6 фільмів, які допоможуть тобі по-справжньому полюбити себе

І відчути, що любов до себе може бути різною


АВТОР: Анастасія Якубишин

ФОТО: Кадр з фільму «Їсти, молитися, кохати»

опубліковано: 23 липня 2024

Реклама

Усі ми прагнемо щастя та самореалізації. І ключем до цього часто є любов до себе. Але не завжди легко її знайти, особливо у світі, який постійно диктує нам, як ми повинні виглядати та поводитися. Ти яскрава зима чи світле літо за кольоротипом, ти розумна чи красива, ти добра чи успішна, clean girl era, it girl era, messy girl era, cool girl era*? Чи достатньо у тебе вподобайок на фото в соцмережах, чи «залетіло» твоє нове відео в TikTok? Чи любиш ти себе тоді більше

Любов до себе — непроста штука, адже в пошуках схвалення інших можна загубити саму себе. Ось 6 фільмів, які допоможуть тобі полюбити себе такою, яка ти є, і відчути, що любов до себе може бути різною:

«З 13 в 30»

Цей фільм із Дженніфер Гарнер розповідає про 13-річну дівчинку Дженну, яка мріє про доросле життя. Одного дня вона загадує бажання і раптово перетворюється на 30-річну жінку. Але чи стала вона тією людиною, яку уявляла? Чи в гонитві за вдалою кар’єрою та успіхом вона також загубила свої позитивні якості? Чи має Дженна-доросла всі ті речі, про які мріє Дженна-дитина?

Героїні доводиться стикатися з дорослими проблемами та розчаруваннями, але вона також вчиться цінувати те, що має, і приймати себе такою, якою вона є. Дженна нарешті знаходить відповіді на всі свої запитання й отримує найважливіше усвідомлення — потрібно подобатися насамперед собі.

«Їсти, молитися, кохати»

Цей фільм знятий на основі мемуарів Елізабет Гілберт і розповідає про жінку, яка кидає своє старе життя, щоб подорожувати світом. Ліз почувається нещасною, попри те що вона, здавалося б, має успішне життя. Це початкове незадоволення штовхає її на пошуки чогось глибшого та більш повноцінного. В Італії героїня вчиться насолоджуватися їжею, в Індії знаходить духовність, а на Балі — кохання

Зрештою Ліз позбавляється очікувань інших і тиску суспільства. Вона протистоїть своїй невпевненості та затаєним внутрішнім образам, навчаючись приймати себе з усіма своїми недоліками. Ця зворушлива історія нагадує нам, що ніколи не пізно розпочати життя із чистого аркуша і полюбити себе, аби тебе по-справжньому полюбили й інші. 

«Форрест Ґамп»

Ти маєш рацію, якщо подумала, що «Форрест Ґамп» — не зовсім про любов до себе у традиційному розумінні. Цей культовий фільм розповідає про життя простодушного чоловіка, який стає свідком багатьох історичних подій, закохується, знаходить друзів і врешті-решт досягає успіху. Попри те що фільм відзначає унікальні якості Форреста, він більше зосереджується на темах наполегливості, доброти та пошуку щастя.

Головний герой відрізняється від інших, однак він завжди залишається собою й у результаті досягає того, чого прагнув. На відміну від багатьох персонажів у подорожі до самопізнання Форрест загалом приймає себе та свої обмеження. Попри труднощі, він ніколи не здається. Така віра в себе є основною ознакою справжньої любові до себе. 

Форрест учить нас, що ніколи не потрібно намагатися бути тим, ким ти не є, і навмисне уподібнюватися до інших. Будь-хто зможе досягти успіху, культивуючи свої сильні сторони та залишаючись вірним(-ою) собі. Форрест тому доказ!

«Переваги скромників»

Фільм про підлітка-інтроверта з низькою самооцінкою, який намагається знайти своє місце у світі. Чарлі відчуває себе зайвим у школі й майже невидимим. Він знайомиться з двома старшокласниками, які стають його друзями. Завдяки дружбі із Семом і Патріком Чарлі починає по-іншому сприймати себе. 

У міру того як Чарлі дізнається щось нове та будує стосунки з людьми навколо, він починає бачити власну цінність. Історія не обходить мовчанням і проблеми Чарлі з психічним здоров’ям, які з’явилися як наслідок минулих травм. Любов до себе передбачає прийняття як своїх сильних, так і слабких сторін.

Цей зворушливий фільм нагадує нам, що немає нічого поганого в тому, щоб бути тишком (або це й твоя перевага), і що справжні друзі цінують нас такими, якими ми є.

«Таємне життя Волтера Мітті»

Фільм розповідає про просту людину, Волтера Мітті, який працює в журналі Life. Він мріє про пригоди, але живе сірим і буденним життям. Одного дня йому доручають знайти фотонегатив для обкладинки журналу. Це змушує його вийти із зони комфорту і вирушити у найважливішу подорож у своєму житті — боротьбу з власними страхами

Часто Волтер відчуває себе невидимкою, якого ніхто не чує. Його мандрівка дозволяє йому взяти контроль над власною історією та знайти себе. Він вирушає у фізичну подорож, яка віддзеркалює його внутрішній шлях до самопізнання. Стикаючись із викликами, він здобуває впевненість у собі та відкриває свої приховані сильні сторони.

Фільм не проповідує любов до себе напряму, але показує перетворення Волтера на більш упевнену та самодостатню людину. Він учиться цінувати себе, бере відповідальність за своє життя і надихає нас зробити так само.

«Загублена»

Емі, дружина Ніка, зникає безвісти, залишаючи по собі лише загадки та підозри. Нік стає головним підозрюваним у справі її зникнення, і йому доводиться боротися за свою репутацію та шукати правду

Головна героїня Емі жадає контролю над історією свого життя. Її влаштовує життя у брехні та без гармонії із собою, але на її власних умовах. Емі знає, що Нік насправді не кохає, не бажає її справжню. Він любить лише її образ крутої дівчини, що подобається чоловікам, ніколи не нарікає і завжди готова стати втіленням будь-якої його фантазії. Емі роками грала цю роль для Ніка, пригнічуючи свої справжні бажання та потреби.

Фільм показує нам іншу реальність, у якій у погоні за любов’ю інших ти втрачаєш себе. «Загублена» досліджує темні сторони людської природи та важливість самопізнання. Хто ми є для інших і ким хочемо бути насправді?

Образ Емі служить нам застереженням про небезпеку втрати себе в гонитві за чужими очікуваннями. Маніпулювання та обман ніколи не приведуть до міцних та щасливих стосунків — ні із собою, ні з іншими.

Ці 6 фільмів лише деякі з багатьох, що можуть допомогти тобі полюбити себе через позитивний чи негативний приклад героїв. Не бійся бути собою і цінуй свою унікальність. І пам’ятай: у тебе завжди є ти!

* Clean girl era, it girl era, messy girl era, cool girl era — естетики та тенденції, що заполонили соціальні мережі. Сучасний формат субкультури, однак з більшим акцентом на зовнішньому вигляді, аніж на способах проведення часу. Метою такого узагальнення часто є певна кількість атрибутів, з якою ти можеш себе асоціювати чи самоідентифікувати. Водночас зараз такі узагальнення отримують багато критики через тиск соцмереж із метою примусити обрати певну естетику, аби залишатися у тренді.  

Схожі статті
Реклама
Культура
ПОПУЛЯРНІ