День вишиванки — 2024: гід найкрасивішими етновиробами від українських брендів

Речі, які захочеться передавати у спадок


АВТОР: Юлія Чуєнок

ФОТО: MustHave

опубліковано: 16 травня 2024

Реклама

Особлива річ, наповнена сенсами та культурними кодами. Сьогодні вишиванка — символ нашої національної гордості, нашого єднання та ідентифікації. У її малюнках приховані глибокі послання та символи-обереги, це завжди не «просто одяг». Зараз ми, як ніколи раніше, усвідомлюємо значущість наших традицій, зокрема — мати в гардеробі вишиванку. Сучасні версії від українських брендів не лише вражають різноманіттям моделей, а й доводять: традиційний одяг може виглядати сучасно та легко інтегруватися в повсякденні образи.

До Дня вишиванки, який традиційно святкуємо 16 травня, ми створили для тебе гід виробами, що дійсно варті уваги. І якщо так сталося, що в тебе досі немає вишиванки, терміново виправляй ситуацію (або ж просто поповнюй колекцію). Обирай ту, що відгукується тобі. Ту, яка стане справжньою цінністю в гардеробі та яку захочеш передавати наступним поколінням. 

GAPTUVALNYA: нова колекція до Дня вишиванки

Натхнена орнаментами, взятими з автентичного кептарика родом з Опільського етнорегіону, колекція пропонує кілька варіантів образів для свята. Лейтмотивом капсули стало зображення червоної квітки — символу пристрасті, жаги до життя, любові до близьких та своєї країни. Окрім того, одна із суконь стилізована у вигляді припинки, або запаски: традиційно цей елемент вбрання вдягають другим шаром на сорочку чи плахту, а у виконанні GAPTUVALNYA — це повноцінний лук. 

«Легіт»: нова колекція EmbroideredGem до Дня вишиванки

До капсули ввійшли романтичні сукні та блузки, прикрашені мереживом у техніці «Рішельє». В ажурному малюнку можна розгледіти листя, а також стилізовані квіти та серця.

«За однією з версій, ця техніка зʼявилася в Італії в епоху Відродження і поступово розповсюджувалася країнами Європи, набуваючи унікальних регіональних рис. У якийсь момент ця мода дійшла і до українських земель. Наші майстрині почали використовувати “Рішельє” для оздоблення святкових сорочок, а також домашнього текстилю: серветок, скатертин, фіранок… У новій колекції я хотіла показати звʼязок української та європейської традиції. Ми завжди були частиною спільного культурного простору», — розповідає засновниця EmbroideredGem Наталя Кириченко.

MustHave представив колекцію вишиванок «Квіти України»

Бренд пропонує вкорінювати нову, сучасну історію важливого та символічного для українців одягу. У новій колекції MustHave використав три основні флористичні символи, які відображають багатство української природи, її красу та гармонію: волошки, барвінок та мальви. Волошки символізують красу, кохання та відданість, тож вишиванка з таким орнаментом виражає любов до рідної землі та традицій. Барвінок — це символ вірності, сили духу та відданості своїм ідеалам. Мальва символізує красу та ніжність. 

Колекція клембівських вишиванок від NOVITSKA

Натхнення дизайнерка знайшла у традиціях рідного краю — села Клембівка, що на Вінниччині. Клембівка — давній осередок народної вишивки, відомий завдяки поколінням майстринь-вишивальниць. Орнаменти на сорочках власноруч вишивала Марія Савчинська, вишивальниця у третьому поколінні та заслужена майстриня народної творчості з Вінниччини. Оригінальність сорочок полягає в автентичному крої та характерних орнаментах, мотиви яких сягають корінням ще доби Трипілля.

Де ще шукати вишиванки від українських брендів? Ділимося добіркою:

 

 

Схожі статті
Реклама
Мода
ПОПУЛЯРНІ