5 книжок, які зарядять літнім настроєм

Телепорт в улюблену пору року


ФОТО: Instagram: @jannaaaeeee

АВТОР: Юлія Николайчук

опубліковано: 16 березня 2024

Якщо книжка — телепорт, то чому б тобі просто зараз не перенестись у безтурботне літо, в якому — сонце, рідні поруч, теплі вечори та багато іншого, за чим ми так ностальгуємо сьогодні? Ми зібрали п’ять книг українських та закордонних авторів, котрі зарядять тебе літнім настроєм і теплою ностальгією.

1

«Літня книжка», Туве Янссон

Кожен розділ «Літньої книжки» розповідає про ті чи інші ситуації з життя маленької Софії, її тата і бабусі, котрі щоліта перебираються жити у хатинку на віддаленому острові. І поки тато працює, бабуся створює для внучки цілі світи — вигадує безліч цікавих пригод, фантазує, навчає, захищає від суму і хвилювань. А ще вони дуже по-дорослому говорять на дитячі теми, і дуже просто — на важливі.

Книга дарує відчуття причетності і затишку, яке виникає, коли разом з героїнями ховаєшся від бурі у закинутій хатинці на чужому острові. Коли разом із ними вдивляєшся у чорноту вікна, лежачи на ліжку і розмовляючи про все на світі при світлі ліхтаря. Коли дива стаються, і побудована на болоті «Венеція» якимось дивом переживає страшний шторм. Коли насправді це не диво, а просто Бабуся.

 

2

«Кульбабове вино», Рей Бредбері

Пам’ять про літо, наповнене безліччю щасливих та деколи сумних подій, ніколи не зникає, якщо взимку ти можеш відкоркувати кульбабове вино і згадати усе, відчувши літо на смак. Тепла і ностальгійна (а багато у чому ще й автобіографічна) книжка Рея Бредбері знайомить нас із братами, 12-річним Дугласом і 10-річним Томом, а також їхніми друзями, рідними та сусідами, і круговертю неймовірних подій, що стануться з ними всього за три спекотних місяці. «Кульбабове вино. Самі ці слова — як літо на язиці. Кульбабове вино — спіймане і закупорене у пляшці літо».

 

3

«Бабине літо», Марк Лівін

Коли тобі десять, і маленький затишний світ, який складається з мами й тата, летить шкереберть, ніхто й ніде не сховає тебе краще, ніж бабуся з дідусем. Коли усе навколо змушує тебе дорослішати тут і зараз, немає більш надійних та цілющих пластирів, ніж довге літо попереду, найкращий друг і прості радощі, що допомагають залишатися дитиною навіть тоді, коли відчуваєш, що все невідворотно змінюється.

 

4

«Ніч лагідна», Френсіс Скотт Фіцджеральд

Роман «Ніч лагідна» варто прочитати хоча б тому, що сам автор — Френсіс Скотт Фіцджеральд — вважав його своїм улюбленим. Теж багато у чому автобіографічна книга, у якій автор описав іншу сторону медалі свого, здавалося б, безхмарного життя із дружиною Зельдою, розповідає нам про зовні ідеальне подружжя психіатра Діка Дайвера та його заможної дружини (і водночас головної пацієнтки) Ніколь, що страждає від психічного захворювання. А ще — про любовний трикутник, який зароджується у променях сонячної Рів’єри, скелети у шафі, самопожертву та життєві повороти, на які зовсім не чекаєш.

 

5

«Літній ранок, літня ніч», Рей Бредбері

Якщо ти вже прочитала «Кульбабове вино», і, наче після останньої серії «Гри престолів», відчуваєш сум і порожнечу через те, що все закінчилося, пропонуємо тобі продовжити подорож теплим літом зі збіркою оповідань від того ж Рея Бредбері «Літній ранок, літня ніч». Двадцять сім оповідань — двадцять сім історій про абсолютно різних мешканців містечка Грінтаун, наповнених яскравим літнім сонцем, теплом та затишком. Читаючи, тримай поруч олівець, щоб підкреслювати цитати, до яких не раз повертатимешся у майбутньому.

Схожі статті
Реклама
cosmopolitan banner
Культура
ПОПУЛЯРНІ