Книжкові покупки серпня від book-блогерки Лізи Сусік

Поповнення твоєї книжкової полиці


АВТОР:

опубліковано: 14 серпня 2024

Реклама

Вітаємо! В етері знову наша рубрика «Книжкові покупки місяця», де ми дізнаємося, які книжки обирають відомі блогерки, буктюберки, власниці читацьких ком’юніті, видавчині та інші затяті книгоманки та книгомани.

Цього місяця нашою героїнею стала Ліза Сусік, авторка книжкового блогу, читачка з досвідом, креаторка книгарні «Сенс на Хрещатику».

«У мене немає конкретного списку книжкових покупок, зазвичай все виходить спонтанно, ну або не зовсім, бо свої книжкові бажанки, які чекають вдалого моменту, просто тримаю в голові. Поділюся тим, що я вже встигла купити в серпні та що ще планую», — зазначає Ліза.

«ПРО ФОТОГРАФІЮ», СЬЮЗЕН ЗОНТАҐ

Новинка, на яку я одразу кинула оком і ось нарешті в цьому місяці придбала. Сьюзен Зонтаґ не можна дати одне визначення, яке б описало її, бо вона письменниця, кінорежисерка, активістка — захисниця прав жінок, журналістка, літературна критикиня і так далі, і так далі. Її у моєму інфопросторі було достатньо, щоб спонукати мене нарешті з нею ознайомитися. Вибрала збірку есеїв «Про фотографію», де Зонтаґ розмірковує над тим, як повсюдність фотографії, що перетворилася на соціальний ритуал, радикально трансформувала наші стосунки з навколишнім світом.

«ШАФА», ОЛЬГА ТОКАРЧУК

Ольга Токарчук — польська письменниця, яка має Нобелівську премію та яку в нас в Україні активно перекладають. Саме книгу «Шафа» мені порадила книгарка, а я без зайвих роздумів купила. Якщо чесно, клюнула я більше на розмір книги — всього 70 сторінок! Уяви, як буде приємно в кінці місяця сказати собі: «Я прочитала книгу!». І неважливо, що вона така маленька.

«A TALE FOR THE TIME BEING», RUTH ZEKI 

Мій рівень англійської не дозволяє мені вільно читати та говорити, але, стоячи в аеропорту Варшави, я зрозуміла, що в небезпеці, бо вже встигла прочитати дві із чотирьох книг, які взяла із собою у відпустку. А це я ще не доїхала до місця призначення! Тому, маючи кілька вільних годин (мій рейс затримали, цікаво, чи це був знак?), я обходила весь duty free в пошуках «тієї самої». Врешті обрала «A Tale for The Time Being», у відгуках пишуть, що це — надзвичайний роман про людяність та пошуки дому, а я обрала її, бо зрозуміла контекст із перших кількох сторінок.

«ПАЧІНКО», МІН ДЖІН ЛІ

Історія про неприйняття на офіційному та громадському рівнях, яке переживали й досі переживають у Японії японці корейського походження. Чомусь мене тягне на книги про азійську культуру. Не назву себе затятою фанаткою, яка в цьому всьому розбирається, але однаково щось постійно спонукає продовжувати купувати книги, події яких відбуваються в цьому середовищі. Моє завдання — цьому не опиратись. А це ще й сага про родину іммігрантів, яка уперто намагається взяти долю в свої руки.

«ШАХ І МАТ», АЛІ ГЕЙЗЕЛВУД

До цього списку хочеться додати щось романтичне, а «Шах і мат», думаю, прекрасно підійде. Усе просто. Я люблю шахи та «похіхікати» над романтикою. Усі ж після перегляду серіалу «Хід королеви» хотіли навчитися цього виду спорту та підкорити цей світ? Ні? Ну добре. Але якщо любите та хочете «похіхікати», то спробуйте якусь книгу Алі Гейзелвуд.

«ХРЕЩЕНИЙ БАТЬКО», МАРІО ПʼЮЗО

Більшість, напевно, дивилася цей культовий фільм, а в нас ще й скоро вийде перевидання книги! Кримінальний роман про життя одного з наймогутніших злочинних синдикатів Америки. Це романтичний і водночас реалістичний образ смертельно небезпечного світу мафії 1940-х років. Не подумайте, я точно не з тих, хто романтизує мафію, але погодьтеся — про таке читати цікаво.

Схожі статті
Реклама
Культура
ПОПУЛЯРНІ