Що почитати з дитиною? Добірка від Тімура Мірошниченка, Нелі Шовкопляс та інших українських зірок

Література, яка точно сподобається малечі


ФОТО: Gettyimages; надані пресслужбою

опубліковано: 19 червня 2024

Реклама

Один з дієвих способів прищепити дитині любов до книжок — змалечку читати разом. Це не лише формує хорошу звичку, а й допомагає провести час із малечею якісно. А щоб тобі було простіше підібрати цікаві книжки, українські зірки поділилися тим, що читають разом зі своїми дітьми.

Неля Шовкопляс, телеведуча

Ведуча почала читати книжки дітям, коли їм було ще по півтора року. І згодом читати кожного вечора кілька сторінок стало традицією.

«Серед улюблених книжок моїх синів — “Банда піратів” авторів Жюльєтт Парашині-Дені та Олівера Дюпена. Це серія про пригоди трьох друзів, двох хлопчиків і однієї дівчинки. Також є класна добірка дитячих книжок про різні людські властивості: людяність, ввічливість, жадібність. У таких коротких історіях добре і змістовно все пояснюється. А взагалі в нас удома купа різних книжок — і українських, і закордонних авторів».

Григорій Герман, телеведучий

Ведучий порадив прочитати разом з дітьми книгу Френка Герберта «Дюна», бо вона здатна навчити чогось важливого. Однак, якщо дитині ще не виповнилося й 10 років, деякі моменти краще пропускати.

«Ця книга справді дуже нам усім підходить! Вона про те, що неможливо на 100% підготуватися до складних подій, які можуть статися в житті. Що завжди спочатку все йде не так, як нам хотілося б. Але й про те, що коли правда на вашому боці, то й перемога теж завжди буде на вашому боці!»

Марина Тендітна, співачка та криптоінвесторка

Улюблені книжки дітей співачки та криптоінвесторки — про динозаврів і машини.

«Наш дім завалений дитячими книжками українською та іспанською мовами. У нас є і казки, і вірші, і абетки. Книжок дуже багато, і вони “на будь-який смак та колір”. Ми з дітьми читаємо перед сном. І в нас є правило, що старша донька сама обирає, що будемо читати. Зараз зазвичай це книжки про машини та динозаврів. Мої діти фанатіють від них. Важко перерахувати, скільки книжок у нас на цю тематику».

Іван Андрусяк, поет, дитячий письменник

Якщо дітям від 9 до 12 років, письменник рекомендує запропонувати їм «Мері» Сашка Дерманського.

«Історія про звичайну українську родину: тата, в якого на роботі все йде шкереберть, маму, яка мріє, щоб усе було добре, Андрійка, який не розмовляє, і Марійку, якій бракує батьківської уваги. Аж раптом на них звалилася бігова лошиця Мері, а за нею криничник Мефодій і підступний пан Вихиляс. І починають відбуватися дивні та небезпечні речі».

Тімур Мірошниченко, телеведучий

Щоб діти швидше заснули, ведучий та його дружина читають їм книжки переважно перед сном. А найбільше їхні малі полюбляють, коли батько починає читати за ролями та з інтонацією — виходить такий собі аудіоспектакль.

«Читаємо казки, наші та закордонні. Але в Мії та Марка поки що немає улюблених казкових персонажів. Також читаємо багато книжок, що розвивають, всіляких дитячих енциклопедій. Тішить, що зараз український ринок дитячої літератури дуже різноманітний».

Схожі статті
Реклама
Культура
ПОПУЛЯРНІ