Доведено наукою: як перше кохання впливає на майбутні стосунки

Cosmo

Перше кохання — неминучий етап життя для кожного з нас. Воно не обов’язково повинно прийти до тебе у ранньому віці. Хтось може закохатися ще у дитячому садку, а інший вперше відчути солодке почуття після 30-ти.

«Незалежно від того, коли ти відчула перше кохання, варто знати, що воно неодмінно вплине на відносини в майбутньому. Інтенсивність емоцій закарбується в пам`яті, тому що ти переживаєш їх вперше. Це можна пояснити і з біохімічної точки зору  організм раптом окупують гормони, вплив яких раніше був йому невідомим. Ця буря почуттів нагадує статеве дозрівання фізичне, емоційне, інтелектуальне», — пояснює австралійський психолог і експерт з побачень Мелані Шилінг. 

Звичайно, трапляється й таке, що перше кохання переростає у почуття, довжиною в життя. Проте статистика доводить, що, на жаль, це стається доволі рідко. У реальності ти страждаєш від занижених або завищених очікувань.

«Займай рішучу позицію. Якщо ти справді хочеш бути щасливою, не наступай на ті ж граблі, починаючи новий роман. Подумай і зізнайся, який «вантаж» першого кохання ти б не хотіла взяти із собою в щасливе майбутнє», — зауважує Шилінг.

Закохавшись вперше, ти неодмінно відчувала, як сильно б’ється серце, як у животі пурхають метелики… Здавалося б, це логічно, що твій обранець відчуває те ж саме. Але ж ні! Ви розбіглися, твоє серце розбите. Але з часом ти зустрічаєш іншого — інтелігентну молоду людину, яка готова до серйозних стосунків. Та тобі все ще хочеться, як вперше, читати вірші під місяцем, займатися шаленим сексом на пляжі, бачити на асфальті своє ім’я. Задумайся, можливо, у тобі говорить юнацький максималізм? Ти могла ще цього не зрозуміти, але твої потреби змінилися, коли ти подорослішала. 

«Ніхто не застрахований від настирного голосу першого кохання, який змушує нас сумніватися в нових відносинах, порівнюючи їх з романтичним еталоном з минулого. Це лише ілюзія із проекцією в минуле. Буря пристрастей не важливіша турботи і стабільності», — пише у своїй статті доктор Гейл Брюер.

Так, ти можеш і далі орієнтуватися на своїх метеликів у животі, але, повір, такий підхід не приведе тебе до сімейного щастя. Розвій дурман першого кохання, поки він не зруйнував твоє майбутні стосунки. 

Аби назавжди розпрощатися із тягарем першого кохання, психологи також рекомендують перестати ідеалізувати його. Переживши ці почуття, ти повинна точно знати, чого хочеш від майбутнього партнера і рухатися далі. 

«Щоб перше кохання стало позитивним уроком для майбутніх відносин, сядь і склади список рис, які міг би мати твій новий бойфренд. Перерахуй всі позитивні аспекти пережитого досвіду, щоб знати, що робить тебе щасливою. Будь чесною, не захоплюйся ейфорією минулого і не ідеалізуй пережите - все-таки було щось, через що ви розійшлися. І нехай рани ще свіжі, дуже корисно чітко прописати особливості, які тобі неприємні, щоб звернути на них увагу, розглядаючи кандидатів для наступних романів», — радить Брюер.

І хоча нам досі часто говорять, що перше кохання ніколи не помирає, ми впевнені, що це міф. Щастя у твоїх руках, і якщо тобі вдасться впоратися із привидами минулого, ти обов’язково зустрінеш своє справжнє кохання!

Текст: Дар`я Андрійчук 

5 5 14
Фото: кадры из фильма
Спецпроекты
Реклама

7 міфів про стосунки, які їх руйнують

Пункт №2 — найгірше, що можна допустити у стосунках.

Як знайти спільну мову кохання — радить психолог

Це дуже важливо для гармонійних та щасливих стосунків.

7 секретів мудрих жінок для гармонії в парі

Що раніше ти їх запам`ятаєш, тим краще для стосунків.

Loading...
Ты и он / Отношения
Это интересно

5 фактів про кохання, доведених наукою

Виявляється, це почуття можна пояснити!

4 уроки, які варто винести з невдалих стосунків

Якщо хочеш побудувати гармонійні та здорові стосунки, не повторюй ці помилки. 

Хочешь больше узнать про "Секс"?
Гороскоп

Як зрозуміти, що ти у токсичних стосунках: 7 «маячків» від психолога

Співведуча та експертка проекту «Екси» (Новий канал) Наталя Єжова розповіла, як розрізнити залежність від партнера

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Що таке гетсбінг і чому цим всі займаються

Розповідаємо більше про популярне віяння у сучасних стосунках.

 

© Copyrignt Cosmopolitan Ukraine, 2019. Все права защищены.