Головні події та колекції першого UFW з початку повномасштабного вторгнення: день 1

Потужний стейтмент нашої модної індустрії


ФОТО: надано брендами

опубліковано: 2 вересня 2024

Реклама

Мода — це не просто красивий одяг та швидкоплинні тренди. Це мистецтво. І це потужний стейтмент. Особливо зараз. Першого вересня в Києві стартував Ukrainian Fashion Week SS25 — уперше з початку повномасштабного вторгнення. І це ще один спосіб гучно заявити світові про нас: про наших талановитих людей та про нашу унікальність. У цьому матеріалі розповідатимемо про головні події та колекції українського Тижня моди, якому неймовірно раді тут, удома.

ДЕНЬ 1

OPENING MANIFEST

Символічним відкриттям UFW SS25 став OPENING MANIFEST — спільна заява понад 50 найвпливовіших представників української fashion-індустрії, у якій вони звернулися до міжнародної спільноти. Учасники івенту тримали гасла, серед яких: «Brave to create the future» та «We design hope despite the war», а знакове фото маніфесту зняв відомий фотограф Ігор Гайдай.

«Війна триває. Але ми живемо в цій війні, боремося за перемогу, працюємо заради сьогодення і майбутнього. І світ має це пам’ятати», — коментує івент Ірина Данилевська, CEO та співзасновниця Ukrainian Fashion Week.

GUNIA Project 

Бренд GUNIA Project відкрив для гостей двері відомої пам’ятки архітектури — Золотих воріт. У рамках показу-перформансу бренд представив колекцію «Вільце», названу на честь деревця, що було частиною весільних обрядів. Лінійка була розроблена спеціально для UFW — усі вироби виготовлені в єдиному екземплярі без майбутньої репродукції.

Показ колекції був побудований як театралізоване дійство, що поєднувало в собі елементи перформансу та дефіле. Глядачі не лише споглядали демонстрацію одягу, але й занурювалися у символічний простір весільної обрядовості, де кожна деталь, від музичного супроводу до декорацій, розкривала нові грані давніх ритуалів.

Ця колекція є свого роду культурним маніфестом, що підкреслює важливість збереження і переосмислення національної спадщини в умовах глобалізації. Вона ставить питання про те, як можна інтегрувати традиційні цінності в сучасність та зробити їх актуальними для нових поколінь.

KSENIASCHNAIDER

KSENIASCHNAIDER представив колекцію в нетрадиційному форматі — вуличне дефіле, де моделі йшли центром Києва. Основою колекції стали фірмові для бренду речі з переробленого деніму та джинсових виробів, кожна пара джинсів з колекції PS25 фактично є унікальною.

Цього сезону KSENIASCHNAIDER використовує культові денімні строчки, які зазвичай використовуються для забезпечення міцності джинсових виробів, щоб вишити ними орнаменти у формі джинсів на повсякденних футболках і худі, а також створити складно прошиті (стьобані) джинсові куртки, спідниці-балони та шорти.

Дизайнерський дует використовує класичну тканину бродері анґлез, традиційно пов’язану з красивими літніми сукнями, щоб створити гендерно нейтральні худі та брюки з вшитою спідницею. І на завершення були представлені куртки, спідниці та брюки з принтом джинсів, що створює оптичну ілюзію джинсів, що нібито приклеєні до носія.

the COAT

the COAT by Katya Silchenko відзначив десятиріччя бренду яскравим шоу у відтінках рожевого біля Національної опери. Дизайнерка бренду показала монохроматичну колекцію у відтінку бургунді, а на поклін вийшла разом з понад сотнею своїх працівників.

У кожній моделі FALL-WINTER 2024/2025 ввібрані визначні ДНК, які представлені в наново прочитаних елементах, формах та моделях: двоколірне пальто, що стало знаковим, корсетні лінії, акцентні баски, кокетливе пірʼя, що прийшло з бальних танців Каті, сексуальні сітка та шкіра збагатили щоденні гардероби жіночністю та грайливістю. 

Гра з тканинами, формами та кольорами створила багатовимірність колекцій. Так на тлі основного відтінку cherry red, який балансують класичні беж та сірий, хедлайнером цієї історії виступає рожева сукня, яка на противагу кольору підкреслює своїм кроєм зрілість та впевненість.

 

Схожі статті
Реклама
Мода
ПОПУЛЯРНІ