Що читали головні герої та героїні серіалу «Сексуальна освіта»

Рубрика, у якій обговорюємо книги, які читали відомі герої книг, фільмів та серіалів


АВТОР:

опубліковано: 9 серпня 2024

Реклама

Презервативи, мастурбатор і… «Отелло»? Саме так виглядає книжкова полиця сучасного підлітка, принаймні за версією серіалу «Сексуальна освіта». У цьому серіалі герої та героїні не лише активно досліджують власну сексуальність, а й так само активно читають. Давай розглянемо, які книги допомагали їм розібратися в собі, у нашій рубриці, де ми досліджуємо, які книжки читали і любили популярні герої та героїні фільмів та серіалів.

Хоча серіал «Сексуальна освіта» рясніє колоритними персонажами, однак справжньою книжковою трендсетеркою там була і є Мейв Вайлі. Її літературний смак був не лише ідеальним доповненням до сюжету, а й цікавою стороною її особистості. Сама Мейв зазначала, що справжнє її захоплення — складні жіночі персонажки (як і вона), що простежується у кожній книжці, що її обирала дівчина.

«ВЛАСНА КІМНАТА», ВІРДЖИНІЯ ВУЛФ

Вулф стверджує, що для того, аби жінка писала художню літературу, їй потрібні дві речі: гроші та власна кімната. «Власна кімната» — це видатний феміністичний есей Вірджинії Вулф. Це провокаційне дослідження бар’єрів, з якими стикаються жінки у прагненні до творчих та інтелектуальних зусиль. Мейв — сильна, незалежна жінка, яка живе у світі, де часто домінують чоловічі перспективи.

Дослідження гендерної нерівності та перешкод, з якими стикаються жінки, відгукується в її власному досвіді. Мейв мріє про життя поза своїми поточними обставинами, що схоже на візію Вулф про жінку з фінансовою незалежністю та творчою свободою.

«НА ЗАХИСТ ПРАВ ЖІНОК», МЕРІ ВОЛСТОНКРАФТ

Цей твір був радикальним відступом від панівних поглядів на роль і здібності жінок того часу. Волстонкрафт палко відстоювала право жінок на освіту та їхню повноцінну участь у суспільному житті. Вона кидала виклик твердженню, що жінки інтелектуально поступаються чоловікам, і виступала за рівні можливості в освіті, працевлаштуванні та політичній діяльності.

Мейв, імовірно, імпонує феміністська перспектива Волстонкрафт, що й зробило цей твір її приліжковою книгою.

«ОТЕЛЛО» та «БАГАТО ГАЛАСУ З НІЧОГО», ВІЛЬЯМ ШЕКСПІР

Мейв має гострий розум і цікавиться темами, які виходять за межі буденності. Шекспірівські п’єси відомі своєю складністю та багатозначністю, що могло б стати для неї інтелектуальним викликом. Обидві п’єси Шекспіра, згадані Мейв, мають велику кількість персонажів зі своєю глибиною і складністю, але вона бачить у них те, що їй близьке: жінок, які хочуть робити власний вибір і жити за своїми правилами. 

«ЕММА» та «ГОРДІСТЬ І УПЕРЕДЖЕННЯ», ДЖЕЙН ОСТІН

Головна героїня «Гордості й упередження», Елізабет Беннет, енергійна та розумна молода жінка, живе зі своєю матір’ю та сестрами у світі, одержимому шлюбами. Її зустрічі з гордим містером Дарсі, багатим та відчуженим джентльменом, призводять до непорозумінь та упереджень з обох сторін.

Головна героїня «Емми», Емма Вудгаус, багата молода жінка з гострим розумом, насолоджується втручанням у любовне життя навколишніх. Надмірно впевнена у своїх навичках свахи, вона часто неправильно оцінює ситуації, що призводить до смішних та інколи незручних наслідків. 

Обидві героїні частково відображають і власне життя Мейв, її стосунки з Отісом і секс-терапію, яку вони затіяли для своїх однокласників.

Схожі статті
Реклама
Культура
ПОПУЛЯРНІ