Новий хіт Netflix: найпопулярніший серіал на стримінговій платформі, про який говорять усі

Напружений та похмурий, проте водночас надзвичайно глибокий серіал, заснований на реальній історії


АВТОР: Юлія Николайчук

ФОТО: Netflix

опубліковано: 9 травня 2024

Стримінгова платформа Netflix щотижня публікує новий список найпопулярніших серіалів серед глядачів. Протягом кількох тижнів серед шоу, які дивляться найбільше, фігурують, зокрема, гучні новинки «Джентльмени» та «Проблема трьох тіл».

Комедійний бойовик «Джентльмени», створений Гаєм Річі для Netflix, є спінофом його однойменного фільму 2019 року. Відставний солдат Едді Горніман отримує у спадок батьківський маєток. Разом з ним Едді також дістається підземна плантація конопель, яка наче магніт притягує гангстерів та інших небезпечних персонажів.

Науково-фантастичний телесеріал «Проблема трьох тіл» створений за мотивами трилогії китайського письменника-фантаста Лю Цисіня «Пам’ять про минуле Землі». Упродовж восьми серій глядач подорожує часом, аби простежити, як доленосне рішення, прийняте в Китаї в 1960-х роках, відлунює через десятиліття і впливає на групу вчених та людство загалом.

Та фаворитом глядачів згідно з останнім звітом стримінгової платформи став британський мінісеріал в жанрі трилера «Оленя», створений шотландським коміком Річардом Гаддом (який також виконав роль самого себе у шоу) на основі історії переслідувань та сексуального насильства, яка сталася з ним самим у реальному житті. Раніше комік розповідав цю історію у форматі моновистави «Північний олень», прем’єра якої відбулася на Единбурзькому фестивалі Fringe у серпні 2019 року, а тепер вирішив показати її на екрані.

Одного вечора комік-невдаха Донні (Річард Гадд), який працює у лондонському пабі, пригощає чашкою чаю випадкову клієнтку Марту (Джессіка Ганнінг). Головний герой не підозрює, що цей маленький епізод згодом приведе до справжньої одержимості з боку нової знайомої, яка із часом переросте від електронних листів та повідомлень у Facebook до фізичного переслідування Донні та його родини. Також серіал розповість про минуле героя та пережиту ним травму, порушуючи проблему сексуального насильства над чоловіками, про яку не так часто наважуються говорити в кіно та й загалом у суспільстві.

«Ми закривали знімальний майданчик, але я озирався і бачив, як хлопці витирали сльози з очей, коли розставляли реквізит на місце. Серіал заснований на такій травмі, що кожен на знімальному майданчику часом відчував, що це величезна, вагома річ. І саме тому, я думаю, всі ставилися до всього з такою повагою. Мені пощастило із цією дивовижною командою, яка багато в чому відчувала це разом зі мною», — згадував Гадд про знімання четвертого, найбільш травматичного, за його ж словами, епізоду.

«Я думаю, що незалежно від того, наскільки недосконалою є моя історія, і незалежно від того, наскільки важко її дивитися, таку історію потрібно розповідати. Це дійсно виснажує. Говорити про речі, які є реальними, виснажливо. Тому що це вразливо, дещо все ще болить, а дещо все ще відчувається незграбним та безладним», — розповідав раніше Річард про свою однойменну п’єсу-хіт.

Семисерійний серіал наразі має приголомшливий рейтинг критиків на Rotten Tomatoes — 98%. Критики відзначають, що серіал напружений і похмурий, але водночас надзвичайно глибокий. Оцінка глядачів нижча, але все одно дуже висока — 82%. Станом на сьогодні «Оленя» провело чотири тижні поспіль у списку 10 найкращих серіалів Netflix, зібравши 56 мільйонів переглядів з моменту своєї першої появи у цьому списку на тижні з 11 по 14 квітня.

Окрім цього, шоу отримало безліч компліментів від «короля жахів» Стівена Кінга, який написав про нього есе для видання Times.

«Тут, менш ніж за дві хвилини першого епізоду, ми бачимо, що відрізняє “Оленя” від безлічі драм, комедій і психодрам, якими рясніє потокове телебачення: нам дають сутність двох головних персонажів менш ніж за дві хвилини», — зазначив письменник.

«Моєю першою думкою було подякувати Богові за те, що мій роман “Мізері” вийшов першим, інакше люди подумали б, що я вкрав його у Річарда Гадда, який створив і спродюсував семисерійний серіал, а також зіграв у ньому головну роль», — додав Кінг.

Must-see!

Схожі статті
Реклама
cosmopolitan banner
Культура
ПОПУЛЯРНІ