоров’я
ПОПУЛЯРНІ