ТОП-8 найкращих серіалів 2024 року

За версією Time


опубліковано: 11 серпня 2024

Реклама

До кінця 2024-го ще доволі багато часу, проте кінокритики вже почали підбивати підсумки та складати рейтинги найкращих фільмів та серіалів цього року. Так, телевізійна критикиня журналу TIME Джуді Берман зібрала у своєму матеріалі найкращі телевізійні шоу року, які варті особливої уваги: від мінісеріалу в жанрі трилера «Оленя», створеного шотландським коміком Річардом Гаддом на основі історії переслідувань та сексуального насильства, яка сталася з ним самим у реальному житті, до нового серіалу з Ніколь Кідман у головній ролі під назвою «Експати». Ділимося серіалами з першої частини рейтингу та відгуками, які вони отримали від Берман.

«Оленя»

«Перша зустріч між Донні Данном (Річард Гадд), барменом, який підробляє посереднім стендап-коміком, і Мартою (Джессіка Ганнінг), самотньою жінкою, яка стане його переслідувачкою, спричиняє кризу психосексуальної саморефлексії, що змушує Донні — який аж ніяк не є простою жертвою — зіткнутися із жахіттями, які він роками намагався придушити. У той час як такі критики, як Пірс Морган, намагаються не помітити гуманістичного сенсу цього прориву Netflix, несподіваний успіх Гадда продовжує підживлювати важливі розмови про чоловіків як жертв сексуального насильства».

«Велика сигара»

«Хроніка втечі співзасновника партії “Чорна пантера” Г'юї Персі Ньютона (Андре Голланд) із США у 1974 році є водночас стильним бойовиком, чорною комедією, тонким портретом незрозумілого радикала та мандрівкою в душу руху, що зазнав зламу після років внутрішньої боротьби за владу та урядових переслідувань».

«Школа-інтернат»

«Щойно ви починаєте думати, що телебачення вичерпало всі можливі передумови для підліткових драм, що розгортаються в позолоченій клітці привілейованого юнацтва, як з’являється шоу, яке змушує побачити на цьому знайомому тлі дещо нове. Режисер Деніел Лоуренс Тейлор поєднує вічні сюжетні лінії про дорослішання з гострими спостереженнями про питання класу, раси та академічної успішності, створюючи сагу про середню школу, яка є не лише змістовною, але й дуже цікавою для перегляду».

«Експати»

«У той час як Ніколь Кідман є головною зіркою, яка очолює сильний акторський ансамбль у ролі заможної американської матері в Гонконзі, що через рік після зникнення свого маленького сина починає розгадувати таємницю, видатною є гра Джі-Юн Ю в ролі молодої жінки, яка стикається з героїнею Кідман».

«Хитрощі», 3-й сезон

«Що робити, якщо ви нарешті побудували кар’єру, про яку завжди мріяли, у віці, коли більшість людей виходять на пенсію? Саме ця дилема переслідує героїню комедії Жана Смарта Дебору Венс у третьому сезоні незмінно чудового серіалу “Хитрощі”, який є найкращим серіалом року».

«Реаліті-шоу Джерода Кармайкла»

«Коли знаменитість звертається до жанру реаліті-шоу, це зазвичай або спосіб самореклами, або акт відчаю. Комік Джерод Кармайкл мав зовсім іншу причину дозволити камерам стежити за собою на піку своєї слави: він хотів зафіксувати правду про те, ким він є, якою б невтішною вона не була. Експеримент виявився надзвичайно успішним — “Реаліті-шоу” малює яскравий і складний автопортрет».

«Сьоґун»

«Друга екранізація книги Джеймса Клавелла 1975 року, яка простежує історію непростого союзу між англійським моряком (Космо Джарвіс) і войовничим японським феодалом (Хіроюкі Санада), до країни якого той потрапляє, поєднує в собі приголомшливий візуальний ряд і чудову гру акторів, ретельно продумані декорації і глибоке дослідження таких вічних тем, як честь, віра, вірність і зіткнення культур».

«Симпатик»

«Режисер і виконавчий продюсер Пак Чхан Ук блискуче переносить насильство, напругу і сатиру книги на екран, додаючи багато натхненних сюрреалістичних штрихів, не заглушуючи при цьому тонких ідей про ідентичність, політичну прихильність і безглуздість війни. Найбільшим виявом поетичної вільності серіалу є залучення Роберта Дауні-молодшого до кількох ролей, що втілюють різні обличчя американського імперіалізму».

Повний рейтинг шукай за посиланням.

Схожі статті
Реклама
Культура
ПОПУЛЯРНІ