5 кулінарних книг від українців та українок

«Зваблення їжею» Євгена Клопотенка і не тільки


АВТОР: Анастасія Якубишин

ФОТО: Сайти українських видавництв та книгарень

опубліковано: 24 травня 2024

Реклама

Звабитися їжею, почати мріяти про Китай чи поміркувати про журбу на українській кухні? Кулінарні книги українських авторів та авторок знайшли відповіді на ці та багато інших запитань. Читай, готуй та отримуй справжнє гастрономічне задоволення!

«Зваблення їжею: 70 рецептів, які захочеться готувати», Євген Клопотенко

«Українська кухня може дивувати!» — каже Євген Клопотенко. Ну а всі, хто хоч раз куштував страви за його рецептами, точно із цим погодяться. Ця книга пропонує 70 унікальних рецептів, які ґрунтуються на традиційних українських стравах, але з авторським переосмисленням. Рецепти поділені на 9 тематичних розділів:

  • Супи та юшки
  • Страви з м’яса
  • Страви з риби
  • Страви з овочів та грибів
  • Каші
  • Напої
  • Закуски
  • Випічка
  • Солодке

Це чудова можливість познайомитися з автентичною українською кухнею в сучасному прочитанні. Євген Клопотенко активно займається відновленням давньої української кулінарної спадщини, і робить він це напрочуд майстерно. Страви у цій книзі шокують, дивують, сповнюють ностальгією, але точно не залишають нікого байдужим.

«Мурахи лізуть на дерево», Катерина Завертайло

Ця книга кличе у справжні кулінарні мандри. Але не просто в сусіднє місто чи країну, а аж до Китаю. До речі, назва книги теж не випадкова. «Мурахи лізуть на дерево» — це також класична сичуанська страва китайської кухні. Подрібнений м’ясний фарш, який використовується у страві, нагадує мурах, які лазять по гілках дерева, коли він прилипає до довгих тонких локшинок.

Книга подорожує світом китайської кухні, знайомлячи читачів з її різноманітністю, історією та традиціями. Авторка ділиться власним досвідом 11 років життя в Китаї, розповідає про свої кулінарні пригоди та пропонує рецепти автентичних страв з різних регіонів країни.

«Велика кулінарна книга», Ольга Мартиновська

«Велика кулінарна книга» — це збірник базових знань з кулінарії, що підходить як для початківців, так і для досвідчених кухарів. Книга містить 40 рецептів, 60 чек-листів, схем, інструкцій, 8 тестів та 8 домашніх завдань для самоперевірки. Її мета — допомогти читачам стати розумними та свідомими споживачами їжі, а також навчити їх готувати смачні та здорові страви. Це книга, яка дуже потрібна всім тим, хто лише починає свою подорож у світ кулінарії.

«Так чи інакше з їжею ми всі пов’язані, я б сказала — зав’язані. Якщо ви не готуєте — то точно як мінімум їсте», — зазначає авторка.

«Готуємо в журбі», Євгенія Кузнєцова

Література про журбу (чи, краще сказати, про кулінарію) ще ніколи не була такою колоритною. У дійсності справжніх рецептів тут краще не шукати, однак це істинний етнографічний путівник українськими кулінарними звичками.

Від авторки:

«Це не книжка, а вечір любові. Не такої ото любові, як на перших побаченнях, а такої, коли вже сидиш у піжамі з розтягнутими коліньми та смієшся над собою. Цю книжку хочеться тримати на кухні й щоразу, як іноземець здіймає брови на наші кулінарні перепалки, знаходити відповідний розділ і показувати, в чому там справа».

«69 спецій для Серця», Андрій Гудима, Світлана Фесенко

«69 спецій для Серця» змушує замислитися над важливим, відчути красу світу та надихнутися на нові звершення. Підійде для тих кулінарів, які шукають не лише смачні рецепти, а й сенс життя.

Це не просто кулінарна книга, а справжній скарб, що містить у собі неоціненні знання та мудрість Андрія Гудими — Майстра, Кулінара та Воїна Світла. На жаль, автор не дожив до публікації книги, віддавши своє життя за країну, яку так любив. Проте його спадщина житиме вічно на сторінках цієї книги, наповнюючи серця читачів теплом та натхненням.

Автор закликав не лише готувати з любов’ю, але й шукати свою «головну спецію» — те, що надає сенсу та смаку всьому життю.

Схожі статті
Реклама
Культура
ПОПУЛЯРНІ