5 щоденних звичок, які псують твою шкіру

Не роби так!


ФОТО: Instagram-акаунти

опубліковано: 25 квітня 2024

Причин появи акне та висипів може бути безліч — починаючи від неправильного харчування і закінчуючи гормональними збоями. Але якщо зі здоров’ям і способом життя все гаразд, а стан шкіри, як і раніше, залишає бажати кращого, слід звернути увагу на свої щоденні та невинні, на перший погляд, звички. Відмовившись від них, ти з подивом помітиш, що обличчя стало значно чистішим, а кількість чорних цяток і прищиків зменшилася.

Ранкове лате

Справа не стільки в каві, скільки в кількості молока, яке до неї додають. Щодо користі та шкоди молочних продуктів для дорослої людини точиться безліч суперечок, але дерматологи все ж таки дійшли єдиного висновку: у частини людей присутня непереносність лактози, що провокує надмірне вироблення себуму і появу прищів. Можливо, це не твій випадок, але спробувати прибрати з раціону молоко і всі похідні продукти хоча б на три тижні варто — якщо ситуація зі шкірою зміниться на краще, ти знатимеш ворога в обличчя.

@matildadjerf

Захоплення вологими серветками

Зручно — так, бюджетно — так, корисно — не факт. У деяких ситуаціях, на кшталт ночі в поїзді або пікніка в парку, вони дійсно рятують, але робити їх щоденною частиною догляду за шкірою — велика помилка. Куплені в маркеті вологі серветки не знімають макіяж належним чином, не кажучи вже про те, щоб звільнити шкіру від пилу і токсинів, накопичених за день. До того ж щодо просочення цих вологих серветок виникає ще одне велике питання. Після їхнього використання нерідко виникають алергічні реакції у вигляді висипу, почервоніння і плям, що лущаться. Купи собі міцелярну воду і знімай макіяж з її допомогою — вона м’якше й ефективніше розчиняє косметику, очищує пори й дає змогу шкірі дихати.

Руки

Безневинна звичка торкатися обличчя може обернутися появою проблем навіть для власниць ідеальної шкіри. Ти хоч уявляєш, яку кількість бактерій переносиш пальцями на обличчя?! Це при тому, що всі ми щодня буваємо у громадському транспорті, беремо до рук гроші та тримаємося за дверну ручку офісного туалету... Загалом запам’ятай, що торкатися до шкіри можна лише чисто вимитими руками, і то тільки в разі, коли ти, скажімо, наносиш крем або робиш макіяж.

@angelinafrerk

Нелюбов до води

Ні, ми зараз не про банні процедури, а про кількість чистої, негазованої води, яку ти випиваєш на день. По-перше, зневоднення погано позначається на шкірі, продукуючи як сухість, так і посилене вироблення себуму. По-друге, правильний питний режим допомагає організму ефективніше очищатися від токсинів, завдяки чому шкіра стає чистішою і свіжішою. Нам здається, що цих аргументів цілком достатньо, щоб піти й випити склянку води просто зараз!

Подушка

Те, із чого вона зроблена, і те, як часто ти міняєш наволочку, відіграє велику роль у здоров’ї твоєї шкіри. Якщо у тебе пір’яна подушка і ти міняєш постіль тільки раз на тиждень, у вихідні, то настав час переглянути свої звички. По-перше, пух і перо — чудове середовище для проживання кліщів демодекса та іншої «нечисті», що спричиняє алергію й акне. Заміни пір’яну подушку на синтетичну поролонову, а наволочку міняй раз на два дні (якщо такої можливості немає, то хоча б щодня прасуй її гарячою праскою з двох боків). 

Схожі статті
Реклама
cosmopolitan banner
Краса та здоров’я
ПОПУЛЯРНІ