Книжковий Арсенал — 2024: найочікуваніші новинки, які варто придбати

Гідне поповнення твоєї книжкової полиці


АВТОР: Анастасія Якубишин

ФОТО: Сайти українських видавництв та книгарень

опубліковано: 30 травня 2024

Реклама

Книжковий Арсенал — найочікуваніша літературна подія року в Україні — розпочнеться вже у четвер, 30 травня, і триватиме до 2 червня включно. Але які книги придбати, коли очі розбігаються від вибору, а стенди видавництв рясніють обкладинками? Пропонуємо список новинок, на які точно варто звернути увагу:

Автобіографічний роман «Історія впертого чоловіка»

Автор: Олександр Терен

Видавництво: «Прометей»

На сторінках книги «Історія впертого чоловіка» наш захисник, ветеран російсько-української війни та автор YouTube-каналу «Відвал ніг» Олександр Терен розповість свою історію.

24 лютого 2022 року життя Олександра кардинально змінюється через повномасштабне вторгнення Росії в Україну. Він, як і багато інших українців, не маючи бойового досвіду, вирушає на фронт, щоб боронити свою країну. Книга без прикрас описує жорстокість та небезпеки війни, з якими стикається Олександр та його побратими. Він бореться з болем, страхом та втратами, але знаходить силу та мужність у своїй любові до України та вірі у перемогу.

Роман «Бібліотекарка з Аушвіцу»

Автор: Антоніо Ітурбе

Видавництво: Vivat

Попри те що частина книжкових новинок згоріла у друкарні «Фактор-друк» внаслідок російського обстрілу 23 травня, видавництво Vivat усе одно братиме участь у фестивалі. Там воно представить не лише книжкові новинки, але й уламки друкарських верстатів, знищених російським ракетним ударом по харківській друкарні. Ця виставка стане свідченням злочинів Росії проти української культури та водночас символом стійкості українського книжкового ринку.

«Бібліотекарка з Аушвіцу» розповідає про 14-річну дівчину Діту Адлерову, яка потрапляє до концентраційного табору Аушвіц. Там вона стає свідком жахливих злочинів та жорстокості, але й знаходить сенс життя, рятуючи книги та ділячись ними з іншими в’язнями. Ризикуючи життям, Діта створює таємну бібліотеку, яка стає джерелом надії та втіхи для людей, оточених темрявою. Ця зворушлива історія про мужність, стійкість та силу людського духу нагадує нам про важливість пам’яті та про те, як навіть у найжахливіші часи книги можуть дарувати світло та знання.

Збірка віршів «Свідчення» 

Авторка: Вікторія Амеліна 

Видавництво: «Видавництво Старого Лева»

30 травня з 19:30 до 21:00 на Книжковому Арсеналі проходитиме презентація першої поетичної збірки української письменниці, документалістки та документаторки воєнних злочинів Вікторії Амеліної.

Ця збірка — щире та емоційне відображення досвіду війни. Вірші збірки були написані Вікторією на початку повномасштабного вторгнення Росії на територію України, а останній вірш був написаний за декілька днів до її загибелі від ракетного удару по Краматорську 27 червня 2023 року.

Есеї «Про фотографію»

Авторка: Сьюзен Зонтаґ

Видавництво: Музей Харківської школи фотографії

Це збірка есеїв американської письменниці Сьюзен Зонтаґ, яка досліджує вплив фотографії на наше життя. Книга, вперше опублікована в 1977 році, стала знаковою роботою в галузі теорії фотографії. У шести есеях Зонтаґ розглядає, як фотографія, перетворившись на соціальний ритуал, змінила наше ставлення до світу; як ілюзія влади над реальністю, яку дає камера, насправді віддаляє нас від неї; як фотографія конструює та маніпулює нашим сприйняттям дійсності.

Воєнний щоденник «Полон»

Авторка: Валерія «Нава» Суботіна

Видавництво: Folio

Валерія «Нава» Суботіна, українська військовослужбовиця, журналістка, поетка, провела у полоні понад 11 місяців після 86 днів оборони Маріуполя та «Азовсталі». У своїй книзі вона описує жахливі умови полону: постійне спостереження, контроль, нелюдські умови утримання, дефіцит їжі та води, допити, катування, дезінформацію та пропаганду.

Попри всі випробування, Валерія не здалася. Її книга — це свідчення про стійкість українського духу, про злочини Росії та про те, як віра та надія допомагають вижити у найскладніших ситуаціях.

Артбук «Заграва»

Автор: Сергій Майдуков

Видавництво: ist publishing

Артбук, створений художником Сергієм Майдуковим, що документує події в Україні від початку вторгнення Росії в лютому 2022 року до масованих обстрілів у травні 2023-го. У більш ніж 50 ілюстраціях Майдуков відтворює різні етапи повномасштабної війни, працюючи з різними медіумами.

Основу видання складають зображення з авторської колонки Майдукова для німецького видання Zeit Magazin, які доповнені чорно-білими скетчами та замальовками. Також до видання додається розмова журналіста Олексія Тарасова з Майдуковим, яка є продовженням їхнього попереднього діалогу з артбуку KYIV by Sergyi Maidukov, виданого у 2021 році.

Схожі статті
Реклама
Культура
ПОПУЛЯРНІ