Що читали головні герої та героїні серіалу «Пліткарка»

Нова рубрика, у якій обговорюватимемо книги, які читали відомі герої книг, фільмів та серіалів


АВТОР:

опубліковано: 1 червня 2024

Реклама

Вітаємо у нашій рубриці, де ми досліджуємо літературні вподобання улюблених героїв та героїнь фільмів та серіалів.

Spotted* книги, які обирають персонажі та персонажки «Пліткарки»! Чи відображає цей вибір їхні особистості та прагнення? Або ж вибір книг — це таємне послання авторів(-ок) серіалу, за допомогою якого ми краще зрозуміємо головних героїв та героїнь? Зараз ми все дізнаємося.

«Прекрасні й приречені», Френсіс Скотт Фіцджеральд

4-й сезон, 22-й епізод

«Прекрасні й приречені» — це класичний американський роман, який досліджує вічні теми кохання, втрати та сенсу життя. Він є цінним свідченням про «епоху джазу» та її вплив на молоде покоління.

Ентоні Петч, молодий чоловік з багатої сім’ї, живе розгульним життям у часи «епохи джазу». Він прагне успіху та кохання, але його мрії руйнуються через його власні помилки та моральну деградацію суспільства.

Цю книгу читала і добре знає Серена ван дер Вудсен, якій навіть пропонують роботу на знімальному майданчику завдяки доброму знанню книги. Іронія відчутна в тому, що саме Серена часто робила помилки, про які потім жалкувала, і часто переживала власну «духовну кризу», хоча, на перший погляд, мала все, як і головний герой книги.

«Епоха невинності», Едіт Вортон

2-й сезон, 18-й епізод

На тлі подій 70-х років ХІХ століття розгортається трагічна історія кохання між нью-йоркським аристократом Ньюлендом Арчером та епатажною графинею Еллен Оленською. Їхні почуття, щирі й глибокі, змушені протистояти жорстким правилам та очікуванням суспільства, де репутація, зовнішність та вірність традиціям ставляться вище за все.

Ньюленд, вихований у цій атмосфері, опиняється в пастці між своїми щирими емоціями та обов’язком перед сім’єю та суспільством. Еллен, вільна від цих умовностей, стає для нього символом свободи та щирості, але її бунтарський дух лякає та бентежить нью-йоркську еліту.

Старшокласники готують постановку за мотивами книги, а їхнє життя немов віддзеркалює пʼєсу. П’єса «Епоха невинності» стає метафорою для життя героїв, оголюючи їхні приховані бажання та страхи.

«Сніданок у “Тіффані”», Трумен Капоте

1-й сезон, 4-й епізод

«Сніданок у “Тіффані”» — це повість про ексцентричну та вільну Голлі Ґолайтлі, яка живе у Нью-Йорку. Її знайомство з молодим письменником розкриває таємниці її минулого та мрій, кидаючи виклик американській мрії, самоідентичності, коханню та соціальним нормам. Повість з гумором та іронією досліджує складні теми, а культова героїня Голлі стала символом самопізнання та пошуку сенсу життя.

Якщо ти коли-небудь дивилася «Пліткарку», то знаєш, що одна з головних героїнь, Блер Волдорф, дуже захоплюється персонажем Одрі Гепберн, Голлі Ґолайтлі, у фільмі «Сніданок у Тіффані». Блер навіть часто сниться світ «Сніданку у Тіффані», у якому вона уявляє себе Голлі Ґолайтлі в культовій чорній сукні з перлами з фільму.

«Звіяні вітром», Маргарет Мітчелл

2-й сезон, 15-й епізод

«Звіяні вітром» — це епічний роман американської письменниці Маргарет Мітчелл. Дія роману розгортається на тлі Громадянської війни в США та відбудови Півдня. Роман порушує теми кохання, втрати, виживання та пошуку себе на тлі історичних катаклізмів. «Звіяні вітром» — це історія про силу людського духу. Роман здобув світову популярність і став класикою американської літератури.

Подібно до стосунків між Скарлетт О’Хара і Реттом Батлером зі «Звіяних вітром», Блер Волдорф і Чак Басс із «Пліткарки» постійно граються у кохання-ненависть. Обидві героїні, Скарлетт і Блер, марнославні та амбітні. Вони не зупиняться ні перед чим, щоб отримати бажане, навіть маніпулюючи іншими. Ця гра з почуттями стосується і Нейта (Ешлі для Скарлетт) — ідеального хлопця, якого возвеличує Блер, але не кохає по-справжньому. А Чак і Ретт, окрім байдужого ставлення до справжніх почуттів, полюбляють розкішне життя, жінок та приховують свої емоції.

«Жіжі», Колетт

4-й сезон, 1-й епізод

Цей твір розповідає про життя Жіжі, молодої дівчини з буржуазної сім’ї, яка мешкає в Парижі на початку XX століття і готується до кар’єри куртизанки, а також про її стосунки із заможним чоловіком на ім’я Гастон, який закохується в неї. Колетт у своїй багатій та гнучкій прозі розкриває шлях Жіжі від дівчини до жінки.

Прикметно, що герої та героїні серіалу часто читають книги відповідно до тієї локації, на якій вони знаходяться. У 1-му епізоді 4-го сезону Блер перебуває у Парижі, тому й вибір книги здається досить логічним.

«Граф Монте-Крісто», Александр Дюма (батько)

4-й сезон, 14-й епізод

Історія розповідає про Едмона Дантеса, молодого моряка, якого несправедливо звинувачують у зраді та ув’язнюють на острові Іф. Ув’язнення гартує його дух і дає змогу помститися тим, хто його зрадив. Знайшовши скарби, він постає перед світом як загадковий і впливовий граф Монте-Крісто та нарешті має можливість відплатити своїм кривдникам.

У серіалі Блер допомагає своєму колишньому коханому Чаку повернути собі бізнес, заручившись допомогою дівчини, в яку він закоханий, Рейни. Серіал вдало проводить паралелі з книгою, де Едмон Дантес, як і Чак Басс, прагне помститися тим, хто його зрадив. Обидва використовують для досягнення своєї мети людей, яких люблять. Рейна, як і Максиміліан Моррель у книзі, є доброю і невинною людиною, яку втягують у чужі плани.

*Spotted (з англ. — побачити або помітити когось у публічному місці) — зазвичай вживається в контексті обговорення знаменитостей або інших відомих людей, яких бачать у модних місцях, на вечірках або інших світських заходах. Слово spotted використовувалося протягом усіх шести сезонів «Пліткарки» і стало одним з найвідоміших його термінів. Шанувальники(-ці) й досі використовують його, щоб обговорити, де вони бачили своїх улюблених персонажів.

Схожі статті
Реклама
Культура
ПОПУЛЯРНІ